SK Lhenice – SK Slavoj Volyně 2:3 (1:2)

 

SK LHENICE : SK SLAVOJ VOLYNĚ 2:3 (1:2)

Hráno v sobotu 23.5.2015

BRANKY ZA LHENICE:  R.Iliev (37.´, 59.´)

BRANKY ZA VOLYNI:  J.Němeček ml. (10.´, 80.´), F.Gašpar (41.´)

SUDÍ:  Hladík – Klíma, Benčat

 

I.B tř. sk.B – 23.kolo.

Lhenickým se  v posledních zápasech doma nedaří. Ze čtyř posledních získali pouze čtyři body (s Kestřany 1:3, s Lažištěm B 0:0, se Štěkní 4:2, s Volyní 2:3). Tentokrát na podmáčeném trávníku a za stálého deště hráli neúčelně na rozdíl od Volyňských, kteří herní jednoduchostí,přímočarostí, důrazem a přesnější  střelbou je převyšovali v efektivnosti a dosáhli tak tím nakonec na všechny body.

            Byli to domácí, kteří jako první v 7.´akutně ohrozili soupeřovu branku Mrkvičkou, ten však míč z Beranova rozehraného trestného kopu do šestnáctky jej poslal zblízka nad břevno. Hosté odpověděli v 9.´po rohovém kopu Dvořákem, jeho hlavičku, rovněž zblízka, stačil gólman Boška vytěsnit. V 10.´ nečekaně z 20m vypálil Němeček ml. a jeho přesná střela k tyči poslala Volyňské do vedení (0:1). Ti se po docílené brance více osmělovali a ve 29.´ byli blízko druhého gólu, když domácí přeci jen v poslední chvíli stačili balón před Boškou uklidit do bezpečí. Ve 36.´ zase Iliev na druhé straně „z trestňáku“ jen vyzkoušel pozornost gólmana Mráze. Ve 37.´ se konečně zrodila pohledná a především i překvapivá lhenická akce po ose Muška – Beran – Iliev, když posledně jmenovaný ji zprava přesně zakončil vyrovnávacím gólem (1:1). Ovšem smírný stav stačili Volyňští  ještě do poločasu znovu pozměnit ve svůj prospěch, a to po rohovém kopu a pořádném závaru, kdy balón do gólmanem opuštěné branky propasíroval ve 41.´, přes bránící hráče na brankové čáře, Gašpar (1:2).

            Do druhého poločasu přistoupili domácí k dvojnásobnému střídání a na jejich hře, za zvýšeného nasazení, to bylo patrné.  Hned ve 47.´ P.Prennerem nastřelili tyč a v 54.´ z Beranova trestného kopu Mahákova hlavička jen těsně minula cíl. V 59.´ již zamířili do černého a to znovu Ilievem z brejku, do kterého jej zleva vyslal Beran. Srovnáno 2:2 !  V 63.´ pořádně lhenického gólmana vystrašil  zkušený Němeček st., neboť vypálený projektil z jeho kopačky se téměř otřel o tyč, aby ten další v 70.´, tentokrát z trestného kopu, o ni zazvonil. Poté se dostal do šance před Mrázem domácí Pořádek, jeho „patička“ v koncovce volyňského strážce branky nijak nepřekvapila. Lhenickým nešla upřít snaha po rozdílovém gólu, ale jejich kombinace na početnost přihrávek, navíc na podmáčeném trávníku, postrádala moment překvapení a též přesnost. Na tu doplatili v 81.´. Tůma na polovině hřiště nepřesně rozehrál, míč tím tak získal Němeček ml. a otevřenou obranou jej poslal do sítě – 2:3 !  Marná byla lhenická závěrečná snaha po znovu vyrovnání. Dvakrát dotahovali, dvakrát se jim to v zápase podařilo, napotřetí už ne !  Na svém hřišti přišli o další body. 

Autor článku: Mgr. Jan Bumba

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner         L.Kopf           K.Muška        R.Sura

                                             

    J.Pokorný      T.Tůma(K)        J.Beran    P.Prenner     

                

    R.Iliev        J.Mrkvička

(46.´ J.Pokorný    R.Pořádek)

(46.´ R.Sura    M.Mahák) 

  Trenér: Hodina Pavel  

Lavička:   P.Borovka ,  R.Pořádek,  M.Mahák