Střídání: 46.´ ↑ M.Mahák ↓ P.Vincik; 63.´ ↑ D.Jirkovský ↓ J.Mrkvička; 80.´ ↑ D.Šindelář ↓ J.Máčl; 61.´ ↑ P.Prenner ↓ Z.Jedlička

Do hry připraveni: gólman T.Plojhar – D.Trojan
Trenér: Ivo Čech                Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky TJ Bělčice:
Dražan – Zeman, Hrkel, Mach, Cibulka, Páca (K), Ráža, Ježek, Vácha (65.´ Hlaváček), Houda (84.´ Průcha), Srbský (72.´ Hevera) – do hry připraven : Fiala

Průběh zápasu:
Lheničtí i v tomto utkání venku, jako i v těch třech předešlých, herně převyšovali domácí. Bělčičtí se především soustřeďovali na pevnou defenzivu, vyčkávajíce útočných výpadů, ač podle 54 nastřílených branek v zatím odehraných zápasech jsou týmem s nejlepší ofenzivou v soutěži. Přesto, že hosté se obtížněji prosazovali proti důsledné obraně s urostlými zadáky, vytvářeli si gólové možnosti, které neproměňovali. Opět dopláceli na neproduktivní řešení střeleckého zakončování, o čemž svědčí i jediná dosažená branka, a to z pokutového kopu.
V prvním poločase hosté neproměnili několik gólových možností, dvou vyložených, a když ani domácí se gólově neprosadili, byl v poločasové otáčce stav bezbrankový (0:0).
Hned v úvodu poločasu druhého (ve 46.´) šli Bělčičtí krásnou střelou do vedení (1:0), aby přes snahu lhenického týmu po vyrovnání, přidali domácí vbrzku (v 53.´) z penalty druhý gól (2:0). Utekli tak Lhenickým o dvě branky, kteří až v 78.´, rovněž z penalty, snížili na 2:1, více nestihli, ač příležitostí ke zvratu pro ně nepříznivého brankového stavu měli.
Ten tak byl i konečným výsledkem tohoto utkání – 2:1.

Podstatné momenty zápasu
První poločas:
22.´- lhenický Mrkvička ve velké gólové šanci, jeho střelu však gólman Dražan zlikvidoval
29.´- prudký centrovaný míč, směřující na branku hostí, vytěsnil gólman Dvořák na břevno – šance domácích
32.´- po dlouhém nákopu gólmana Dvořáka se Mrkvička ocitl zcela sám před Dražanem, ale po perfektním zpracování jej v „super gólovce“ nepřekonal

Druhý poločas:
46.´- hned v samém úvodu druhého poločasu se nádhernou Cibulkovou střelou z hranice šestnáctky do „šibenice“ Bělčičtí ujali vedení – 1:0
54.´- střelu hostí stačil gólman Dvořák jen vyrazit s hned následným Tůmovým faulem znamenajícím penaltu, kterou Ráž proměnil, ač Dvořák vystihl její směr! Domácí zvýšili na 2:0.
57.´- po rozehrané standardce před branku domácích, její srážce jen reflexivně Mrkvičkovu hlavičku vytěsnil nad brankovou konstrukcí – další lhenická gólová možnost
64.´- ze strany pronikl do šestnáctky domácích Fišer, ale jím lobovaný balón přes brankáře Dražana do branky nezapadl – šance Lhenických
78.´- za faul ve vápně na kapitána lh.týmu Tůmu nařízený pokutový kop, který bezpečně proměnil Beran a snížil na 2:1

Závěrem
Přes tuto prohru mají Lheničtí šanci znovu se navrátit do čela tabulky, a to hned v případě středeční domácí vítězné dohrávky (4.5.) druhého kola s posledním v tabulce – Sokolem Stachy.

Autor článku: Jan Bumba