SK Lhenice – FK Spartak Kaplice s.r.o. B 2:3 (2:0)

V prvním slibně rozehraném mistrovském utkání domácí svou premiéru k bodovému zisku nedotáhli. Kapličtí v koncentro- vanosti, disciplinovanosti a trpělivosti udělili Lhenickým lekci, jak možno otočit zdánlivě ztracený zápas….

I.B tř. sk.A – 13.kolo

hráno v sobotu 17.8.2013

SK Lhenice – FK Spartak Kaplice s.r.o. B  2:3 (2:0)

SUDÍ: E.Hájek – H.Ambrožová, J.Trněný ml.

DELEGÁT KFS Jč : Ing M.Benčat

BRANKY ZA LHENICE: J.Mrkvička 2 (13.´, 31.´)

BRANKY ZA KAPLICI: A.Preusler (55.´), P.Lattner (62.´),  J.Řepa (66.´)

SESTAVA SK LHENICE:

P.Boška

J.Prenner     J.Motz     L.Kopf     R.Sura

                                                                                           (69.´V.Pilát)

J.Pokorný     J.Beran     T.Tůma (K)     P.Prenner

                                                                                              (80.´S.Bečvář)

J.Mrkvička        R.Pořádek

Dále do hry připraveni: gólman  P.Trnka, K.Muška

Trenér – asistent: J.Bumba ml.

Ze soupisky FK Spartak Kaplice B: J.Bílý – J.Řepa, M.Románek (K), J.Kubík, M.Kubala, T.Valíček, M.Kouba, P.Lattner, J.Debnár, A.Preusler, P.Kaclíř – L.Kuzma, O.Kouba, T.Sedláček.

Za krásného počasí a na krásném renovovaném trávníku rozehráli Lheničtí fotbalovou partii slibně, když do poločasové otáčky šli zaslouženě s dvoubrankovým vedením na základě předvedené hry,vesměs s pozitivními herními parametry. V rozdílném nevydařeném druhém dějství nastal zlom po jejich neproměněné penaltě, kdy iniciativu převzali Kapličtí a za ztráty koncentrace a chyb v obraně domácích dokázali otočit vývoj zápasu a dotáhnout jej do vítězného konce….

Úvod utkání byl oboustranně opatrný,vyrovnaný, kdy přeci jen byli hosté častěji v držení míče. Byli to ale domácí,kteří si ve 12´. J.Beranem vytvořili gólovou možnost, ale gólman Bílý jeho střelu vyrazil aby ani následná dorážka R.Sury v síti neskončila. Ve 13´. pronikl kaplickou obranou J.Motz, jeho centrovaný míč našel před brankou J.Mrkvičku , který jej proměnil v první lhenický gól ( 1:0). Po dosažené brance získali domácí navrch. V 16´. To byl znovu agilní J.Motz, co vyslal balón do šestnáctky, ale T.Tůmovi se jej hlavičkou nepodařilo přesně nasměrovat do branky. Ve 22´. byl v roli nahrávače J.Mrkvička, P.Prenner však jeho střílenou nabídku před Bílým minul. Ve 28´. měli velkou příležitost k vyrovnání Kapličtí, L.Kopf s J.Motzem akutní nebezpečí stačili odvrátit. Ve 31´. se znovu střelecky prosadil J.Mrkvička, když tentokráte gólově zúročil nahrávku J.Prennera (2:0). Kapličtí za tohoto pro ně nepříznivého stavu prahli po kontaktním gólu, získali herní převahu, ale bez vážnějšího ohrožení Boškovy branky. Naopak to byli domácí, kteří si ve 39´. z brejku R.Pořádkem vytvořili „gólovku“, Kapličtí však jeho střeleckou koncovku stačili zblokovat. Druhý poločas zahájili Lheničtí hned ve 46´. opět Pořádkovým únikem, k němuž ho vyzval P.Prenner, jeho střela však opět mezi tyčemi neskončila. Ve 49´. zastavili Kapličtí Motzův průnik do šestnáctky za cenu faulu a následné penalty, kterou však T.Tůma neproměnil. Jak se ukázalo, šlo o rozhodující moment zápasu. Místo nabídnutého možného tříbrankového náskoku, domácí následně ztratili i ten dvoubrankový. Kapličtí po neproměněné penaltě ožili, podařilo se jim v 54´. Preuslerem snížit na 2:1 a vrátit se tak do zápasu, již také proto, že v 56´. Jejich gólman Bílý zlikvidoval v jasné gólové pozici samostatný únik R.Pořádka. A když v 62´. chybovala lhenická obrana, zrodil se vyrovnávací kaplický gól, který si připsal Luttner (2:2). Nepoučení domácí svou laxností a nekoncentrovaností dopustili Kaplickým znovu se brankově prosadit, tentokráte trefu do černého zařídil Řepa (2:3). Ta rozhodla o osudu tohoto utkání, neboť marná již byla křečovitá snaha domácích po zvratu. Nepomohla ani změna v herním rozestavení na tři útočníky. Kapličtí v koncentrovanosti,disciplinovanosti a trpělivosti udělili Lhenickým lekci, jak možno otočit zdánlivě ztracený zápas….

Dále článek kaplických na jihoceskyfotbal.cz