Půlmistrovský podzim

Úspěšné tažení podzimem ve statistice – I.B třídou skupinou B

– soutěžním ročníkem 2021/22

Vzhledem k potřebnému doplnění početně nepostačujícího hráčského kádru před vstupem do soutěže a k početným zraněním hráčů v jejím průběhu bylo proto poměrně překvapivé…

Trenér: Ivo Čech

Vedoucí družstva: Pavel Boška

Kapitán týmu: Tomáš Tůma, po dobu jeho zranění Jakub Beran

Konečné umístění SK Lhenice v tabulce B skupiny I.B třídy po podzimu – 1.místo – 13 zápasů – 10 výher, 2 remízy, 1 prohra – skóre 29:8 – 32 bodů

se čtyřbodovým náskokem před druhou Sedlicí (28 bodů – skóre 25:19).

Postavení v tabulce sestavené z domácích zápasů – celkem sedmi

2.místo – 7 zápasů – 5 výher, 2 remízy, 0 proher – skóre 18:6 – 17 bodů

– podzimní zápasy lhenického SK doma

V 1.kole se Strakonicemi „B“ 2:0 (0:0) – ve 3.kole s Dražejovem 2:0 (1:0) /dohrávka 28.9./ – ve 4.kole s Bavorovem 2:2 (1:1) – v 6.kole s Bělčicemi 2:1 (1:0) – v 8.kole s Vacovem 2:1 (2:0) – v 10.kole se Sousedovicemi 2:2 (0:1) – ve 12.kole s Cehnicemi 6:0 (5:0) /nejpřesvědčivější výhra/

– bodová ztráta doma: 4 body za 2 remízy – s Bavorovem 2:2, se Sousedovicemi 2:2

Postavení v tabulce sestavené ze zápasů venku – celkem šesti

1.místo – 6 zápasů – 5 výher, 0 remíz, 1 prohra – skóre 11:2 – 15 bodů

– podzimní zápasy lhenického SK venku

Ve 2.kole se Stachami 0:1 (0:0) – v 5.kole s Prachaticemi C 1:0 (0:0) – v 7.kole se Sedlicemi 0:3 (0:3) – v 9.kole s Volyní 0:1 (0:0) – v 11.kole se Stř.Hošticemi 0:4 (0:2) – ve 13.kole s Husincem 1:2 (1:1)

– bodová ztráta venku: 3 body za jedinou těsnou podzimní prohru s Prachaticemi „C“ 1:0 (1:1) na hřišti v Záblatí

Celková bodová ztráta z maxima možných 39 bodů ve 13 podzimních utkáních:

7 bodů (4 doma, 3 venku)

Celkové skóre ze 13 podzimních zápasů – 29 ku 8

– s rozdílem 21 branek mezi vstřelenými a obdrženými – celkem vstřelených – 29 br. – s průměrem na 1 zápas 2,23 branky

– doma v 7 zápasech – 18.br. – s průměrem na 1 zápas 2,57 branky – v 1.poločasech vstřelených 10 branek – ve 2.poločasech 8.br.

– venku v 6 zápasech – 11 br. – s průměrem  na 1 zápas 1,83 br. – v 1.poločasech vstřelených 6 branek – ve druhých poločasech 5 br.

Celkem obdržených – 8 br.

– s průměrem na 1 zápas 0,62 br. –nejméně ze všech 14 týmů v B skupině I.B tř. a nejenom v ní

– doma v 7 zápasech – 6 br. – s průměrem na 1 zápas 0,85 br. – v 1.poločasech obdržené 2 br. – v 2.poločasech 4 br.

– venku v 6 zápasech – 2 br. – s průměrem na 1 zápas 0,33 br. – v 1.poločasech obdržená 1 br. – ve 2.poločasech 1 br.

Na 29 dosažených brankách ve 13 podzimních zápasech se střelecky podíleli:

M.Mahák 6 brankami, J.Mrkvička 5, P.Prenner 4, M.Fišer 3, Vl.Burda 2, J.Beran 1, Dav.Kiš 1,J.Prenner 1 (z 11), M.Rosa 1, K.Ryšánek 1, J.Schön 1,D.Šindelář 1, D.Trojan 1, T.Tůma 1 – celkem 14 střelců.

Do 13 utkání mistr.podzimu nastoupilo celkem 28 hráčů

– u jejich jmen uvedeno – start v zápasech celkem / z toho v zákl.sestavě – při shodě údajů seřazeno dle abc pořadí:

Jos.Prenner 13/13, J.Mrkvička 12/11, Dom.Kiš 12/9, J.Beran 11/10, D.Trojan 11/10, M.Mahák 10/9, D.Šindelář 10/5, M.Rosa 9/8, T.Tůma 9/8, D.Jirkovský 9/6, Dav.Kiš 8/8, J.Schön 8/7, M.Fišer 8/6, Vl.Burda 8/1, J.Dvořák 7/7, P.Prenner 7/6, T.Plojhar 6/6, K.Ryšánek 6/5, J.Pokorný 5/0, P.Vincik 7/3, L.Balogh 4/2, R.Sura 3/2, L.Kopf 1/1, I Čech 1/0, J.Krotký 1/0, P.Lukšovský 1/0, V.Pilát 1/0, P.Sládek 1/0.

Sestava mistrovského podzimu SK Lhenice

– jen její nástin –

– poskládána na základě startů v základní sestavě – cca v polovině a více zápasech

– tentokrát ovlivněna početnými zraněními hráčů a z tohoto důvodu i za nutnosti pozměňování jejich hráčských postů v jednotlivých zápasech dle potřeby.

J.Dvořák 7x [ T.Plojhar 6x ]

Dom.Kiš 9x    J.Prenner 13x    Dav.Kiš 8x    D.Trojan 10x   [ K.Ryšánek 5x ]

J.Mrkvička 11x    M.Rosa 8x    T.Tůma 8x      J.Beran 10x  [ J.Schön 7x ]   [ D.Jirkovský 6x ]

P.Prenner 6x       [ M.Fišer 6x ]

M.Mahák 9x    [ D.Šindelář 5x ]

Dodatek závěrem: navýšený počet hráčů, nastoupivších do utkání mistr. podzimu (celkem 28), byl způsoben četnými jejich absencemi zejména pro zranění. Z tohoto důvodu vypomohli i hráči již nezařazeni do hráčského kádru (čítajícího 23 hráčů) – J.Krotký, P.Lukšovský, V.Pilát, P.Sládek, ale i trenér Ivo Čech, za což jim patří poděkování.

„Půlmistrovský podzim“ lhenického SK pohledem trenéra Ivo Čecha

V říjnovém čísle zpravodaje jsem hodnotil první polovinu podzimní části sezóny a vyjádřil se, že můžeme být celkem spokojeni. Zbývalo nám odehrát pět utkání, z toho tři na hřištích soupeřů a ta se podařilo vyhrát, včetně posledního vyhecovaného zápasu v Husinci. Remízou v domácím utkání se Sousedovicemi jsme sice dva body ztratili, ale musím říct, že soupeř patřil rozhodně k těm lepším. Podzimní bilanci jsme tedy zakončili s deseti výhrami, jednou prohrou a dvěma remízami, což určitě není špatné a laťku jsme si nasadili dost vysoko, uvidíme, jak se s tím na jaře vyrovnáme. To bude pochopitelně záležet hlavně na samotných hráčích, zejména jakou budou mít chuť se v rámci zimní přípravy co nejlépe připravit, kolik času a energie budou ochotni obětovat a také, jak se budou v poměrně dlouhé pauze individuálně udržovat. Pracovat na čem určitě máme. A nesmím zapomenout na všude přítomný covid, protože od případných omezujících opatření se bude odvíjet i naše společná příprava.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedení SK za podmínky, které ke své činnosti máme a doufám, že vnímají i hráči, že to není vždy úplně pravidlem a nemohu samozřejmě zapomenout na diváky, kteří nás podporovali nejen v domácích zápasech, ale cestovali za námi i na zápasy venkovní. Nejen těm bych chtěl v této složité době popřát do následujícího roku hlavně zdraví.

Autor článku: Jan Bumba