Vydařený vstup „A“ týmu do mistrovského jara

Vydařený vstup do mistrovského jara. Vítězství doma v derby s Netolicemi venku potvrzeno přesvědčivě

I.B třída sk.B – 16.kolo                   hráno v sobotu 7.4.2018

TJ Sokol Zdíkov – SK Lhenice „A“

1:6 (1:4)

Sudí: M.Kocina – N.Průchová, F.Zloch
Branky za Lh.: R.Iliev 2 (10.´, 39.´), T.Balica 2 (12.´, 55.´), J.Beran (29.´), M.Mahák (77.´)

Trenér: Václav Mareš; vedoucí družstva: Pavel Boška

Lheničtí, v utkání s posledním týmem v tabulce roli favorita, po zodpovědném přístupu především ve zlomové fázi zápasu, naplnili. O svém jednoznačném vítězství rozhodli čtyřmi brankami už v prvním poločase. V tom druhém přidali další dvě, když v uspokojení, vzhledem k průběžnému vývoji zápasu, hráli již to, co potřebovali…
Vedení se hostující Lheničtí ujali v 10.´po faulu z nařízeného trestného kopu Ilievem, a to za přispění rozestoupivších se spoluhráčů ve zdi (0:1). Hned ve 12.´pohlednou akcí Prennera, Maháka a Ilieva přesně zakončil Balica (0:2). V 18.´mohli hosté přidat třetí gól opět Ilievem, který však po uvolnění Prennerem za obranu nevyzrál na gólmana Švarce, aby ani hned z následujícího „rohu“, z šance u zadní tyče, míč rovněž v jeho síti neskončil. Tak tomu bylo i ve 23.´, kdy po centru ani Mrkvičkova „hlavička“ mezi tyče nezapadla. Běžela 26.´ a naopak to byli domácí, Zdíkovští, co po centrovaném balónu do „šestnáctky“ a jeho odvrácením obranou jen k její hranici, jej Novým uklidili k tyči do lhenické branky a snížili na 1:2. Stav za rozdílového gólu trval jen do 28.´. Standardku za faul na Ilieva rozehrál do trestného území Prenner, na osvobozující míč od beků naběhl Beran a vydařenou střelou nedal Švarcovi šanci (1:3), aby i poté si hostující tým vytvářel brankové možnosti. Ve 30.´ Mrkvičkou po Ilievově centru, jehož střelu hlavou stačil jeden z bránících zblokovat, stejně jako i ve 33.´Beranovo další zakončení s gólovými parametry po provedeném „trestňáku“, tentokrát za faul na Tůmu. Ve 37.zase domácí obraně utekl Iliev, jehož gólman zastavil jen za cenu žluté karty. Ve 39.´, ale již gólově udeřilo! Prenner uličkou vyzval k úniku Mrkvičku, který před již odkrytou brankou našel Ilieva, co svou druhou trefou navýšil lhenické vedení již na 1:4. V samém závěru poločasu (ve 43.´) měli velkou možnost snížit stav na dvoubrankový rozdíl Zdíkovští, a to hlavou po rohovém kopu, ale gólman Suchý byl bravurním zákrokem proti.
Po poločasové otáčce (v 51.´) si obdobnou šanci domácí zopakovali, leč zahodili ji. Naopak to byli hosté, co v 55.´znovu Balicovou přesnou záměrnou, po vybídnutí k ataku Beranem, vsítili pátý gól (1:5). V 58.´ odpověděli Zdíkovští rychlým protiútokem, při němž orazítkovali tyč Suchého branky. V 63.´ Beran tentokrát vybídl k brejku Maháka, ten ale gólmana Švarce nepřekonal, jako ani hned následně Balica z dorážky. V 77.´ byl Mahák již v zakončení přesný. Z rohu „šestnáctky“ překvapil z otočky Švarce nakopnutým balónem, který plachtící zapadl do jeho čeřenu (1:6). Střelecký prach pro tento zápas byl tím oboustranně „vypálen“ a ani závěr mače už nic významnějšího nepřinesl, a tak lhenický tým si zaslouženě připsal tři body do tabulky i za vylepšení celkového skóre v ní.

Hodnocení utkání trenérem Václavem Marešem:
„Do Zdikova jsme si přijeli pro tři body a ty si také po zásluze odvážíme. Před zápasem jsme si řekli, že musíme brzy vstřelit branku, a to se nám také podařilo. Myslím si, že první poločas jsme zvládli dobře. Druhý poločas už nebyl podle mých představ, myslím si, že nás uspokojil náskok, který jsme měli. Kdybychom některé akce řešili trošku jinak, tak si myslím, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Je pravda, že hřiště nebylo ideální, bylo hodně hrbolaté a nám to po celou dobu dělalo problémy. Dobře zahráli Roman Iliev a Tomáš Balica.“

Po dvou jarních úvodních výhrách těsná prohra.
Ztrátu druhého místa v tabulce ale nepřivodila.

OP Prachaticka – 16.kolo                  hráno v sobotu 7.4.2018

FK Bistav Nebahovy – SK Ktiš/ Lh.B

3:2 (1:1)

Sudí: F.Zloch
Červená karta: 1:0 (D.Rosa 81.´)
Branky za Ktiš: P.Šíma (40.´), J.Mrkvička z 11 (77.´)
Branky za Nebahovy: K.Starý z 11 (17.´), R.Cinádr (52.´), P.Rosa (60.´)

Sled branek v utkání: 1.poločas – 1:0 z 11 (17.´), 1:1 (40.´)
2.poločas – 2:1 (52.´), 3:1 (60.´), 3:2 z 11 (77.´)

Sestava SK Ktiš/Lh.B
J.Vágner

F.Jeníček               R. Houška            P. Sládek (K)
V. Mareš

R. Sura            V. Pilát            J. Pokorný         P. Sýkora

J.Mrkvička            P. Starý

Dále do utkání vstoupili: D. Kolář, P. Šíma, P. Pořádek, J. Beran
Kouč: P.Prenner st.; ved.družstva: J.Sura

Lhenická rezerva tentokrát sehrála dosti smolné utkání, když doplatila na neproměňování gólových možnosti, při nichž dvakrát nastřelila tyč a jednou břevno soupeřovy branky a za stavu 1:1 na zranění gólmana Jindřicha Vágnera ve 44.´ (kolena – byl „záchrankou“ převezen do nemocnice) a v brance jej nahradil hráč z pole P.Sládek, aby poté další dvě soupeřovy branky byly dosaženy poměrně lacino. Domácí šli K.Starým v 17.´ z pokutového kopu do vedení (1:0), rezervistům se ale do konce poločasu (ve 40.´) Šímou podařilo vyrovnat na 1:1.
V poločase druhém Nebahovští v 52.´ R. Cinádrem znovu vsítili rozdílový gól na 2:1, v 60.´ přidali P. Rosou třetí a utekli o dvě branky (3:1). Hosté sice v 77.´ J. Mrkvičkou snížili z penalty na 3:2, ale domácí, ač od 81.´ dohrávali po vyloučení D. Rosy o deseti, těsné vítězství uhájili.

Autor článku: Jan Bumba