SK Lhenice – SK Zliv 1:2 (1:1)

Na peckáře doma padla „deka“, ztrácejí body i doma. Za ztrátu sebedůvěry, za nepřesností, nedůrazu v osobních soubojích a za váhavosti a nepřesnosti v koncovce a též i při troše smůly byli v něm Lheničtí poraženi a to již podruhé ze tří zápasů na domácím kolbišti…

I.B tř. sk.A – 5.kolo

SUDÍ: J.Novotný – M.Grobár, M.Jaroš

BRANKA ZA LHENICE: J.Mrkvička (31.´)

BRANKY ZA ZLIV: M.Trávníček (11.´), J.Szábo (85.´)

hráno v sobotu 21.9.2013

Ze soupisky SK Zliv: Remta – Šťastný, Novotný, Prček, Mareš, Rys, Boubal (K), Szabó, Trávníček, Kovařík, Zrun – Ambrož

Čím to je, že lhenický téměř nepozměněný tým (až na K.Mušku, nepravidelně hrajícího J.Motze a zraněného J.Schöna) bojující o nejpřednější umístění  a podzimní půlmistr, se přeřazením do A skupiny I.B třídy najednou ocitá v propadlišti tabulky?

Lhenický nevydařený vstup do nového soutěžního ročníku poznamenal i toto utkání. Za ztrátu sebedůvěry, za nepřesností, nedůrazu v osobních soubojích a za váhavosti a nepřesnosti v koncovce a též i při troše smůly byli v něm Lheničtí poraženi a to již podruhé ze tří zápasů na domácím kolbišti… V úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o další zpackané domácí vystoupení (to první z Kaplicí B 2:3). Již ve 2.´ pálil T.Tůma nebezpečně těsně nad břevno. Do stejného místa směřovala na druhé straně i střela zlivského  Prčka v 7.´. Jako z blesku z čistého nebe udeřilo v podobě zlivského nádherného gólu, to když v 11.´ Trávníček z dobrých 25m poslal míč do šibenice Boškovy branky (1:0). Lhenické to nedeprimovalo a hned ve 13.´odpověděli Beranovou střeleckou navštívenkou, co skončila „jen“ na horní síti Remtovy branky. Sice ve 21.´ utekl obraně Szabó, naštěstí pro domácí si s jeho neprůraznou střelou gólman Boška poradil, aby ve 22.´ na oplátku utekl zprava J.Pokorný , z jehož zakončení z těžkého úhlu míč prošel podél brankové čáry od tyče k tyči, aniž by za ni zapadl. Ve 26.´ zmařili Lheničtí při závaru před Remtou hned několik „gólovek“, tu největší  J.Mrkvička. Ve 28.´ ještě ve zlivské síti neskončil beky tečovaný balón, ale ve 31.´ již  ano, a to po utěšené Pokorného kolmé nahrávce na J.Mrkvičku, který ji dokázal zakončit ve vyrovnávací gól (1:1). Poté si ještě Lheničtí vytvořili  příležitosti jít do poločasové otáčky do vedení, ale málo rasantními střelami J.Sury ve vyložené pozici (40.´) a J.Berana po rohovém kopu se tomu tak nestalo.

V útlumu až zarážejícím vstoupili domácí do 2.poločasu, aby téměř na 20.minut za nepřesností a malého nasazení přenechali herní aktivitu Zlivským, na což mohli doplatit, a to zejména v 59.´ za trmy – vrmy před Boškou, kdy se štěstím stačili zblokovat zlivské nástřelné. Až v 65.´ se konečně zrodila J.Pokorným kloudná jejich akce, kterou s akutním ohrožením branky zakončoval  R.Pořádek. V 73.´ zahrávali Lheničtí trestní kop, když Zlivští ve snaze odvrátit nebezpečí, orazítkovali vlastní tyč. O minutu později bylo zase hodně nebezpečno před Boškovou brankou, J.Motz však stačil zavčasu míč zamést, aby v 82.´ přišlo  zlivské varování z kopačky Boubala, naštěstí „tutovku“  zahodil, avšak v 85.´ již udeřilo, a to podruhé. Zcela v šestnáctce nepokrytý Szábo tentokráte zamířil přesně (1:2). Jak se následně ukázalo, jednalo se o lhenický „knokaut“, protože marná byla zoufalá závěrečná domácích snaha alespoň po vyrovnání, provázena i „smůlou“, když Růžičkův přesně centrovaný míč J.Pokorný v 88.´ nasměroval hlavou „jen“ na břevno a z trestného Tůmova kopu zase „jen“ (v 89.´) zazvonil o tyč, aby jeho odraz nebyl nikdo schopen zasunout do sítě. Marnost – nad marnost – Lheničtí podruhé přišli doma o  body…

SKUPINA A
SK Sedlec – FK Dynamo Vyšší Brod 3:0 (1:0)

Branky: 19. Reindl, 68. (11) Hovorka, 79. T. Kučera.
Smrčina Horní Planá – FC Šumava Frymburk 3:4 (1:2)
Branky: P. Schönkypl, Švábirt, Koršala – Matuš 2, Micák (11), D. Račák (88.). ČK: 1:0 (P. Schönkypl, o přestávce).
TJ Dříteň – Sokol Kamenný Újezd 3:1 (2:1)
Branky: Smékal, T. Kovařík, O. Šíma – Beneš.
Branky: Mrkvička – Trávníček, Szabó.
Sokol Křemže – SK Větřní 0:1 (0:1)
Branka: 41. Ginzel. ČK: 1:1 (79. Chromý – 78. Homer).
FK Spartak Kaplice B – SK Nemanice 0:3 (0:0)
Branky: 56. a 80. Dubský st., 70. Holzepl.
FK Slavoj Č. Krumlov B – Sokol Přídolí 6:0 (2:0)
Branky: Babouček (11), Sláma, Fatura, Hermann, Dvořák, Žilenko.