V 5. kole první prohra

První prohra a první obdržené góly Lhenic v utkání s roudenskou rezervou

I.B třída sk.A – 5.kolo              hráno v neděli 20.9.2020

TJ Malše Roudné „B“ – SK Lhenice

2:1 (1:0)

Sudí: R.Šťastný – J.Křížovský, K.Hora
Branky: za Lh.: T.Tůma z 11 (73.´)
za Roudné B: L.Nekvinda 2 (21.´, 65.´)
Žluté karty: 3:3 (J.Prenner, M.Mahák a P.Vincik)
Červené karty: 0:1 (P.Vincik – po dvou žlutých – druhá po konci zápasu)
Počet diváků: 70

Sestava SK Lhenice
T.Plojhar
J.Prenner     T.Tůma (K)     Dav.Kiš     D.Trojan
J.Mrkvička     P.Prenner        M.Rosa         P.Bumba
M.Fišer
M.Mahák

Střídání: 67.´ ↑ P.Vincik ↓ J.Mrkvička; 81.´ ↑ V.Pilát ↓ J.Prenner
Dále do hry připraveni: gólman J.Dvořák – Dom.Kiš, J.Beran
Trenér: Ivo Čech                       Vedoucí týmu: Pavel Boška

Bez prohry (se dvěma výhrami a dvěma bezbrankovými remízami a doposud i bez obdržené branky při skóre 9:0) vstupovali Lheničtí do utkání 5.kola s domácí roudenskou rezervou., s jejímž A týmem se ještě v minulé sezóně utkávali v I.A třídě. Pro tentokrát nepřesvědčivém výkonu v něm přišli o všechny body i zatímní gólovou neprůstřelnost s propadem s osmi body při skóre 10:2 na 5.místo ve vyrovnané tabulce.
Vlastní průběh zápasu „toho fotbalového“ mnoho nenabídl za oboustranně poskrovnu vznikajících gólových možností. Domácí důraznější v osobních soubojích, dravější a i rychlejší v reakcích na herní situace dokázali využít i soupeřových chyb a i málo početných brankových příležitostí. Hosté tentokrát i v ne příliš dařící se kombinaci naopak několik gólových šancí nevyužili, tu největší z nich pak v samém závěru utkání, kdy hrozící prohru jejím neproměním neodvrátili.

Průběh utkání:
První poločas
V něm lepší domácí rezervní tým, za vyčkávajícího vstupu do utkání, jako první ve 4.´ ohrozil soupeřovu branku z nařízeného trestného kopu za faul na jeho pronikajícího hráče, ale s málo rasantní střelou při jeho provedení, se kterou si gólman Plojhar snadno poradil. Hostující celek obdobně v 8.´ odpověděl rovněž z trestného kopu, po nedovoleném zastavení rozvíjející se útočné akce P.Prennera s Rosou, centrem do šestnáctky, z něhož balón stačili beci zavčasu uklidit do bezpečí. V dalším průběhu hry domácí rezervisté především spoléhali na dlouhé nakopávané míče pro případně rychlé kontry, aby jeden z nich také gólově využili. Běžela 21.´a lhenickými zadáky uvolněný Mrkvička si příliš předkopl míč, u kterého byl dříve domácí gólman Hošna. Následoval okamžitě založený protiútok, při jehož zakončení využil Nekvinda na šestnáctce zaváhání vyběhnuvšího gólmana Plojhara a průnikem kolem něho dopravil balón do sítě (1:0). Lheničtí se následně snažili o „smazání“ jednogólového manka, avšak za nepřesností v rozehrávce i zbytečných ztrát míče se jim to příliš nedařilo. Roudenští také Plojharovu branku nebezpečně neohrožovali, a tak za poločasové otáčky byl na ukazateli stav 1:0 pro domácí.

Druhý poločas
Hostující tým v něm počal mít o něco více ze hry, byl častěji na míči než v poločase prvním. V 50.´ se do gólové šance dostal, po vybídnutí k zakončení od J.Prennera, Mahák, ale možnosti pro srovnání brankového stavu nevyužil. Naopak to v 65.´ byli roudenští rezervisté, co se v 65.´, při rohovém kopu, opět Nekvindou gólově prosadili a navýšili své vedení (2:0). Za herní převahy se v 73.´ Lhenickým podařilo snížit na 2:1, když za faul v trestném území na P.Prennera nařízenou penaltu bezpečně proměnil Tůma. Jejich snaha o srovnání brankového stavu tím vzrostla, ale obtížně se dostávali do nebezpečných zakončení přes důsledně hájící těsné vedení domácími, kteří v této fázi hry prakticky lhenickou branku neohrožovali v soustředění především na obranu. Vůbec největší supr–gólová možnost k vyrovnání se zrodila až v samém konci zápasu – v 90.´. Balón Roudenskými v nouzi v tlaku byl zahrán dozadu na gólmana Hošnu, aby se jím neutlumený odrazem dostal ke zcela volnému Mahákovi, kterému po zaváhání v zakončení stačil ze vzývající již odkryté branky jeden z domácích hráčů balón vykopnout! Vyrovnání se nekonalo, a tak Lheničtí v letošní sezóně v I.B, v pro ně nevydařeném zápase, poprvé padli.

Hodnocení utkání trenérem SK Lhenice Ivo Čechem:

„No, těžko hledat něco pozitivního na našem představení v Roudném. Prezentovali jsme se zcela jinak než v předchozích utkáních, kdy jsme se dané pokyny snažili plnit, byli jsme disciplinovaní a ani fotbalový projev nebyl úplně špatný. Na druhou stranu musím pogratulovat soupeři k agresivnímu a rychlému fotbalu, zejména tedy v prvním poločase. My v první části hry branku domácích vůbec neohrozili, prohráli snad všechny osobní souboje, zkazili množství přihrávek, vyrobili hrubku před úvodním domácím gólem, prostě to byl docela smutný pohled. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a domácí zvýšili po situaci, kterou bychom měli u vlastního pokutového území uhrát. Sice jsme snížili a dokonce mohli z tisíciprocentní šance v poslední minutě i vyrovnat, ale z našeho celkového projevu jsem zklamán, takhle působit nechceme a doufám, že si to hráči uvědomí. Neměli jsme jako tým správně nastavenou hlavu a frustrace se projevila žlutými kartami za řeči a nesmyslným vyloučením po závěrečném hvizdu, nepochopitelné věci, zvlášť v naší situaci, kdy počítám na každý víkend kolem čtyř absencí a stejné to bude i příště k těžkému zápasu do Větřní.“


Naši fotbaloví benjamínci v OP Prachaticka

OP přípravky starší – 3.kolo                      hráno ve čtvrtek 17.9.2020

Lhenice/Strunkovice – TJ Šumavan Vimperk „B“

10:13 (5:7)

Branky za Lh./St: T.Trnka 5, E.Trnka 3, M.Schwinger 1, K.Trnka 1

 

Autor článku: Jan Bumba