1.FC Netolice A – SKL A 1:0 / 1.FC Netolice B – SKL B 2:5

V buchtářsko-peckářských derby se rivalové o vítězství podělili

Los soutěží totiž v úvodním kole poslal lhenický A tým (v I.B sk.B) i B tým (v OP) k souboji s netolickým 1.FC na jeho hřiště.

Ve vyrovnaném derby A týmů rozhodla o výhře domácích – Netolických penalta

I.B třída sk.B – 2.kolo                            hráno v sobotu 19.8.od 14.30 hod.

1.FC Netolice A – SK Lhenice A 1:0 (0:0)

T.Balica        P.Prenner        J.Beran        Dominik Kiš

(71´ J.Mrkvička)                                       (81.´ D.Kolář)

M.Mahák               R.Iliev

Dále do hry připraveni:gólman R.Suchý, P.Sýkora, J.Exner, P.Starý, D.Lukač

Trenér:Václav Mareš

Vedoucí družstva:Pavel Boška

V úvodu utkání byla minutou ticha a černými páskami na rukávech uctěna památka dlouholetého hráče, kapitána týmu, trenéra, funkcionáře a ještě nedávno i správce fotbalového stánku lhenického SK, Milana Kvěcha.

Do kvalitního zápasu vstoupily oba týmy zodpovědně, vycházejíce ze zajištěné defenzivy, kdy hra se v nasazení povětšinou oboustranně přelévala bez nebezpečnějšího ohrožování branek. Až v 18.´ to byli Lheničtí, co se dostali do gólové šance Prennerem vyslanou střelou, kterou ale gólman Nárovec vytěsnil. Ve 24.´ domácí odpověděli střelou k tyči, avšak i gólman Dvořák si s ní poradil, stejně jako ve 33.´ i s další s gólovými parametry, co bravurně zlikvidoval. Ve 39.´ byl hostující tým blízko  možnosti jít do vedení, když Prenner vyslal Trojana, z jehož střelecké koncovky vyslaný balón stačil z brankové čáry odvrátit v zastoupení Nárovce jeden z beků.

Za poločasové otáčky byl tak stav bezbrankový, aby hned ve 48.´ zahrozili Netoličtí, nejprve střelou, co se mezi tyče nevešla, a poté v 50.´ brejkem, jehož zakončení zabránil skluzem David Kiš. V 58.´ měl „super loženku“ na kopačce lhenický Beran, zbrklým jejím řešením ji promarnil. Následovaly další nedotažené brankové příležitosti nebo i nepřesně zakončené na obou stranách, jako ty nevyužité po standardkách či i ta hostujícího Ilieva v 72.´, kdy po Mahákově hlavičkou prodlouženým míčem v úniku neprostřelil gólmana. Rozhodující moment zápasu, jak se ukázalo, přinesla 76.´, kdy si nejprve dvojice Mahák s Ilievem zopakovala akci ze 72.´, tentokrát s Ilievem orazítkovanou tyčí na jejím konci, aby hned poté následoval rychlý netolický brejk zastaven až v šestnáctce gólmanem Dvořákem faulem s nařízenou penaltou, kterou s přehledem proměnil Miroslav Baloušek (1:0), jež rozhodla o vítězi tohoto utkání. Lheničtí od 79.´ v početní převaze prahli po vyrovnání (vyloučen Jirkovský). Ač možnosti k tomu si v závěru mače vytvořili, na remízu nedosáhli. V 87.´, po standardce, vychytal Nárovec Prennerovu střelu k tyči, v 89.´ zase při Mrkvičkově kontru byl vyběhnuvší z branky u balonu dříve, v 90.´ stačili domácí stopeři odvrátit nebezpečí za sporného faulu v šestnáctce na Maháka ?! Výrazně omlazený, nově tvořený lhenický tým tak vyšel z derby bodově naprázdno, i když na zisk alespoň jednoho určitě měl. Šťastnější domácí brali všechny body.

Hodnocení utkání novým trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání se spoustou šancí na obou stranách, ale se špatným koncem pro nás. Mohli jsme o zápase rozhodnout v 70. minutě, když šel Roman Iliev sám na bránu, ale nedal. Vzápětí jsme inkasovali branku z penalty, která byla naprosto zbytečná. Chtěli jsme si odvést nějaké body, ale nebylo nám tentokrát přáno. Myslím si, že remíza by byla spravedlivá. Vyhrálo šťastnější mužstvo.“

Z derby rezerv patřila přesvědčivá výhra Lhenickým

OP Prachaticka – 2.kolo                    hráno v sobotu 19.8.2017 od 17.00 hod.

1.FC Netolice B – SK Ktiš/Lh.B  2:5 (1:2)

Sudí: F.Zoch

Branky za Ktiš:J.Mrkvička 2 (31.´, 62.´), Vl.Burda 1 (24.´), P.Sýkora 1 (77.´), D.Lukač 1 (83.´)

Branky za Net.:F.Rokůsek 1 (22.´), P.Fux 1 (50.´)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

R.Suchý

P.Sýkora        R.Sura        P.Starý

F.Jeníček

D.Kolář        Vl.Burda        D.Lukač        J.Exner

P.Lukšovský            J.Mrkvička

Ve 2.poločase do hry vstoupili K.Lukeš ml., Mich. Sedlák.

Kouč: P.Prenner st.

V pozápase A týmů se hrál otevřený fotbal nahoru – dolů s brankovými šancemi na obou stranách, na té lhenické početnějšími a za výborných výkonů obou gólmanů. Domácí sice šli jako první do vedení, ale hosté ještě do poločasové otáčky dvěma brankami zvrátili pro ně nepříznivý vývoj zápasu (1:2).

Lheničtí rezervisté o svém zaslouženém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy domácím od 50.´ za stavu 2:2 utekli o tři branky, dovedli zápas k úspěšnému konci a připsali si do tabulky první tři body.

Autor článku: Jan Bumba