Lhenické jarní vítězné tažení Dříteňští nezastavili

I.B třída sk.B – 18.kolo                        hráno v sobotu 21.4.2018

2:3 (2:2)

Sudí: R.Devera – R.Cigáň, E.Kubeša
Branky za Lh.: R.Iliev (11.´), M.Mahák (33.´), R.Sura (56.´)
Branky za Dříteň: J.Moudrý (5.´), Tom.Kovařík (43.´)
Žluté karty: 2:2 M.Koudelka (34.´), M.Strapáč (49.´) – R.Sura (53.´), P.Prenner (88.´)
Sled branek v utkání: 1.poločas: 5.´J.Moudrý 1:0, 11.´ R.Iliev 1:1, 33.´M.Mahák 1:2, 43.´Tom.Kovařík 2:2 2.poločas: 56.´R.Sura 2:3

Trenér: Václav Mareš; vedoucí družstva: Pavel Boška

I ve čtvrtém odehraném utkání na jaře Lheničtí plně bodovali, a to v sérii ve třetím zasebou venku a oplatili v něm Dříteňským podzimní prohru 1:3 doma. Tím si udrželi třetí tabulkovou příčku o bod před Čkyní a přiblížili se ke druhým Sousedovicím na rozdíl čtyř bodů, neboť ty ve Strunkovicích 2:1 prohráli…
Byli to domácí, Dříteňští, kteří se hned v úvodu utkání (v 5.´) dosti lacino ujali vedení, neboť Moudrým střílený centr zprava do šestnáctky si lhenická obrana nešťastně srazila do vlastní branky (1:0). Hned v 7.´ nebyl hostující tým daleko od vyrovnání při Ilievově zakončení Prennerem rozehraného trestného kopu. Toto nepřesné zakončení napravili hosté opět Ilievem v 11.´, který po Prennerově vybídnutí v samostatném nájezdu a obejití gólmana již balón s jistotou poslal do sítě a bylo srovnáno (1:1)! Běžela 33.´, kdy do šestnáctky domácích dolétl vysoký centrovaný míč vyslaný Lhenickými, gólman Lébl jej podběhl a nabíhající Mahák ho uklidil mezi tyče (1:2). Ve 35.´se po Ilievově přenesení hry dostal do šance Balica, jehož střelecká záměrná jen těsně minula Léblovu branku a ve 38.´zase Dom.Kiš, co po další rozehrané standardce nestačil ve výhodné pozici umístit merunu do vzývající soupeřovy svatyně. Otřepané „nedáš-dostaneš“ opět ve 44.´ platilo. Dříteňští dostali Lhenické před gólmanem Dvořákem pod tlak, z něho osvobozující, málo razantní odkop se jim podařilo zachytit, balón znovu poslat před branku, který Tomáš Kovařík stačil hlavou usměrnit za bezmocného Dvořáka (2:2). Znovu bylo vyrovnáno a za tohoto nerozhodného stavu také skončilo první dějství tohoto mače.
V počátku toho druhého (v 52.´) mohli Dříteňští strhnout vedení na svou stranu, ale gólman Dvořák skvělým zákrokem jejich gólovou „loženku“ zlikvidoval. V 56.´to naopak byli Lheničtí, kteří po provedeném rohovém kopu a následném závaru před Léblem neobsazeným Surou u zadní tyče vsítili důležitý rozdílový gól (2:3). Jak se ukázalo, rozhodující! V 65.´sice jejich znovu získané vedení bylo ohroženo dříteňskou gólovou šancí, gólman Dvořák byl ale proti a svůj tým znovu podržel. 70.´ přinesla pohlednou akci po ose Dom.Kiš – Prenner – Iliev, kterou posledně jmenovaný zakončil střelou „jen“ nad břevno. Gól, jistící těsné vedení, nepadl a tak si jen jednobrankový náskok hostující tým hlídal pozornou defenzivou s vyčkáváním možných brejků i přes samotný závěr, v němž domácí ještě jedním závarem zahrozili, ale čtvrté jarní zasloužené vítězství v řadě si Lheničtí nenechali vzít.

Hodnocení utkání trenérem Václavem Marešem:
„Myslel jsem si, že se bude hrát na tak krásném hřišti kombinační fotbal, ale bohužel tomu tak nebylo .Především domácí vše nakopávali a spoléhali se, že nějaký ten míč propadne za naši obranu. Rozhodnuto mohlo být už v první půlce, kdy jsme pro nás za stavu 2:1 šli sami na brankáře, ale gól jsme nedali. Vzápětí po standardce a špatném odkopnutí našeho hráče inkasujeme ve 44.min. branku. To si myslím, že bychom si měli pohlídat. Druhá půle byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Myslím si, že o tu jednu branku jsme byli lepší a po zásluze vyhráli.“

Rezerva na mistrovském jaře zatím venku na bodový zisk čeká

OP Prachaticka – 18.kolo              hráno v sobotu 21.4.2018

TJ slavoj Husinec – SK Ktiš/ Lh.B

3:1 (2:1)

Sudí: M.Harvalík
Branka za SK Lh.: V.Pilát (35.´)
Branky za Husinec: R.Kneifl (22.´), V.Zušťák (38.´), J.Maryška (65.´)

Sled branek v utkání – 1.poločas: 22.´R.Kneifl 1:0, 35.´ V.Pilát 1:1, 38.´ V.Zušťák 2:1 2.poločas: 65.´ J.Maryška 3:1

Sestava SK Ktiš/Lh.B:
R.Suchý (K)
P.Sládek         D.Lukač        F.Jeníček
R.Houška
P.Šíma       J.Pokorný          V.Pilát          J.Exner
J.Mrkvička       Vl.Burda

Dále do hry nastupovali: K.Lukeš, P.Lukšovský, P.Prenner st.
Kouč: P.Prenner st., Vedoucí družstva: J.Sura

Rezervisté sice na jaře doma dvakrát plně bodovali (s Netolicemi B a s Vitějovicemi), ale také na soupeřových hřištích dvakrát nebodovali. Po prohře v Nebahovech tentokrát v Husinci, čímž se tamní Slavoj na jejich umístění na druhé tabulkové příčce dotáhl na rozdíl jediného bodu…
Ač v tomto utkání nemohli využít více pendlů z kádru „áčka“ z důvodu jeho shodného hracího času v I.B, byl zápas herně poměrně vyrovnaný a pro rezervisty i smolný. Opět, mimo jiné, doplatili na neproměňování gólových šancí.
Domácí se v 5., po chybě v obraně, ujali Kleinem dosti lacino vedení, ale hosté ve 35.´V.Pilátem srovnali na 1:1. Avšak ještě do poločasové otáčky (ve 38.´) se znovu brankový stav změnil ve prospěch Husineckých na 2:1, a to po rohovém kopu „vlastencem“ hostujícího týmu (rozdílový gól byl připsán Zušťákovi).
V poločase druhém se lhenickému „béčku“ podařilo v 61.´ vyrovnat na 2:2, ale k překvapení dosažená branka, podle hostů regulérní, nebyla sudím uznána. Sporné rozhodnutí viditelně hostující tým „na place“ rozhodilo, domácí získávali herně navrch, v 65.´ přidali Maryškou třetí gól na 3:1 a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Autor článku: Jan Bumba