Střídání: 46.´ ↑ Ryšánek ↓ D.Šindelář; 79.´ ↑ Tůma ↓ Dom.Kiš; 83.´ ↑ Pokorný ↓ Jirkovský

Dále do hry připraveni: Plojhar – P.Prenner, P.Trnka
Trenér: Ivo Čech                Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky FC Sousedovice:
Frýda – Vojtíšek, Janáček (77.´ Marcínko), Fábera, Vaněček, Křiváček, Duba, Brož, Masák, Hrach (K), Rataj

Lheničtí po sérii pěti vyhraných utkáních tentokrát doma remizovali, přesto při bodové ztrátě dál zůstávají na čele tabulky. Sousedovičtí, kterým nevyšel vstup do mistrovského podzimu, od čtvrtého kola ale bodují (se ziskem 13 bodů ze 6 zápasů) za respektu soupeřů – dobrým výkonem v tomto utkání to potvrzovali…

Ač domácí si hned v samém úvodu zápasu vytvořili gólovou šanci, ale bez využití, to byli hosté, co hned poté měli o něco více ze hry, ale lhenický tým při následném jejím vyrovnání postupně získal herně navrch za oboustranně skromně vznikajících brankových možností. Přesto v závěru poločasu (ve 41.´) obdržel branku a do přestávky odcházel s jednogólovou ztrátou.
Do druhého poločasu vstoupili Lheničtí aktivně, s větším nasazením, se snahou po vyrovnání. To se jim také v 53.´ podařilo (1:1) a v 70.´ otočili pro ně nepříznivý vývoj zápasu – šli do vedení (2:1) !
Ovšem v blížícím se závěru (obdobně jako v poločase prvním) při útočných snahách více otevírali obranu, na což v 84.´ doplatili vyrovnávajícím gólem (na 2:2), a to po zbytečné opakující se ztrátě míče, kterou soupeř napoprvé ještě neztrestal, poté napodruhé již ano. Marný byl závěrečný jejich tlak po stržení vítězství na svou stranu, neboť hosté si pozornou obranou plichtu pohlídali. Na soupeřově hřišti měla svou cenu. Konečný výsledek 2:2 celkově odpovídá dramatickému průběhu zápasu.

Podstatné momenty zápasu
První poločas
2.´- po autovém vhazování domácí Rosa sám v úniku na branku, při zakončení nezamířil přesně
7.´- v šanci hosté – střela z hranice šestnáctky rovněž do branky nezapadla
15.´- po nákopu na polovinu Sousedovických Mahák hlavou usměrnil míč na Šindeláře, kterému zabránil zakončit průnik jeden z beků zblokováním jeho střely
27.´- po centru do šestnáctky hostí se propadlý balón dostal k Mrkvičkovi, jeho nedůrazem zůstala šance nevyužita. Hned následně, po rohovém kopu v provedení domácích, rychlý brejk hostujícího týmu nepřesnou střeleckou koncovkou rovněž zůstal nevyužit
41.´ – nedorozumění a nedůslednosti ve lhenické obraně využil Vaněček , který přesnou záměrnou poslal hostující tým do vedení a do poločasové otáčky s jednogólovým náskokem – 0:1

Druhý poločas
48.´- v gólové šanci lhenický Mahák, jenž střelou „na dlouhou nohu“ přepálil Frýdovu branku
53.´- po centru Ryšánka do „vápna“ Mahák ve výskoku nezasáhl míč, ten ale prošel dál k Mrkvičkovi , co jej hlavou zavěsil do sítě – srovnáno 1:1
56.´ – při vydařené akci domácích Beran vyslal uličkou Jirkovského, co centrovaným balónem našel v šestnáctce Maháka, jemuž v poslední chvíli stačil protihráč v šanci míč ustřelit
62.´- domácí místo odkopu zvolili rozehrávku, ale nepřesnou, balónu se zmocnili Sousedovičtí, aby z toho vzniknuvší „gólovku“ zlikvidoval výborným zákrokem gólman Dvořák
70.´- Mrkvička zatáhl míč po lajně,centrovaný jej před branku předložil Mahákovi, jenž jej uklidil mezi tyče – Lheničtí se ujali vedení 2:1
79.´- Beran vyslal Mrkvičku na zteč, ten ji ale zakončil málo razantní střelou, s níž si gólman Frýda snadno poradil
81.´- po další nepřesné rozehrávce následoval sousedovický průnik zleva otevřenou obranou, který Tůma stačil těsně před šestnáctkou zastavit za cenu faulu, ale následný nařízený trestný kop změnu brankového stavu 2:1 nepřinesl
84.´- nepoučitelní domácí se dopustili obdobné chyby – špatné rozehrávky s následným průnikem jejich rozhozenou obranou a střelou, kterou stačil gólman Dvořák skvěle vytěsnit, avšak proti dorážce Marcinka byl již bezmocný – opět srovnáno – 2:2

Závěr: tlak domácích s vytvořeným „zámkem“ před Frýdovou brankou kýžený gól k výhře šesté v řadě nepřinesl. Sousedovičtí to důslednou obranou nedopustili. Plichtu 2:2 uhájili.

Autor článku: Jan Bumba