Z Vodňan „pouze“ s bodem

Lheničtí ze slibně se vyvíjejícího zápasu získali pouze bod

I.A třída sk.A – 12. kolo                     hráno v sobotu 26.10.2019

FK Vodňany – SK Lhenice

2:2 (1:2)

Sudí: J.Hošek – N.Průchová, M.Hučík
Branky za Lh.: P.Prenner z 11 (3.´), R.Iliev (15.´)
Branky za Vodňany: F.Šťastný (44.´), J.Hajný (65.´)
Žluté karty: 3:5
Červená karta: 1:0 – M.Brož (74.´)
Počet diváků: 60

Sestava SK Lhenice
J. Dvořák
J. Prenner      T.Tůma (K)     D.Lukač      D.Trojan
M.Mahák          P.Prenner            J.Beran       P.Bumba
J.Pokorný
R.Iliev

Střídání: 63.´ ↑ Dom.Kiš ↓ P.Bumba; 75.´ ↑ V.Pilát ↓ M. Mahák; 88.´ ↑ I.Čech ↓ P.Prenner;
Do hry připraven: P.Vincik
Z hráčského kádru chyběli: Dav.Kiš, F.Funda, T.Balica, K.Ryšánek, R.Pořádek, R.Sura, gólmani T.Plojhar a D.Rapčan
Trenér: Ivo Čech                    Vedoucí týmu: Pavel Boška

Utkání pohledem Lhenických
S hráčským torzem tentokrát Lheničtí dorazili k tomuto utkání. Ze základního kádru totiž z různých důvodů postrádali pět hráčů (F.Fundu, Dav.Kiše, T.Balicu, R.Pořádka, K.Ryšánka) a i druhého gólmana (z dvojice T.Plojhar – D.Rapčan). A tak na lavičku jako náhradník usedl i trenér Ivo Čech. Přesto si dokázali vytvořit slibné dvougólové vedení, o které v závěru prvního poločasu a v průběhu druhého přišli…
První poločas
Někteří diváci si nestačili ještě ani usednout, když hned ve 2.´, po rozehraném trestném kopu, pronikl do šestnáctky Mahák, kde byl zastaven nedovoleně a následující nařízenou penaltu P. Prenner s přehledem proměnil (0:1) a poslal Lhenické do vedení. Vedoucí branka jim dodala na sebevědomí, byli více na míči, dobře kombinovali, v úvodní fázi zápasu domácí přehrávali, častěji ohrožovali jejich branku. V 6.´ putoval míč od Trojana přes Bumbu k Ilievovi, od něho dále do šestnáctky k Mahákovi, který ale slibnou akci zakončil slabou střelou, se kterou si gólman Váverka poradil. V 11.´ se k prvnímu nebezpečnému ohrožení Dvořákovy branky dostali Vodňanští, a to po faulu při skluzu stopéra Lukače na hranici trestného území, kdy se dožadovali penalty, sudí však posoudil místo prohřešku jako již mimo šestnáctku, a tak následoval „jen“ trestný kop, který Šťastný poslal do boční sítě. V 15.´ přišel pro domácí druhý šok. Moravec pod tlakem protihráčů zahrál malou domů na gólmana Váverku, ten váhal s odkopem, jeho následnou „kličku“ vystihl Iliev, který dopravil balón do sítě odkryté branky (0:2). V 18.´ zamýšlený Mahákův centr zalétl pod břevno vodňanské branky, který Váverka stačil pohotovým zákrokem vytěsnit. Ve 25.´ hledal Prenner volného Bumbu, při tom byl ve vápně evidentně faulován Benediktem, ale sudí zřejmě již nenašel odvahu nařídit podruhé pokutový kop. Ve 28.´ dlouhý odkop lhenického gólmana Dvořáka prodloužil hlavou Mahák na nabíhajícího Ilieva do šestnáctky, kde u míče byl dříve vyběhnuvší Váverka. V následujících minutách, jakož i v závěru poločasu, měl hostující tým povětšinou herně navrch,byl kompaktnější, pozorně hlídal dvoubrankové vedení, zatím co domácí působili zaskočeně, hra se jim nedařila. Dvořákovu branku ohrozili pouze několikrát ze standardek. Přišla však 45.´ a Lheničtí se dopustili stejné chyby, jako Vodňanští při druhém obdrženém gólu. Lukač dával „malou domů“ Dvořákovi, avšak málo razantně, a tak ji stačil zachytit Šťastný, co v souboji „jeden na jenoho“ se lhenickým gólmanem byl úspěšný a gólem do šatny snížil na 1:2.
Druhý poločas
Druhé dějství bylo od počátku vyrovnanější. Domácí gólem dosaženým těsně před přestávkou ožili. Hrálo se v něm po delší hrací čas oboustranně bez nebezpečnější brankových možností. Až v 57.´ lhenický Iliev využil své rychlosti, pronikl před Váverku, ten jeho střelu na přední tyč stačil zlikvidovat. V 63.´ domácí potvrdili, že standardky jsou jejich účinnou zbraní. Při prováděném rohovém kopu hosté nepokryli Šťastného centr do malého vápna, kde propadlý míč uklidil Hajný za Dvořákova záda a bylo srovnáno (2:2). V 68.´ měli Lheničtí blízko k dosažení znovu rozdílové branky, kdy gólman Váverka Prennerovu střelu pouze vyrazil a Pokorného dorážku stačil zblokovat. Hned poté to byl Mahák, co po získání míče z nevydařeného odkopu z hranice velkého vápna vypálil pod břevno, Váverka však bravurním zákrokem domácí podržel. V 70.´ zahrozil z brejku Šťastný, lobovaný balón z jeho kopačky přes brankáře Dvořáka skončil mimo tyče. V 74.´ uviděl za zcela zbytečnou reakci pro posunutí míče Ilievem červenou kartu Brož a Vodňanští dohrávali o deseti. V blížícím se závěru utkání přibylo řečnění, kouskování a přerušování hry, což již i před tím v menší míře provázelo vlastně celý druhý poločas. V 85.´ mohlo gólově udeřit po Ilievově zpětné nahrávce z levého křidla do šestnáctky Beranovi, který slabou, nepřesnou střelou velkou šanci zahodil. Lheničtí, až nekompletní, měli k zisku tří potřebných bodů blíže než domácí, Vodňanští.

Hodnocení zápasu lhenickým trenérem Ivo Čechem:
„Chtěli jsme nahradit ztrátu z minulého utkání doma, ale spíše jsme v průběhu týdne řešili stav kádru. Samotný zápas začal pro nás velmi dobře a brzy jsme se ujali vedení o dvě branky po proměněném pokutovém kopu a fatální chybě domácího brankáře. Bohužel jsme se podobné chyby dopustili i my a prakticky s hvizdem končícím první poločas umožnili domácím snížit. Druhá půle se nesla ve znamení nervozity, diskusí, fotbal se vytratil, my neukazovali potřebnou kvalitu a nakonec inkasovali vyrovnávací branku po rohovém kopu. Potřebovali jsme bodovat, ale nevím, zda mám být spokojen, pocity jsou smíšené, přes všechny absence si myslím, že ve Vodňanech se dalo vyhrát.“

fotogalerie z utkání:

Foto: Jan Klein

 


Oslabená lhenická rezerva potřebné body nezískala

OP Prachaticka – zk. A – 12. kolo              hráno v sobotu 26.10.

FK BI STAV Nebahovy – SK Lhenice „B“

3:0 (0:0)

Sudí: R.Háša – J.Cinádr (laik), J.Sura (laik)
Branky za Nebahovy: P. Halounek 2 (50.´, 64.´) K.Starý 1 (54.´)
Žluté karty: 0:1
Počet diváků: 45

Sestava SK Lhenice „B“
P.Prenner st.
R.Sura       J.Exner      R.Houška     P.Šíma
D.Kolář        V.Wimberský          Vl.Burda       S.Bečvář
P.Lukšovský         P.Pořádek

Dále do hry vstupoval: M.Pořádek
Kouč: P.Prenner st.               Vedoucí týmu: J.Sura

Lhenická rezerva v tomto utkání nemohla využít „pendlů“ z širšího kádru „A týmu“, neboť ten souběžně hrál zápas v 1. A třídě ve Vodňanech, navíc tentokrát z důvodu absence několika hráčů za problému s poskládáním sestavy. A tak do utkání v Nebahovech od samého jeho počátku byli nuceni naskočit i dříve narození fotbaloví matadoři bez možnosti prostřídání, jak tomu při výpomoci bývá při jiných zápasech, což se projevilo ve druhé půli, kdy domácí rozhodli o vitězství….
V poměrně vyrovnaném prvním poločase přeci jen měli o něco více ze hry hostující lheničtí rezervisté za oboustranně skromněji vznikajících brankových možností, navíc neproměněných, a tak se do přestávky odcházelo za bezbrankového stavu.
Ve druhém poločase se již více prosazoval domácí tým větším pohybem a jeho rozdílovým hráčem M.Rosou, a kdy se již při úbytku sil počal projevovat věkový rozdíl mezi oběma soupeři. Vedení se ujali Nebahovští v 50.´ Halounkem (1:0), aby hned následně (v 54.´) zvýšili Starým na 2:0 a v 64.´ upravili znovu Halounkem brankový rozdíl již na tříbrankový (3:0), z něhož dva góly padly po soupeřových chybách. Přesvědčivé vedení si domácí pohlídali a dovedli zápas k vítěznému konci, za druhý poločas zaslouženě. Lheničtí rezervisté, nacházející se ve vyrovnané tabulce skupiny A na posledním, čtvrtém postupovém místě do jarní „elitní“ nadstavbové části OP, tentokrát na body nedosáhli a postup do ní zajištěný ještě nemají. Dva zbývající podzimní zápasy rozhodnou….

Autor článku: Jan Bumba