Střídání: 76.´ ↑ Dom.Kiš ↓ T.Balica
Dále do hry připraveni: gólman P.Dušek – D.Kolář, R.Sura
Trenér: V.Mareš Vedoucí družstva: P.Boška

Sestava TJ Lokomotiva České Budějovice: V. Roden (46. P. Kříž) – P. Kokeš (55. J. Růžička), S. Havel, P. Kamiš, D. Bláha, F. Navrátil, J. Weinreb, S. Nechuta (66. K. Pícha) , M. Sudek, T. Hüttner, P. Fantyš

Na podmáčeném trávníku pro trvalý déšť se i přesto hrál oboustranně kvalitní fotbal v bojovnosti, pohybu a nasazení. Domácím se v 1.poločasu mače podařilo utéci soupeři o dvě branky, jednou z nich z penalty, aby v tom druhém hostující tým snížil na rozdíl jednoho gólu rovněž z pokutového kopu, ač již o deseti. Lheničtí své vítězství pečetili až v úplném závěru utkání třetí brankou. Mladý tým Lokomotivy, přes prohru, předvedl kvalitu….
Byli to domácí, Lheničtí, kteří hned v úvodu zápasu ohrozili branku Lokomotivy. Ve 3.´ sklepl Prenner hlavou míč Ilievovi, který ale zamířil těsně vedle tyče. V 5.´ jeho spoluhráč Beran po získaném balónu postupoval sám na gólmana Rodena, nad kterým pro váhání v zakončení nevyzrál. Hned na to v 6.´, po Lhenickými rozehraném rohovém kopu, šli zase hosté do rychlého brejku do otevřené obrany, domácím se jej podařilo zavčasu zachytit. V 11.´ měli velkou možnost ujmout se vedení, když jejich střelu zblízka lhenický gólman Dvořák jen reflexivně vyrazil a následující dorážku stačil jeden z bránících odvrátit z brankové čáry. Ve 28.´ mohl domácí Prenner, po uvolnění Pořádkem, poslat svůj tým do vedení, jasnou gólovou příležitost však střelecky promarnil. Obraně Lokomotivy dělal problémy rychlonohý Iliev, jehož několikrát zastavila problematickými skluzy. Ve 30.´ jí zprava již unikl, předložil balón před Rodenovu branku Pořádkovi a ten se v takové výhodné pozici nemýlí (1:0). Ve 39.´ byl tentokrát Ilievův brejk zastaven v šestnáctce jen za cenu faulu, aby následnou nařízenou penaltu Pořádek s přehledem proměnil v druhou gólovou trefu (2:0). Domácí tak do druhého poločasu vstupovali s dvoubrankovým náskokem.
V něm byli Lheničtí kombinačně lepší, pod dirigováním výborně hrajícího stopéra Tůmy se jim dařilo hájit dvougólový rozdíl důsledným eliminováním útočných snah soupeře, ale nedařilo se jim vsítit uklidňující další branku, i když možnosti k tomu měli, tu největší při Pořádkově samostatném nájezdu na gólmana Rodena. Zvláště, když v 78.´ rozhodčí poslal Lokomotivu do deseti za jeho kritiku hráčem Havlem. V 84.´ to ale naopak byl hostující tým, co v oslabení vstřelil Navrátilem kontaktní gól z penalty, a to za sporný Beranův faul v nepřehledné mlýnici před Dvořákovou brankou. Závěr zápasu tím tak byl zdramatizován. Až v 90.´ střídající Dominik Kiš z předloženého balónu zleva Pořádkem překonal Rodena v brance a třetím gólem (na 3:1) potvrdil zasloužený druhý domácí plný bodový zisk.

Hodnocení zápasu trenérem Václavem Marešem:
„Od začátku utkání jsme udávali hru. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Lokotka měla pouze jeden náznak závaru před naší brankou, jinak nic zásadního. Výborně nám zahrála záloha a především na stoperu Tomáš Tůma. Poločas jsme po zásluze vyhráli a ve druhém mohli rozhodnout podstatně dříve. Pořádek šel sám na bránu, ale nedal. Naopak jsme pět minut před koncem zápasu inkasovali z penalty, ale kluci ukázali svůj charakter a hned z protiútoku vstřelili třetí branku. Podali velmi dobrý výkon a znovu musím nad všechny vyzdvihnout Tomáše Tůmu.“

Sudí: V.Heinzl
Branky na Lh.: V.Wimberský (51.), J.Beran (80.)
Branky za Sv.Maří: F.Topka (21.), Š.Košnař 2 (28., 36.)

Kouč: P.Prenner st.

Záložní lhenický tým po prohře v minulém kole doma s Husincem 1:3, nebodoval tentokrát ani ve Sv.Maří, kde se bodový zisk předpokládal…
První poločas tohoto utkání oboustranně nenabídl kvalitní fotbal. Domácí na menším hřišti postavili svoji hru na nakopávání dlouhých míčů do soupeřovy šestnáctky, na což hostující tým nenacházel recept, když tři prvopoločasové góly padly do jeho sítě právě po dlouhých nákopech před branku za důrazného a důsledného zakončení – ve 21.´ Topkou a ve 28.´ a 36.´ Košařem. Do poločasu druhého tak rezervisté vstupovali s tříbrankovou ztrátou (3:0), a ač se jejich herní projev výrazně zlepšil za získání herní převahy, kterou sice vyjádřili dvěma gólovými trefami – v 51.´ Wimberským a v 80.´ Beranem – a i dalšími nevyužitými brankovými možnostmi, alespoň na zplichtění nepříznivého stavu již nedosáhli. A tak se zrodila druhá prohra rezervy v řadě v tomto novém ročníku OP.

Autor článku: Jan Bumba