magbo system

„A“ tým si doma otevřel střelnici

Lheničtí smetli Vimperské půltuctem gólů

I. A třída – sk. A – 8. kolo               hráno v sobotu 29.9.2018

SK Lhenice – TJ Šumavan Vimperk

6:0 (3:0)

Sudí: S.Izugrafov – M.Písek, N.Dimitrov
Branky za Lhenice: R.Iliev 4 (19.´, 42.´, 47.´, 62.´), P.Prenner 2 (38.´, 90.´)
Červená karta: 0:1 – T.Winter (35.´)

Sestava SK Lhenice
J.Dvořák
D.Lukač      L.Kopf      D.Trojan
Dav.Kiš
P. Prenner       T.Tůma (K)     J.Beran        Dom.Kiš
R.Iliev       J.Mrkvička

Střídání: 67.´ ↑ J.Pokorný ↓ J.Mrkvička; 71.´ ↑ Vl.Burda ↓ D.Lukač
Dále do hry připraveni: gólman P. Dušek, P.Starý
Trenér: P.Boška         Vedoucí družstva: P. Boška

Lheničtí doma pokračovali v jízdě na vítězné vlně. Všechny čtyři zatím odehrané zápasy na svém hřišti dovedli k výhrám za 12 bodů do tabulky při vysoce aktivním skóre 18:5. Ač nekompletní (chyběli Pořádek, Mahák, Balica, Sura, Kolář) rozstříleli vimperský Šumavan v hlavní střelecké roli s autorem čtyř branek, Romanem Ilievem…
Ve vyrovnaném úvodu utkání to byli Vimperští, kteří po autovém vhazování do šestnáctky ohrozili branku domácích, naštěstí pro ně s nepřesným zakončením. V dalším průběhu zápasu získávali Lheničtí herně navrch, díky většímu pohybu i nasazení, a s tím přicházely i jejich brankové příležitosti. Jako v 11.´, kdy vydařenou kombinační akci ve výhodné pozici zakončoval Tůma střelou, která mu však „nesedla“. V 19.´ dal poprvé o sobě vědět Iliev, a to po dlouhém výkopu gólmana Dvořáka, kdy za naběhnutí za obranu přesnou gólovou trefou poslal svůj tým do vedení (1:0). Ve 20.´ si oba rychle založenou útočnou akci zopakovali s tím rozdílem, že tentokrát se Iliev snažil najít před branku nabíhající spoluhráče, ale jím nepřesně předložený balón nezasáhli. Ve 34.´, po autovém Prennerově vhazování, Mrkvičkův samostatný únik na vimperskou branku gólové navýšení nepřinesl, stejně jako o minutu později Ilievův atak po Lukačově „uličce“, kdy míč z jeho kopačky skončil na tyči. Ve 35.´ vimperské obraně znovu utekl Iliev, předkopnutý balón mu rukou z nohy odebral brankář Winter, avšak již mimo šestnáctku, a za tento nedovolený zákrok spatřil červenou kartu a šel předčasně do sprch. V brance jej nahradil hráč z pole Blahout. Důležitý to moment pro další vývoj utkání. Z místa prohřešku následoval domácími rozehraný trestný kop, který Prenner proměnil v druhý lhenický gól (2:0). Hosté hned o minutu později, ač již o deseti, měli velice blízko k dosažení kontaktního gólu, když jejich střelu s gólovými parametry stačila domácí obrana v poslední chvíli zblokovat. Blížil se konec prvního poločasu. V něm (ve 42.´) našel Tůma přesnou přihrávkou Prennera, ten následně před brankou Ilieva, co se ve střelecké koncovce nemýlil a Lheničtí tím tak Vimperským utekli už o tři branky (3:0).
S tříbrankovým náskokem tak domácí tým vstoupil do poločasu druhého. Uplynuly z něho jen dvě minuty, kdy Dom.Kiš prodloužil dlouhý výkop na opět za obranu nabíhajícího Ilieva, aby ten chytrým lobem přehodil strážce vimperské branky a zvýšil na 4:0. Dosaženým „hattrickem“ jeho střelecký apetit neskončil, neboť v 62.´ se míč z Beranovy nepřesné nahrávky odrazil k němu a byl to znovu on – Iliev alias „Mário“, co upravil stav na 5:0! Po uštědřeném „bůru“ soupeři domácí poté v uspokojení viditelně ubrali v nasazení. Až v závěru zápasu (v 88.´) si vytvořili gólovou tutovku střídajícím Burdou, co zcela sám před brankou ji zmařil, aby u toho byl opět Iliev, tentokrát jako nahrávač. Vimperští hned odpověděli rychlým kontrem, jenž ztroskotal na výborném zákroku gólmana Dvořáka, čímž pro domácí udržel čisté gólové konto. Na uzavření brankového účtu tohoto zápasu se čekalo do 90.´ a provedl jej lhenický Prenner do konečné výše 6:0!
Vítězství Lhenických bylo zaslouženě jednoznačné za pokračující nedobytnosti jejich fotbalové tvrze.

Hodnocení zápasu koučem Pavlem Boškou:
„Po personálních problémech, které jsme v týdnu před utkáním řešili, i neúčasti několika hráčů na utkání musím poděkovat všem na hřišti, jak zápas zvládli. Zlomovým momentem byla červená karta pro vimperského gólmana, i když jsme i předtím měli trochu více ze hry a vedli. Po červené kartě jsme dali z trestného kopu druhý gól. Jsem rád, že kluci nepodlehli tomu, že hrajeme přesilovku a odmakali celý zápas. Všichni odehráli dobrý zápas a nad všemi čněl střelec čtyř gólů Roman Iliev“.

fotogalerie z utkání:

Autor fotek: Jan Klein


Nečekaný propadák rezervy u fotbalových sousedů

OP – Prachaticka – 8. kolo                    hráno v neděli 30.9.2018

TJ Vitějovice – SK Lhenice „B“

4:0 (3:0)

Sudí: J.Trněný
Branky za Vitějovice: J.Kovář (8.´), R.Doubek (19.´), M.Tremmel (30.´), M.Mráz (64.´)

Sestava SK Lhenice „B“
P. Boška
P.Sládek       R.Sura       Vl.Burda
R. Houška
J. Prenner      P.Prenner ml.        V.Wimberský      P.Lukšovský
J.Mrkvička         J.Grill

Dále do hry vstupovali: P. Pořádek, J.Pokorný, M.Mahák
Kouč: P. Prenner st.      Vedoucí družstva: J. Sura

Tento zápas byl pro rezervisty z kategorie nevydařených. Neproměňovali brankové příležitosti, střelecky se gólově za celý jeho průběh neprosadili, obtížněji se vyrovnávali se způsobem hry domácích, Vitějovických, kteří byli důraznější, bojovnější, dokázali trestat soupeřovy chyby. O výsledku utkání rozhodli již v prvním poločase třemi brankami, a to v 8.´ Kovářem (1:0), v 19.´ Doubkem (2:0) a ve 30.´ Tremmlem (3:0). V poločase druhém (v 64.´) přidali Mrázem čtvrtou (4:0), čímž tak pečetili zaslouženě přesvědčivé vítězství. Lhenický záložní tým tentokrát svým výkonem zklamal.

Autor článku: Jan Bumba