od starých časů neodmyslitelně k ní patřící

Sobota 29.7.           18.ROČNÍK MEMORIÁLU VOJTĚCHA MARKA

Jeho vítězem potřetí v řadě domácí lhenický SK

(v 16.roč.2015, v 17.roč. 2016, v 18.roč. 2017)

– za účasti týmů SK Lhenice (I.B tř.sk.B – výrazně omlazeným a pod novým trenérem Václavem Marešem), Blaníku Strunkovice (I.B tř.sk.B), Sokola Chvalšiny (I.B tř.sk.A) a hracího systému „každý s každým“, při hracím čase zápasů 2×30 minut.

TURNAJOVÁ UTKÁNÍ

1.zápas – SK Lhenice – Blaník Strunkovice 1:1 (0:1) – po penaltovém rozstřelu 2:1

Sled branek: 12.´ Jiří Němeček 0:1 – 34.´ Jaroslav Mrkvička 1:1 – na penalty po základním hracím čase 6:5

2.zápas – Blaník Strunkovice – Sokol Chvalšiny 1:4 (1:0)

Sled branek: 8.´ Ivan Šímčík 1:0 – 38.´ Petr Hynšt 1:1, 44.´ Lukáš Fučík  1:2, 46.´ Pavel Sikuta 1:3, 50.´ Michal Andrle 1:4

3.zápas – SK Lhenice – Sokol Chvalšiny 1:0 (1:0)

Branka: 24.´ Tomáš Tůma z 11 (1:0) – za sražení v šestnáctce pronikajícího Romana Ilieva

CELKOVÉ POŘADÍ ÚČASTENSKÝCH TÝMŮ

1.místo: SK Lhenice– zisk 5 bodů (3 body za vítězství nad Chvalšinami, 2 body za remízu a výhru na penalty nad Strunkovicemi)

2.místo: Sokol Chvalšiny– zisk 3 bodů (za vítězství nad Strunkovicemi)

3.místo: Blaník Strunkovice– zisk 1 bodu (za uhranou plichtu v základním hracím čase se Lhenicemi)

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI TURNAJE

Hráč:     Tomáš Tůma – SK Lhenice

Gólman: Karel Štěch – Blaník Strunkovice

Střelec:   Lukáš Fučík – Sokol Chvalšiny – při vyrovnanosti střelců všech 8 turnajových branek za nejkrásnější vsítěný gól

Turnajová utkání s přehledem odřídili delegovaní rozhodčí Jiří Klimeš, Petr Šťastný, Rudolf Schwarz.

Poháry zúčastněným týmům turnaje a ceny jeho nejlepším jednotlivcům předali starostka městyse Lhenice Ing.Marie Kabátová a prezident lhenického SK Pavel Boška.

Neděle 30.7. – Tradiční pouťové derby lhenických peckářů a vlachovobřezských kozlíků

SG SK Lhenice – SG FC Vlachovo březí  6:0 (1:0)

(mač starých gard – hráčů nad 35 let)

Branky vítězů:Zdeněk Šnajdr 2 a po jedné Josef Prenner, Pavel Bumba, Petr Lukšovský, Jiří Růžička.

Plejeři obou týmů dokazovali, že v nohách to stále ještě je a že fotbal nadále zůstává jejich srdeční záležitostí. Ve velkém parnu a dusnu Vlachovobřezským s blížícím se závěrem přeci jen docházely síly a v tomto úseku hry Lheničtí rozhodli o svém přesvědčivém vítězství.

Předzápas tohoto „pouťáku“ obstaraly minipřípravky

SK Lhenice – Sokol Dubné  5:5

Branky za Lhenice:Míra Šístek 3, Kája Muška 1, Ríša Štengl 1

Branky za Dubné:  Matěj Šíma 4, 1 lh.vlastní

Po oboustranné domluvě byl zápas sehrán na tři třetiny po 13 minutách. Ta první skončila nerozhodně 1:1, druhá patřila Dubenským, v níž se ujali vedení 3:4, aby v té třetí Lhenickým utekli na 3:5, ale domácí do konce utkání dokázali srovnat na 5:5, a tak pouťové představení přípravek skončilo smírně, i když o konečný výsledek až tak dalece nešlo. Fotbaloví benjamínci obou týmů předvedli, že díky svým trenérům již mnohé z „abecedy fotbalu“ ovládají, za což od přítomných diváků sklidili aplaus.