magbo system

FK Chelčice – SKL A 1:0 / SKL B – FK BISTAV Nebahovy 3:1

Za střelecké impotence Lhenických k prohře v ovocnářském derby

I.B třda sk.B – 18kolo                                               hráno v sobotu 22.4.2017

FK Chelčice – SK Lhenice  1:0 (1:0)

Sudí: J.Brom – H.Ambrožová, V.Šindelář

Branka: J.Turek (9.´)

Sestava SK Lhenice:

J.Dvořák

D.Trojan        L.Kopf (K).       T.Tůma        R.Sura      

                                                                                       (78.´ P.Starý)

P.Prenner        J.Růžička        J.Beran.       M.Mahák      

                  (67.´ D.Lukač)

J.Schön                              Mar.Sedlák

                            (61.´ J.Mrkvička)

Dále do hry připraveni: gólman P.Trnka – J.Exner, Mich.Sedlák

Trenér – Zb.Novák, vedoucí družstva – P.Boška

 

Ač Lheničtí  na jaře konečně v plné sestavě (až na V.Piláta a R.Suchého), přesto na bodový zisk nedosáhli. Známý výrok o „království za koně“ lze pro ně parafrázovat na „království za vstřelený gól“, neboť i v tomto utkání se potýkali se střeleckou koncovkou i ve velice výhodných gólových pozicích…

V samém úvodu utkání to byli Lheničtí, kteří po autovém vhazování Sury jako první vyslali Schönem střelu na soupeřovu branku, kterou Chelčičtí stačili zblokovat na roh. Ti hned poté ale odpověděli rychlým kontrem s centrem do šestnáctky a střeleckým zakončením, co jen těsně minulo lhenickou branku. Běžela 9.´, v níž domácí rozehráli rohový kop s pouze v tísni gólmanem Dvořákem vyboxovaným balónem a hned v zápětí znovu nacentrovaným „do ohně“, avšak již následně s přesnou gólovou Turkovo trefou (1:0). A protože v dalším vývoji utkání jej oboustranně nikdo z hráčů nenásledoval, ač brankové možnosti k tomu vznikly, rozhodla právě ona jediná o chelčické nejtěsnější výhře. A tak se neujaly ani ty vyložené. V 15.´, po rohovém kopu, kdy pálil těsně vedle branky lhenický Mahák, aby jej ve 20.´napodobil z rozehraného trestného kopu Prennerem spoluhráč Mar.Sedlák, ve 22.´pak to byl znovu Mahák, jehož dobře mířenou střelu skvěle vytěsnil gólman Novák na roh. A Lheničtí i v dalším hracím čase předváděli, jak se vlekle potýkají se střeleckou koncovkou. Ve 29.´, po úniku Maháka, zakončoval ve výhodné pozici opět nepřesně Mar.Sedlák, aby obdobně s nepřesnou záměrnou dopadly i slibné „hlavičky“ nejprve Maháka po Prennerově trestňáku ve 30.´, následně i Tůmy po Beranově standarde ve 34.´. Do poločasové otáčky tak šli Chelčičtí s jednogólovým náskokem. Hned po rozehrání poločasu druhého měli velkou možnost k navýšení svého vedení, když jejich „gólovka“ skončila přestřelením Dvořákovy  branky. Lheničtí nezůstali pozadu a hned nato i oni pohrdli tutovkou v provedení Mar.Sedláka s vychýlenou jeho muškou v samostatném úniku na gólmana Nováka po Beranově uličce. V 70.´opět Beran vyslal pro změnu Trojana, ale ten na Nováka v brance nevyzrál. I v dalším průběhu utkání se hrálo nahoru-dolů s nakopáváním míčů stran Chelčických za jejich kontroly hry, s čímž se Lheničtí viditelně potýkali. Až samotný závěr přinesl opět vzruch před oběma brankami. Nejprve to byli domácí, co mohli v 85.´pojistit bodový zisk z tohoto mače, velkou šanci k tomu promarnili. Lheničtí ji tak přežili a na samý konec ještě stačili před Novákem vytvořit pořádný závar, který ale vyrovnání nepřinesl. Z nejtěsnějšího vítězství v derby v rámci Chelčicko – Lhenického mikroregionu se tak radovali domácí, Chelčičtí.

 

Rezerva nedopustila další bodovou ztrátu a dál drží druhou příčku v tabulce

OP Prachaticka – 15.kolo                                            hráno v neděli 23.4.2017

SK Ktiš/Lh.B – FK BISTAV Nebahovy  3:1 (1:0)

Sudí:M.Harvalík

Branky za Ktiš:Mich.Sedlák 2 (76.´, 89.´), D.Lukač 1 (3.´)

Branka za Nebahovy: M.Rosa 1 (70.´)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

P.Trnka

D.Lukač        P.Borovka        J.Exner

P.Sedlák

J.Krotký        Vl.Burda        J.Růžička        P.Prokop

S.Bečvář                         P.Starý

Do hry vstupovali: J.Beran, P.Prenner ml., M.Mahák, Mich.Sedlák

Kouč: P.Prenner st.

 

Rezerva po prohře v minulém kole ve Svaté Maří další bodovou ztrátu na domovském hřišti ve Ktiši nedopustila. Hned ve 3.´ utkání se D.Lukačem ujala vedení (1:0) a za vyrovnané hry, při dobrém bránění hostujícího týmu a i několika jeho šancí, tak skončil i první poločas. V tom druhém, za obdobného průběhu, se Nebahovským podařilo v 70.´ M.Rosou vyrovnat na 1:1, aby v 76.´ rezervisté znovu strhli vedení na svou stranu Mich.Sedlákem na 2:1 a až v samém závěru zápasu (v 89.´) týmž hráčem, Mich.Sedlákem potvrdili plný bodový zisk v tomto utkání, který upravil konečný stav na 3:1. Vítězstvím rezerva udržela druhou příčku v tabulce s dvoubodovým náskokem před třetími Š.Hošticemi a s osmibodovou ztrátou na první Zdíkov.

 

Naši fotbaloví benjamínci tentokrát nehráli

Přípravka st.měla v OP 14.kolo volné a přípravka ml. v OP, v jeho 10.kole, nesehrála v Š.Hošticích 19.4. vložený zápas do turnajů se společným týmem Š.Hoštic a Lažiště z důvodu nezpůsobilého hřiště (pro sníh). Bude sehrán v náhradním termínu.

JB