Branky za Lh.: Fišer 2x, Máčl, Rosa, Beran, Janošťák

Trenér: Ivo Čech              Vedoucí týmu: P.Boška

Sestava FC Vl.Březí:
Kouba – Kužvart, Kalčík, Kukla, Plachta – Lauda, Bízek, Martínek, Novotný – Kravčenko, Bartůněk. Střídal: Škopek

Hodnocení zápasu trenérem Ivo Čechem:
„Pro první přípravné utkání jsme si pozvali tým z Vlachova Březí, který velmi dobře zvládl první polovinu nováčkovské sezóny v I.B třídě a usídlil se hned za třemi největšími favority soutěže. Bohužel jak to někdy bývá, hráči chybějí a soupeř přijel bez několika svých klíčových hráčů, což mě mrzí, ale my jsme k zápasu přistoupili poměrně zodpovědně a přestože tam bylo velké množství chyb, tak účel byl víceméně splněn, snažili jsme se hrát v pohybu a hlavně se nikdo nezranil. Byli jsme ve 13 lidech, což není úplně moc, ale někteří hráči omezili svou činnost a ve čtvrtek si zranění kotníku obnovil Mahák, to je velká škoda. Hráči Vlachova Březí naši bránu prakticky neohrozili, to asi v dalším přípravném zápase čekat nelze, protože Jankov je v herní přípravě mnohem dál a je to jejich generálka na jarní část krajského přeboru.“

Hodnocení zápasu soupeřem – FC Vlachovo Březím:
„První přátelské utkání Áčka skončilo porážkou.
Kluci ve slepené sestavě a s výpomocí odchovance Adama Novotného drželi Lhenice i přes jejich obrovskou převahu dlouho na uzdě. A po prvním poločase prohrávali pouze 0 -1. Druhý poločas už ale kluci ke konci zápasu fyzicky odešli a navíc po zranění brankáře Kouby musel do branky z obranné řady Plachta. Zápas nakonec skončil 0-6 a trenérům ukázal, kde je potřeba zamakat.“

Prachatický deník – 28.2.2023 – autor Vl.Klíma
„Peckáři nasypali Kozlíkům v přípravě půltucet branek
Pro oba celky to byl první přípravný duel před startem jarní části sezony. Na prachatické umělce dominoval 13. celek A skupiny I.A třídy, který se připravuje na boj o záchranu. Soupeř z Vlachova Březí je v B skupině I.B třídy v klidu na čtvrtém místě. Navíc tým přijel k utkání v notně prořídlé sestavě a po zranění gólmana Kouby musel mezi tyče hráč z pole. Lheničtí soupeře přehráli ve druhém poločase, kdy začaly Vlachovobřezským docházet síly.“