TJ Sokol Záblatí – SK Lhenice 2:0 (1:0)

Prohra v jarní mistrovské premiéře za hry v oslabení

po téměř celý druhý poločas.

I.B třída sk.B – 14.kolo                                  hráno v neděli 26.3. v 10.30 hod.

TJ Sokol Záblatí – SK Lhenice 2:0 (1:0)

Sudí:P.Krejník – P.Picka, M.Harvalík

Branky: M.Nerad (40.‘),J.Nerad (85.‘)

Červená karta: Mich.Sedlák Lh. (52.‘) – po dvou žlutých

Sestava:

J.Dvořák

K.Muška.       V.Pilát.       L.Kopf (K).       J.Exner

Mich.Sedlák.       T.Tůma.       J.Beran.       D.Trojan

M.Mahák.              P.Starý

(46.‘ Mar.Sedlák)

Dále do hry připraveni: gólman P.Trnka, D.Lukač, R.Sura, S.Bečvář

Z kádru A týmu do hry nepoužitelní: pro zranění J.Růžička, P.Prenner ml., J.Schön a dále

i J.Mrkvička, gólman R.Suchý

Trenér – Zb.Novák, vedoucí družstva – P.Boška

 

Záblatští, po podzimu na posledním místě v tabulce, potřebovali body (měli jich na kontě 5), Lheničtí,z přípravy pronásledovaní zraněními, jich na tabulkovém osmém místě zase se sedmnácti podzimními neměli na rozdávání, a tomu také odpovídal průběh zápasu, v němž bojovnost převyšovala herní kvalitu. O vítězství rozhodli domácí v závěrech obou poločasů dvěma gólovými trefami, kdy využili ne plné koncentrovanosti hostujícího týmu a také delší hráčské početní převahy, při které soupeř o deseti i přesto sehrál s nimi přinejmenším vyrovnanou partii….

Hned v úvodu utkání (v 4.‘) mohli jít Záblatští do vedení, kdy jejich jasnou gólovou šanci bravurně zlikvidoval gólman Dvořák. Lheničtí odpověděli v 6.‘ Beranem rozehranou standardkou, kterou v šestnáctce zakončoval hlavičkou Mahák, ta ale cestu mezi tyče nenašla. V 16.‘ se v obdobné situaci ocitl Tůma, kdy centrovaný míč na jeho nohu před gólmana poslal Starý, ale ani tentokrát do sítě nezapadl. Ve 24.‘ se před Dvořákem zrodila gólová záblatská „tutovka“, při které nejprve balón orazítkoval tyč, aby ani hned následná dorážka v již odkryté brance neskončila. V dalším herním čase nedocházelo oboustranně přes pozorné defenzivy k nebezpečnému ohrožování branek. Až v samém závěru poločasu tomu bylo jinak. Nejprve ve 40.‘ lhenický Mahák vyhrál hlavičkový souboj o naservírovaný míč před gólmana Kuttenberga, ale ve výhodné pozici jej poslal nad břevno, aby hned z protiútoku prošel N.Nerad rozhozenou lhenickou obrannou a přesnou trefou poslal Záblatské do vedení.

Po poločasové otáčce (v 52.‘) uviděl druhou žlutou kartu Mich.Sedlák, poté červenou a Lheničtí šli do deseti. Přesto i v oslabení usilovali po vyrovnání, místy měli i herně navrch. V 70.‘ vytvořili před brankou domácích závar, nic však z něj nevytěžili. Naopak v 78.‘ zahrozil po delší době domácí tým, jeho střeleckou koncovku stačila lhenická obrana zblokovat, a tak ze slibné šance získal jen rohový kop. V 83.‘ to byl naopak hostující tým, co po Trojanově centru a zakončení hlavou Mar.Sedláka měl blízko k srovnání brankového stavu. V samém závěru utkání, obdobně jako v konci poločasu prvního, znovu gólově udeřili Záblatští, tentokrát v 85.‘ J.Neradem a definitivně tak rozhodli o plném, pro ně tolik potřebném, bodovém zisku.

JB