SK Lhenice – TJ Černá v Pošumaví 2:0 (0:0)

SK LHENICE : TJ ČERNÁ V POŠUMAVÍ 2:0 (0:0)

BRANKY ZA LHENICE: vlastní gól TJČvP T.Kordík (70.´), R.Pořádek (90.‘)

SUDÍ:  L.Formánek – J.Klimeš, Fr.Zloch; Delegát DFA Fr.Šafránek

I.B tř. sk.A – 6.kolo.

Ze soupisky TJ Černá:

Bublík – Vrba, Černý, Strnad (K), Sivák, Haviernik, Kordík, Frnka, Pavlis, Koza Mar., Schober – Brůha, Král, Wudy,  Četko, Koza Mich.

Hodnocení utkání trenérem Pavlem Hodinou:

„Před tímto utkáním jsme museli řešit problém s naší obranou, protože z ní pro červenou kartu z minulého  zápasu vypadl stoper Kopf a také pro nemoc Pilát – oba jsou klíčoví beci. A tak jsme byli nuceni doplnit obrannou řadu halvy a ti v záloze chyběli. První půli jsme začali velice dobře, přitlačili jsme soupeře, ale velkou převahu jsme gólově nevyužili, i přes minimálně tři vyložené brankové možnosti, když soupeř hrozil sporadicky jen z brejků. Do 2.poločasu byl náš vstup obdobný tomu z první půle, tedy za značné herní převahy. Avšak během pokračujícího herního času se nám postupně zranili další klíčoví hráči, museli jsme prostřídat. Soupeř se víc a více osměloval, byl nebezpečnější, hra se vyrovnala. Bylo otázkou, kdo dá prvního góla. Ten dali hosté, ale protože v ten moment k brankové tyči vběhlo malé dítě a ovlivnilo hru, gól nemohl být uznán. Na to jsme šli vlastencem do vedení my, následně s bráněním těsného vedení, abychom v samém závěru, po soupeřově chybě, přidali druhý a rozhodující gól. I přes průběh zápasu  byl, myslím, náš zisk tří bodů zasloužený. Teď je musíme potvrdit v Horní Plané.“

Průběh zápasu:

Do zápasu se soupeřem, který jako nováček byl velkou neznámou, vstoupili Lheničtí za velké herní převahy a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy jí vyjádří i gólově. Chyba lávky! Gólové příležitosti ale neproměňovali, čímž vývoj dalšího průběhu zápasu zdramatizovali, neboť hosté se víc a více osmělovali a postupem hrací doby hru vyrovnali…

Hned po úvodním rozehrání měl po Ilievově lobu před branku gól na kopačce P.Prenner, hostujícího gólmana Bublíka však zblízka nepřekonal. Následovaly další lhenické brankové příležitosti. V 6.´ se do šestnáctky prodral Iliev, vystřelil, ale Bublík opět úspěšně zasáhl. Útočné nájezdy domácích se na hranici velkého vápna rozbíjely o pevnou obranu, aby vyústily v sérii rohových kopů, které rovněž ke gólovému zakončení nevedly. V 18.´, po kombinační akci, Bednár uvolnil zprava P.Prennera, jeho centrovaný míč však Mrkvička před Bublíkem nestačil usměrnit do sítě. Při dalším dobývání branky (V 19.´a 21.´) nejprve neuspěl Iliev a po něm ani Mrkvička, kterým stačil pohotový Bublík předhozený balón zavčasu „ukrást“. Ve 26.´ našel zprava J.Prenner před brankou P.Prennera, Bublík si s jeho nedůraznou střelou opět poradil. Hosté v této fázi hry hrozili jen sporadicky z brejků a střelbou spoza šestnáctky především M.Kozou a Havienikem. Pokud jejich střelecké pokusy přeci jen zamířily mezi tyče, tak si s nimi gólman Dvořák poradil. S blížícím se závěrem poločasu byl tým Černé odvážnější, opticky vyrovnával hru a Havienikovým únikem zleva a následným přečíslením lhenické defenzivy ohrozil Dvořákovu branku. Největší lhenickou „gólovku“ v poločasovém závěru měl na noze pořádek, jeho vydařenou střelu, po průniku do trestného území, Bublík skvěle vytěsnil.

Úvod druhého dějství se zase odvíjel za lhenické nátlakové ofenzivy, která za několika nebezpečných závarů před brankou, za výhody rohových kopů, Bednárovy střely po Ilievově nabití a další dobré Ilieva, kýžený rozdílový gól nepřinesla. Úvodní lhenický tlak pominul, hosté postupně přebírali iniciativu, nebezpečně hrozili a  dali tak příležitost vyniknout gólmanu Dvořákovi. Ten nejprve v 58.´bravurně zlikvidoval nájezd Černého, aby v 63.´ to samé zopakoval při úniku Pavlise a svůj tým 2x podržel. V 68.´dali o sobě zase vědět Lheničtí, a to po rohovém kopu Muškovou hlavičkou, co jen těsně minula branku, aby se v 70.´konečně dočkali vedoucí branky, leč za pomoci protihráče. Pořádek poslal před Bublíka balón, kde Kordík ve snaze uklidit jej do bezpečí před dotírajícím Mrkvičkou, poslal míč do vlastní sítě (1:0). Domácí tým postupně smůlně provázen trojnásobným zraněním hráčů (P.Prennera, Tůmy, Růžičky) byl nucen přistoupit k prostřídání za soustředění především na bránění těsného vedení. Hosté vycítili příležitost k vyrovnání. Dokonce se jim to i podařilo, ale… Při závaru před Dvořákem, za kuriózní situace, totiž v inkriminovaném momentu vběhl k brankové tyčce čtyřletý chlapec, od něhož se míč odrazil zpět do hry, aby poté jej jeden z hráčů hostí uklidil do sítě. Po následné konzultaci se sudími branka, dle pravidel, nebyla správně uznána. S blížícím se koncem zápasu domácí soupeře, za jeho převahy, již do ničeho gólového nepouštěli. Brejkem Schöna zleva si naopak vytvořili možnost k navýšení vedení, ten však zvolil střelu před přihrávkou před branku nabíhajícím spoluhráčům, a tak zůstala nevyužita. Definitivy k výhře se dočkali až v 90.´, kdy druhý gól, po chybě hostí, vsítil Pořádek po nezištné nahrávce střídajícího Maháka (2:0). Nastavení hrací doby si již domácí pohlídali a tak lhenická fotbalová tvrz zůstala v letošní mistrovské sezóně nadále nedobyta…

Autor článku: Mgr. Jan Bumba