SKL A – Blaník Strunkovice 1:1 / SKL B – Horní Vltavice 3:1

Lheničtí doma po dvou prohrách ani napotřetí na plný bodový zisk nedosáhli

I.B třída sk.B – 13.kolo                                       hráno v sobotu 5.11.2016

SK Lhenice – Blaník Strunkovice  1:1 (1:1)

Trenér: Zb. Novák

Při domácí lhenické podzimní derniéře se hrál oboustranně kvalitní fotbal, v němž Strunkovičtí hbitým důrazným napadáním eliminovali  útočné snahy domácích a snažili se i o střelbu z větší vzdálenosti a vytvořili si i několik gólových šancí právě tak, jako i domácí a to zejména v prvním zcela vyrovnaném 1.poločase, kdy i jeho stav 1:1 na ukazateli tomu odpovídal. V tom druhém domácí postupně získávali na herní převaze, naráželi však na dobře organizovanou defenzivu soupeře a též dopláceli na svou vleklou bolest – na finální zakončování útočných akcí. A tak zápas, zřejmě spravedlivě, nakonec skončil smírně…

Hned v úvodu zápasu (v 5.´) měli Lheničtí brankovou příležitost, kdy ale Beran místo nahrávky spoluhráči ve výhodné pozici zvolil nepřesné zakončení. Zůstala tak nevyužita. Ve 13.´ to byli zase Strunkovičtí, kteří po překonání obrany zahodili „gólovku“ přepálením branky snad z malého vápna. V 15.´ Tůma dlouhým nákopem uvolnil Schöna, ten v koncovce byl přesný a poslal domácí do vedení (1:0). Strunkovická gólová odpověď následovala hned po třech minutách. Nedůsledná lhenická obranná řada (v 18.´) nezachytila útočný atak a po jejím „vyšachování“ Motl zblízka srovnal na 1:1. Ve 33.´ měl domácí tým znovu blízko k rozdílové brance Beranem po narážečce s Mahákem, ale samostatný „nájezd“ na gólmana Turka ani po dorážce neproměnil, stejně jako Mrkvička ve 39.´, kdy po „české uličce“ sám před Turkem, předkopnutý míč již nestačil zasáhnout. V průběhu 1.poločasu oboustranně vznikala i další  ohrožování branek, ke gólu však dotažena nebyla.

Druhý poločas (hned ve 46.´) uvedl vydařenou střelou z pravého křídelního prostoru lhenický Mahák, jeho dobře mířený projektil však stačil Turek vytěsnit na roh. S nabíhajícím herním časem získával domácí tým více ze hry. V 60.´ Schönův únik stačil jeden z beků v pravý čas přerušit, aby v 64.´ Surův přesně centrovaný balón před Turkovu branku zase nikdo z jeho spoluhráčů neusměrnil do sítě, či poté, kdy po Mrkvičkově nabití se nepodařilo Růžičkovi „zkrotit“ míč při gólové ložence. Obdobně dopadlo i další snažení po překonání gólmana Turka. Pevný strunkovický obranný val je stačil odvracet a to i za občasné chybějící kreativity a střelecké přesnosti ve finální fázi útočných akcí Lhenických, když i domácí obrana i s gólmanem Dvořákem strunkovické ofenzivní výpady dokázala rovněž odvracet. Proto smírný konečný výsledek nabyl podoby dvou prvopoločasových gólových tref – 1:1. Ač herní projev domácího lhenického celku oproti předchozím zápasům doma byl určitě kvalitnější a ani bojovnost a snahu mu nelze upřít, na zisk všech bodů to nestačilo.

Výhrou rezerva obhájila pozici podzimního vicemistra OP Prachaticka

OP Prachaticka – 11. kolo                                        hráno v sobotu 5.11.2016

SK KTIŠ/ Lh. B  – Vltava Horní Vltavice  3:1 (1:1)

Sudí: M.Harvalík

Branky za Ktiš:  J.Exner (35.´), J.Motz (80.´), V.Wimberský (86.´)

Branka za hosty:  V.Hundsnurscher (45.´)

Kouč: P. Prenner st.

Ač rezerva v utkání nic oslnivého nepředvedla, ale zvítězila a uhájila tak druhou příčku v tabulce, na které přezimuje. Od počátku domácí soupeře jasně přehrávali, do ničeho nebezpečného jej vůbec nepouštěli, avšak neproměňovali i ty největší gólové šance. Konečně ve 35.´se po Wimberského přesném centru trefil hlavou Exner a rezerva šla do vedení (1:0). Zahazování brankových možností pokračovalo a to hosté ztrestali v samém závěru 1.poločasu (ve 45.´) po výkopu, zaváhání obrany a  netaktickém vyběhnutí gólmana, aby první střelou na branku srovnali Hundsnurscherem na 1:1.

I v poločase druhém se rezervisté dál v koncovce trápili, nedali Prennerem st. ani penaltu, a tak o potřebném vítězství rozhodli zkušení matadoři až v blížícím se konci zápasu, nejprve v 80.´ Motz (2:1) a poté v 86.´ Wimberský (3:1).

Autor článku: Mgr. Jan Bumba