Hráno v neděli 31.5.2015

BRANKY ZA CHELČICE:  Šácha (z 11 – 35.´), Kouba (43.´), Křenek (72.´, 81.´)

SUDÍ:  Klíma – Mráz, Kolář

I.B tř. sk.B – 24.kolo.

Lheničtí s blížícím se závěrem soutěže zatím marně hledají herní formu z první poloviny mistrovského jara, kdy atakovali nejvyšší příčky tabulky. Tentokráte s bezzubou ofenzivou a s přibývajícím herním časem i s ne zcela pevnou defenzivou v derby v rámci Chelčicko – Lhenického regionu propadli, i když až do obdrženého gólu z penalty (v 35.´) drželi s domácími vyrovnanou herní partii.

Byli to Lheničtí, co si v 8.´ vypracovali pohlednou slibnou akci po ose Prenner – Beran – Schön, ale s nepřesným zakončením. Ve 12.´, naštěstí pro ně, míč „jen“ nebezpečně prošel jejich šestnáctkou bez nalezení zakončovatele. Ve 20.´ znovu zahrozili domácí z trestného kopu z rohu velkého vápna. Hosté ze stejné standardní situace odpověděli ve 25.´, z ní ale Prennerovu nabídku, po Mrkvičkově přiklepnutí, Beran nezužitkoval. Ve 30.´ domácí zakončili atak střelou, leč nepřesnou. Ve 33.´ byl zastaven hostující mahák faulem, aby z nařízeného trestňáku střela z 20m nenašla prostor mezi tyčemi. Ve 25.´ na odvrácené straně rovněž fauloval Kopf, ale již v trestném území, aby z nařízené penalty Šácha poslal Chelčické do vedení (1:0). Ti gólem povzbuzeni stačili do konce 1.poločasu Lhenickým utéct o dva góly, a to po Šáchově prodloužení hlavou na Koubu s jeho následnou  přesnou trefou (2:0).

Hned po poločasové otáčce (ve 47.´) byl hostující tým blízko kontaktního gólu, kdy vyběhnuvší gólman Novák hlavičkou odvracel balón, ale jen k Mahákovi, který jej také hlavou  usměrňoval do opuštěné branky, ale nepřesně. V 52.´ opět zasahoval Novák, když stačil Schönovu koncovku ze lhenické akce vytěsnit na roh. V 55.´, při Kopfově likvidaci gólové šance, skončil míč na břevně Trnkovy branky – jen kousíček od nefalšovaného vlastence. To ještě Lheničtí žili  v možnosti s gólovým mankem něco udělat. V 65.´ našel Schön Mrkvičku, leč příležitost ke snížení z jeho zakončení přinesla jen další lhenický roh. V 72.´ však zpoza šestnáctky vypálil Křenek a gólman Trnka potřetí lovil balón ze sítě (3:0).  A když v 82.´ znovu Křenek svůj střelecký „kousek“ zopakoval, srazil tím Lhenické definitivně do kolen (4:0). Ti poté rezignovali, vědomi si, že zápas je ztracen a tak se jeho závěr oboustranně už jen dohrával. Derby až překvapivě jasně vyznělo pro domácí Chelčické.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba