První výhra venku!

Lhenice venku poprvé v sezóně plně bodovaly

I.A třída sk.A – 10.kolo                  hráno v neděli 13.10.2019

TJ Nová Ves u ČB – SK Lhenice

0:1 (0:0)

Sudí: M.Náprava – M.Vican, K.Kříž
Branka za Lh.: R.Pořádek (66.´)
Žluté karty: 2:2
Počet diváků: 100

Sestava SK Lhenice
J. Dvořák
F.Funda     T.Tůma (K)    Dav.Kiš
J.Pokorný       D.Trojan      P.Prenner     P.Bumba
K.Ryšánek
M.Mahák        R.Iliev

Střídání: 59.´ ↑ R.Pořádek ↓ R. Iliev; 71.´ ↑ J.Beran ↓ J. Pokorný; 87.´ ↑ J.Prenner ↓ D. Trojan; 90.´ ↑ Dom.Kiš ↓ K. Ryšánek
Dále do hry připraven: gólman T.Plojhar
Trenér: Ivo Čech                              Vedoucí týmu: Pavel Boška

Lheničtí na Novoveské umějí zahrát. V loňské sezóně v I.A u nich na podzim remizovali 0:0, na jaře pak poté zvítězili doma 4:2, když se tehdy oba jejich týmy, jako nováčků, pohybovaly na špici tabulky. Tentokrát na novoveském hřišti dosáhli na těsnou výhru. Domácí, Novovesští v tomto utkání chtěli přerušit sérii tří proher v řadě, ale hosté, Lheničtí jim to nedovolili. K odpoutání z chvostu tabulky jim bylo třeba bodů. Zodpovědnou, takticky dobře zvolenou hrou zaslouženě získali všechny tři.
Podstatné momenty utkání
První poločas
4.´ – hned v jeho úvodu Lheničtí na půli rozehráli nakrátko trestný kop na Ryšánka, ten následně dlouhým nákopem našel v prostoru penalty hlavu Maháka, který však v šanci, tísněn obráncem, míč mezi tyče nenasměroval.
8.´ – v ní dali o sobě nebezpečně vědět domácí, kdy kombinaci zleva zakončoval Holý nepřesně.
11.´ a 13.´ – po novoveském rohovém kopu hlavička Janečky skončila nad břevnem lhenické branky a poté od téhož hráče při stejné standardce znovu.
24.´ – po kombinaci hostí v levém křídelním prostoru Prennera s Trojanem a následném Bumbově centru se k balónu před gólmanem Bartizalem dostal Iliev, Janeček mu však střelu stačil zblokovat, aby následoval trestný kop Lhenických za faul na Pokorného v provedení Ryšánka, ale jeho záměrná nebyla přesná.
34.´ a 35.´ – domácí opět zahrozili z několika rohových kopů, ale jen zahrozili.
37.´ – trestný kop za faul na Trojana zahrával Prenner, avšak málo razantně a tak si Bartizal s jeho střelou poradil.

Druhý poločas
50.´ – v něm jako první ohrozil soupeřovu branku hostující tým a to po centru Ryšánka do šestnáctky, kde se balón dostal na zadní tyč k Pokornému, co z loženky křižní střelou „jen“ pořádně vystrašil domácí obranu.
58.´ – domácí branka byla opět v ohrožení po kombinaci zakončené vydařenou střelou Ilievem z 20 metrů, kterou Bartizal s obtížemi zlikvidoval.
61.´a 62.´ – do šancí se dostali na druhé straně Novovesští, a to po Neumannově centru z pravého křídelního prostoru před gólmana Dvořáka, kde na malém vápně naštěstí Boháč na míč nedosáhl a u zadní tyče prošlou Trejbalovu střelu výborně vykryl Pokorný. O minutu později tvrdě po rozehraném trestňáku z voleje vypálil Pech, ale těsně nad Dvořákovu branku.
65.´ a 66.´ – hosté se usadili na polovině domácích, ale krom několika získaných rohových kopů nic víc nevytěžili.
66.´ – v ní se zrodila lhenická akce, jež rozhodla o osudu tohoto utkání – po kombinaci po ose Bumba – Pořádek – Prenner předložil poslední jmenovaný znovu míč Pořádkovi, který prostřelil gólmana Bartizala a poslal svůj tým do vedení (0:1).
70.´ – střídající Beran získal odražený balón, z hranice velkého vápna jej poslal přesně k tyči, ale Bartizal jej skvěle vytěsnil na rohový kop.
75.´ – po dlouhém výkopu gólmana Dvořáka se dostal k zakončení Pořádek, jemuž po zaváhání v koncovce stačili beci střelbu z výhodné pozice zblokovat.
76.´ – po odvráceném rohovém kopu domácími Bumbův centr zleva směroval na zadní tyč na hlavu nabíhajícího Fundy, ten ale v gólovce nezamířil mezi tyče.
77.´ – lhenický Ryšánek vyslal zprava další střelecký pozdrav na gólmana Bartizala, který balón z něho stačil opět jen vyrazit na roh.
79.´ – po ojedinělé novoveské akci s centrem před Dvořákovu branku poslal Boháč zblízka míč hlavičkou nad břevno.

Závěr zápasu
V něm si Lheničtí pozornou defenzivou těsné vedení pohlídali a za bojovný výkon a více vytvořených brankových možností si vítězství zasloužili.

Hodnocení utkání trenérem SK Lhenice Ivo Čechem
„Musím za výkon kluky pochválit, domácí chtěli zlomit sérii bez bodového zisku, ale my jsme si v bojovném utkání vedli dobře a myslím, že i vyhráli zaslouženě. Bylo to hodně o soubojích a standardních situacích, tam jsou domácí nebezpeční. My chtěli trochu více zlobit z brejků a pohybem na útočné polovině, to se nám ale nedařilo úplně podle mých představ. Ve druhé půli jsme měli vyloženou příležitost Pokorným, ale do vedení se dostali až později po pěkné rychlé akci Prennera se zakončujícím Pořádkem. Navázali jsme na poctivý výkon ve druhém poločase ve Vimperku a doma se Sousedovicemi. Doufám, že kluci už zase pochopili, co je třeba podstoupit pro to, aby byla šance uhrát dobrý výsledek. Pro další těžké zápasy to bude potřeba.“


Rezervě potřebnou výhru soupeř usnadnil.
Odehrál zápas s minimálním možným počtem hráčů

OP Prachaticka – sk. A – 10. kolo               hráno v neděli 13.10.2019

SK Lhenice „B“ – TJ Zbytiny

7:1 (5:0)

Sudí: M. Harvalík – M.Šupík, J.Pokorný (laik)
Branky za Lh: P.Vincik 2 (12.´z 11, 36.´), Vl.Burda 2 (15.´, 50.´), D.Lukač (9.´), V.Pilát (32.´), P.Lukšovský (77.´)
Branka za Zbytiny: P.Lebeda (87.´)
Žluté karty: 0:0
Počet diváků: 20

Sestava SK Lhenice „B“
D.Rapčan
M.Pořádek     D.Lukač (K)     P.Sládek    J.Krotký
D.Kolář           V.Pilát             J.Beran              R.Sura
P.Vincik            Vl.Burda

Dále do hry vstupovali: P.Lukšovský, P.Pořádek

Lheničtí rezervisté se před tímto utkáním nacházeli v tabulce na pátém nepostupovém místě do jarní „elitní“ skupiny OP, kam z jeho dvou skupin A i B po podzimu postupují čtyři nejlepší týmy. Proto je jim třeba bodů. Zbytinští jim v tomto zápase plný bodový zisk usnadnili, neboť do zápasu nastoupili pouze o osmi hráčích, když během prvního poločasu (ve 34.´) pro zranění odstoupil další (Novák) a utkání tak dohrávali jen v sedmi.
Podle toho také zápas probíhal – za hry na jednu branku při usilovném bránění zbytinské „osmi“, poté jen „sedmi“, která se na soupeřovu polovinu nedostávala a domácího gólmana Rapčana neohrožovala. Šlo jen o to, kolik gólů do její sítě napadá a kolika zabrání. Domácí jí to ulehčovali neproměňováním šancí, někdy i bezradností při řešení finálních herních situací při překonávání obrany a též malým pohybem – pěším fotbalem a s přibývajícím počtem nastřílených branek i s patrným ochabujícím herním zápalem.
Lheničtí rezervisté otevřeli gólový účet zápasu v 9.minutě za pěti vsítěných branek v prvním poločase, v tom druhém přidali jen dvě, a uzavřeli jej tak celkově se sedmi gólovými trefami. V samém závěru (v 87.´), za stavu 7:0, vstřelili Zbytinští z ojedinělého kontru branku (7:1), jež se jim stala odměnou za bojovnost a i za to, že zápas nevzdali a dohráli jej až do samého konce.

Autor článku: Jan Bumba