Derniéry týmů SK Lhenice 13/14

Loučení se smolně nepřející nevydařenou mistrovskou sezónou s prohrou.

I přes prohru naší rezervy zbyl „Černý Petr“ na Zbytiny (12.místo v tabulce) a Nebahovy (11.místo v tabulce).

Po mužích v I.B tř. ve sk.A a v OP dohráli soutěžní ročník 2013/14 i naši benjamínci

I.B tř. sk.A – 26.kolo

SUDÍ: L.Formánek – J.Chalupa, Z.Kaményl

BRANKA ZA KAPLICI:  A.Preusler (43), J.Doubrava (64), T.Faltus (70).

hráno v sobotu 15.6.2014

V posledním kole I.B třídy sk.A šlo již jen o umístění v konečné tabulce. O suverénně postupujícím Větřní bylo již po několik kol před koncem jasno, o prvním sestupujícím Přídolí již dlouhodobě, o tom druhém – V.Brodě bylo pak definitivně rozhodnuto v kole předposledním. V dolní vyrovnané polovině tabulky, na 9. až 11.místě, se po výsledcích v závěrečném kole sešly tři týmy shodně se třiceti body, z nichž prohrou 3:0 s kaplickou rezervou nejhůře dopadl lhenický SK. To proto, že umístění v konečné tabulce je určeno na základě jejich vzájemných zápasů (minitabulkou z nich), nikoliv dle celkového skóre každého z toho tria (konečné pořadí „třicetibodových“: 9.Kamenný Újezd – 30 bodů – skóre 47:69, 10.Kaplice B – 30 bodů – skóre 43:48, 11.Lhenice – 30 bodů – skóre 55:61 – viz konečná tabulka).

Lheničtí dohráli soutěž s hráčským torzem. K dlouhodobě z kádru pro vážná zranění vyřazeným J.Pokornému,  P.Trnkovi, R.Surovi, T.Tůmovi, R.Pořádkovi, J.Schönovi přibyl v posledním utkání rezervy s Vimperkem B i mladíček P.Vincik (zlomenina klíční kosti). Proto šlo o mistr.  sezónu mimořádně smolnou. Pro značně tím zúžený kádr byla řada hráčů z něho nucena startovat za A i B tým za velkého vytížení.

Derniéra pohledem domácích, Kaplických.

Autor: L.Granec – s jeho souhlasem

Duel dvou týmů z dolní poloviny tabulky, to byl zápas domácí kaplické rezervy a hostů ze Lhenic. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Přítomní diváci, aby vyloženou brankovou příležitost pohledali. Po čtvrthodině hry měli hosté výhodu standardní situace z poloviny hřiště. Po centru Josefa Prennera hlavičkoval nad branku Muška. Domácí si na první vážnější příležitost pak museli počkat až do 28 minuty střetnutí. Zifčák přiťukl míč Kubatovi, jeho nepříliš povedená střela se stala ideální přihrávkou, za obránci se ve vápně vynořil Kapec, střelu však tečoval těsně mimo branku. Pět minut před přestávkou se do velmi dobré střelecké pozice dostával Valíček, jeho zakončení však postrádalo přesnost. Pak pro změnu zahrozili hosté a znovu to bylo po standardce z hloubi pole. Centroval Josef Prenner, těsně mimo hlavičkoval Pilát. Poté se o slovo přihlásili domácí. Doubrava pálil vedle o několik decimetrů. Důležitý moment se udál o chvíli později. Z pravé strany se dokázal do vápna soupeře protáhnout Faltus, zpětnou přihrávkou našel nepokrytého Preuslera a ten střelou po zemi překonal gólmana Bošku – 1:0.

Druhý poločas přinesl herní zlepšení a to na straně domácích fotbalistů. Ti byli po změně stran jednoznačně lepším týmem a z aktivity byly i šance. V 58 minutě Sedláček našel na pravé straně Faltuse, ten dokázal skluzem od brankové čáry míč poslat před branku na volného Jana Říhu, v gólové pozici tvrdou ranou napálil míč jen do prsou gólmana Bošky. Vzápětí aktivní Faltus pronikl opět zprava do šestnáctky, tentokráte vzal zodpovědnost na sebe, tvrdou ránu Boška stačil vyboxovat. V 64 minutě se Kapličtí druhého gólu dočkali. Doubrava vyvezl míč středem, předal jej Kubatovi, ten na vápně našel střídajícího Bauera, který nabil nabíhajícímu Josefu Doubravovi a ten střelou pod břevno dokázal překonat zkušeného Pavla Bošku – 2:0. Domácí fotbalisté měli i další příležitosti. V 74 minutě šli prakticky ve čtyřech sami na brankáře, Faltus udělal Boškovi kličku, dostal se však mimo střelecký úhel, následovala zpětná přihrávka, Bauer mířil jen do boční sítě. Posléze vyvezl míč středem hřiště Doubrava, šel sám na branku, mířil však mimo. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Pilát, ale ani on mezi tři soupeřovy tyče nemířil. V 81 minutě nejlepší hráč Spartakovců na hřišti Faltus, připravil další gólovku pro Doubravu, jenomže i v tomto případě mířil vedle brány. Zanedlouho lhenický gólman Pavel Boška dokázal vyrazit střelu Faltuse. Šest minut před koncem se domácí dočkali třetího gólu. Doubrava vybojoval míč pro Faltuse, první střelecký pokus mu nevyšel, ale následně chytře technicky přehodil brankáře Bošku a bylo to 3:0. Kapličtí po zlepšeném výkonu v druhém poločase mohli slavit svou první jarní výhru.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba

I přes prohru naší rezervy zbyl „Černý Petr“

na Zbytiny (12.místo v tabulce) a Nebahovy (11.místo v tabulce).

OP Prachaticka – muži – 22.kolo                                                         hráno v sobotu 14.6.2014

Šumavan Vimperk B – SK Ktiš/Lh.  2:1 (2:1)

Sudí: Barták

Branky za Vimperk: M.Hrubý, O.Málek (z 11)

D = dorostenec

Ve vyrovnaném utkání posledního kola stále ještě sestupem ohrožených nakonec plně bodovali domácí. Hosté šli sice  do vedení, to však z nařízené penalty ztratili, následně domácí stav otočili,  pohlídali si jej a dovedli zápas k těsnému vítězství, když jim k tomu napomohly i zahozené gólové možnosti hostujícího týmu. Stínem utkání bylo zranění (zlomenina klíční kosti) nejmladšího hráče na hřišti P.Vincika.

Vzhledem k tomu, že se proslýchá neúčast některých letošních startujících v OP i v jeho příštím mistr.ročníku, nemusí z tohoto důvodu tentokráte nakonec sestupovat nikdo, neboť v nastalém tomto případě se nabízí rozdělení OP na dvě skupiny s nadstavbovou jeho částí bez existence OS, jak tomu již bylo. Vše se rozhodne na základě počtu přihlášených týmů na losovacím aktivu OFS 30.6.2014.

Po mužích v I.B tř. ve sk.A a v OP dohráli

soutěžní ročník 2013/14 i naši benjamínci

TURNAJ VE LHENICÍCH

Za účasti: SK Lhenice, Tatranu Prachatice, Sokola Stachy

OP Prachaticka – přípravky ml. – poslední kolo 18.kolo                    hráno ve středu 18.6.2014

1.zápas: SK Lhenice – Sokol Stachy  5:4 (2:3) – branky za Lhenice: M.Halabrín 2, A.Kanalošová 2, Š.Trnka 1

2.zápas: SK Lhenice – Tatran Prachatice  5:10 (3:5) – branky za Lhenice: A.Stehlík 2, Š.Trnka 2, M.Halabrín 1

3.zápas:  Tatran Prachatice – Sokol Stachy  13:0 (8:0)