magbo system

Druhé přípravné utkání

Po dobrém výkonu prvním vstřeleným gólem v přípravných zápasech k první výhře nad kvalitním soupeřem, účastníkem krajského přeboru

SK Lhenice (I.A) – SK Jankov (KP)

1:0 (1:0)

– hráno v sobotu 22.2. na prachatické UMT –
Sudí: Pánek – Harvalík, Brych
Počet diváků: 50
Branka za Lh.: R.Iliev (37.´)

Vzhledem k přípravnému utkání došlo oboustranně k početnému prostřídání hráčů. Stran lhenického týmu jich k zápasu bylo nominováno sedmnáct.
Nenominováni: P.Bumba (po zranění), R.Pořádek (omluven z osob.důvodů)

Sestava SK Lhenice
Pro první poločas
J.Dvořák
Dom.Kiš      F.Funda      K.Ryšánek    J.Pokorný
D.Trojan     P.Prenner     M.Rosa     J.Beran       M.Maurer
.                                                    (30.´ M.Mahák)
R.Iliev

Pro druhý poločas
T.Plojhar
J.Prenner      T.Tůma       Dav.Kiš     J.Pokorný
J.Mrkvička       P.Prenner      M.Rosa        J.Beran          D.Trojan
M.Mahák

– z utkání ve 30.´ pro svalové zranění odstoupil M.Maurer
Trenér: Ivo Čech                                 Vedoucí týmu: Pavel Boška

Sestava SK Jankov
Komárek
Beránek      Popelka      Lošek        Zajíc
Kočer     Kroneisl       Kollár     Šebelka     Lovička
Klíma
– střídali: Jirkovský, Hüttner, Fajtl, Rytíř, Schwarz


Průběh utkání pohledem Jankovských
– podle klubových webových stránek SK Jankov –

Po první dominantní pětiminutovce, kdy Jankovští byli téměř neustále na balónu, avšak daleko od domácí branky, ztratily Lhenice ostych a respekt a začaly se čím dál více osmělovat v útočných choutkách.
Ve 14.minutě využily Kollárovy hrubky a Pavel Prenner měl na kopačce úvodní gól zápasu. Středopolař Lhenic však mířil až příliš přesně a orazítkoval pouze tyč. Hosté se do první šance dostali až po pětadvaceti minutách, kdy se v blízkosti před Dvořákem ocitl Lovička, leč gólmana Lhenic nepřekonal. Ve 37.minutě si vybrala jednu z mnoha slabých chvilek obrana Jankova, jenže tentokrát s gólovými následky. Mnoho času s rozehrávkou dostal Funda, čas a navíc dostatek prostoru dostal v pokutovém území taktéž Rosa, jenž následně předložil skvělou nabídku Romanu Ilievovi, který se na malém vápně nezmýlil – 1:0. Jednu z mála pohledných akcí podnikl Jankov v závěru poločasu. Zajícův centr Beránek hlavou sklepl k Šebelkovi, jenž ale zakončil pánu Bohu do oken. V posledních vteřinách ještě napřáhl ke střele Iliev, Komárek vyrazil na rohový kop.
Do druhého poločasu přeci jen vstoupili hosté viditelněji nabuzeni a po několika vteřinách musel být střídající gólman Plojhar v pohotovosti, když na něj pálil Fajtl. Ve 49.minutě měl dobrou příležitost po Klímově centru Schwarz, ale hlavičkoval nad. Chvilku nato, po akci Rytíře se Schwarzem, pálil první jmenovaný doprostřed branky, Plojhar byl připraven. Dobrý vstup do druhé části vyvrcholil, ale zároveň skončil v 54.minutě. To byl v pokutovém území faulován Lovička, jenže nařízenou penaltu poslal Hüttner jen do tyče. Tato nevyužitá možnost vrátila Jankov zpátky na zem a po zbytek zápasu už to byl opět velice podprůměrný a marný boj s vlastní kvalitou a psychikou. Po hodině hry přišly dvě možnosti krátce po sobě na obou stranách. Nejprve neuspěl proti Komárkovi P.Prenner, na druhé straně zase z breaku nevyrovnal Lovička. Hodně starostí nadělala Komárkovi střela Rosy ze střední vzdálenosti, ale skóre zůstávalo neměnné. Stejně tak po další pěkné střele Lhenic, z kopaček Mahákových, kterou Komárek vytěsnil na roh. V 87.minutě si na druhé straně Plojhar poradil s nebezpečnou a mírně tečovanou střelou Beránka. Trenér Ivo Čech si tak se svými svěřenci mohl užít skalp svého bývalého klubu, který prochází krizí, a to především herní.