FK Lažiště B – SK Lhenice 3:3 (2:2)

Lhenice plichtou přišly o nejčelnější postavení v tabulce, jen lepším skóre je předběhly Sousedovice

Při nenápadné herní situaci zpoza šestnáctky vyslal na lhenickou branku balón Vojta a ten rozvlnil její síť. Srovnáno 3:3 ! Oba soupeři se rozešli smírně. 

 

I.B tř. sk.B – 7.kolo 

 

SUDÍ:  Benedikt – Brych, Mlynář

BRANKY ZA LHENICE:  P.Prenner (20.´), J.Mrkvička (23.´), K.Muška (68´)

BRANKY ZA LAŽIŠTĚ:  V.Cais (3.´, 13.´), R.Vojta (88.´),

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner           V.Pilát             L.Kopf           K.Muška

                                             

                   P.Prenner        J.Beran       T.Tůma (K)         J.Mrkvička

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(63.´ J.Mrkvička    R.Hudec)

(73.´ P.Prenner    M.Mahák)

(84.´ V.Pilát    P.Borovka) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno  5.10.2014

 

Vyrovnané čelo tabulky I.B sk.B připomíná ruletu. Po každém odehraném kole se mění. Tentokráte jen remizující Lhenické na 1.místě vystřídali plně bodující Sousedovičtí, kteří se stejným bodovým ziskem (sedmnácti bodů) a jen lepším skóre je připravili o týdenní tabulkový primát

            Odhodlaní Lheničtí chtěli v Lažišti s tamní rezervou obhájit postavení lídra. Avšak během úvodní „čtvrthodinky“ již prohrávali 2:0, přesto nezlomeni nepříznivě se pro ně vyvíjejícím zápasem do konce 1.poločasu vyrovnali, v tom druhém šli do těsného vedení, ale v konci utkání o něj přišli konečnou plichtou.

Běžela 3.´, Lažišští poslali do lhenické šestnáctky balón, gólman Boška jej při stažení neudržel a domácí šli Caisem dosti lacino do vedení (1:0). Lheničtí se herní převahou snažili o vyrovnání, vytvářeli si k tomu gólové možnosti, ale selhávali v koncovce. Tak jako v 9.´ při úniku Ilieva, který zmařil gólman Bauer a z následného rohu opět Iliev vypálil těsně vedle. V 11.´ zase po Pořádkově centru do vápna Bauer míč jen vyboxoval a po Ilievově jeho zisku Beranovu střelu stačili domácí beci zblokovat před již odkrytou brankou. Přišla však 13.´ a druhá přímá střela na Boškovu svatyni z hranice trestného území skončila znovu z kopačky Caise v síti (2:0). Ve 14.´ vydařená lhenická akce po ose P.Prenner – R.Pořádek – R.Iliev byla posledně jmenovaným ukončena orazítkováním břevna, když následně odražený míč v jasné pozici poslal Mrkvička nad branku. Konečně ve 20.´ Iliev s Prennerem zařídili gól a P.Prenner se zapsal mezi střelce zápasu (2:1). Hned ve 23.´ Lheničtí zaslouženě srovnali na 2:2 po Prennerově vybídnutí k úniku Pořádka, co našel Ilieva, ten před Bauerem Mrkvičku, jenž se tentokrát střelecky nemýlil. Ve 27.´ z Beranova rohu mohl Tůma hlavou poslat svůj tým do vedení, leč nestalo se. Ve 31.´  měli hosté k jednogólovému náskoku ještě blíže při brejku Ilieva po dlouhém Boškově výkopu a chybující obraně, ale samostatný jeho nájezd dopadl v koncovce střelecky zbrkle nepřesně. Ve 32.´ obdobně skončila i další slibná šance Ilieva po vybojovaném míči Beranem  a Mrkvičkově nabití.

Ve 2.poločase i domácí počali častěji ohrožovat lhenickou branku, za zvýšené oboustranné bojovnosti na úkor plynulosti hry. Ve 47.´ pálil odráženým balónem na Bauera Pořádek, vytěžil jen rohový kop. V 57.´ se zrodila pohledná akce hostí, ta byla zastavena a hned z protiútoku tu bylo vráz akutní nebezpečí pro Boškovu  branku a v 62.´ opakovaně, její strážce ji úspěšným zákrokem uchránil, aby v 63.´, po lažišské standardce, tu další se štěstím přežili. V 67.´ na oplátku zahrozili Lheničtí, Tůmova „hlavička“ však do sítě ještě nezapadla. Ale v 68.´ zahrávali P.Prennerem trestný kop a zkušený K.Muška jej v zakončení proměnil ve vedoucí gól (2:3). Domácí rezervisté prahli po třetí vyrovnávací brance. Nejblíže k ní byli v 72.´ při Caisově samostatném úniku, ale jeho střelecká vychýlená muška je o vyrovnání připravila. Až v 88.´ se přeci jen dočkali. Při nenápadné herní situaci zpoza šestnáctky vyslal na lhenickou branku balón Vojta a ten rozvlnil její síť. Srovnáno 3:3 ! Oba soupeři se rozešli smírně. Stran Lhenických s trochou rozčarování, neboť tím tak přišli o čelní postavení v tabulce.            

 Autor článku: Mgr. Jan Bumba