SK Lhenice – TJ Dříteň 3:3 (1:1)

Při domácí derniéře mistrovské sezóny blízko k vítězství, kdy ale ani bodu za remízu nebylo již k záchraně třeba.

Do utkání se třetí v tabulce Dřítní  vstoupili Lheničtí bez 6 hráčů zákl.sestavy pro dlouhodobá zranění.

I.B tř. sk.A – 25.kolo

SUDÍ: J.Studený – R.Gondek, J.Trněný ml.

BRANKA ZA LHENICE:  R.Iliev (39), J.Růžička (61), M.Mahák (70).

BRANKY ZA DŘÍTEŇ:  T.Smékal (34.´)J.Novák (34.´)S.Pfeffer (82.´).

hráno v sobotu 6.2.2014

Do domácí rozlučky s mistr.sezónou v I.B tř. ve sk.A mohli již Lheničtí nastoupit uvolněně, konečně zbaveni sestupového ohrožení, neboť již bylo jasné, že dolů do OP půjdou pouze dva týmy (na 14. a 13.místě) a že 29 bodů jim, dvě kola před koncem soutěže, stačí k záchraně, nemohou být již sestupem ohroženými bodově dostiženi. Po 25 kole je rozhodnuto – sestupují V.Brod a Přídolí…

Do utkání se třetí v tabulce Dřítní  vstoupili Lheničtí bez 6 hráčů zákl.sestavy pro dlouhodobá zranění (v minulém zápase k nim přibyl T.Tůma – ještě, že je konec soutěže), aby v 1.poločase prohrávali 0:1, srovnali v něm na 1:1, v tom druhém utekli soupeři o dvě branky v rozmezí dvou minut (v 80.´a v 82.´) přišli o vedení a nakonec se s ním rozešli smírně 3:3…V úvodu zápasu plnili Dříteňští roli favorita, měli více ze hry, z čehož vytěžili několik rohových kopů bez vážnějšího ohrožení lhenické branky. S přibývajícím hracím časem Lheničtí hru vyrovnávali, snažíce se více držet míč na svých kopačkách, vyprovokovav tak soupeře k napadání a získat tak v trpělivosti příležitost k náhlému nečekanému ataku. Ten jim vyšel ve 21.´, zakončen Růžičkovou vydařenou střelou a pak zejména ten po Růžičkově centru (ve 25.´) a Beranově zakončení z voleje těsně mimo dříteňskou branku. Do více otevřené lhenické obrany přišla varování. Ve 29.´Smékal ještě v brejku poslal míč podél vyběhnuvšího Bošky vedle tyče, aby týž hráč si to ve 31.´ zopakoval, tentokráte již s přesnou trefou a poslal hosty do vedení (0:1). Domácí se snažili o odvetu také brejkem a to Ilievem, ten však byl poprvé „problematicky“ zastaven faulem na samé hranici šestnáctky. Ve 36.´dali zase Dříteňští šanci k vyniknutí domácímu gólmanu Boškovi. Běžela 39.´ a Lheničtí Beranem rozehráli zdařile trestný kop, centrovaný míč našel hlavu Ilieva, aby se z ní balón zatřepetal v síti (1:1). Bylo vyrovnáno! V samém závěru poločasu unikl domácí J.Prenner, byl zastaven v trestném území nedovoleně. Lheničtí se dožadovali penalty, sudí však místo provinění určil těsně za jeho hranicí. Následná „standardka“ nic gólového nepřinesla, jen rohový kop.

Úvod druhého dějství patřil domácím, v něm v 52.´Bečvářem, po Ilievově přihrávce, sice dopravili míč za brankovou čáru, ale gól pro „ofsajd“ nebyl uznán. Vedoucí lhenickou brankou neskončila (v 54.´) ani akce J.Prennera zleva, míč z jeho kopačky jen „olízl“ břevno. V 58.´zase na druhé straně v úniku zahodil dříteňskou gólovou „loženku“ Klimeš. Smírný stav se měnil až v 61.´. Domácí zahráli rohový kop, míč získal Mrkvička, nabil jej za šestnáctkou Růžičkovi, co z 20m prostřelil vše před Méblem v brance (2:1). Lhenické těsné vedení bylo akutně ohroženo v 65.´, ale  Boška byl proti, když dvěma skvělými zákroky hned po sobě svůj tým podržel. Otřepané „nedáš-dostaneš“ mělo opět platnost.V 70.´totiž  při lhenickém náhlém ataku zprava našel Burda ve velkém vápně Maháka a ten se v koncovce nemýlil (3:1). Ukolébaní Lheničtí dvoubrankovým vedením dopustili ve dvou minutách zvrat ve vývoji utkání. V 80.´ snížil Novák na 3:2 a nepoučitelné nedůsledné domácí ztrestal v 82.´ Pfeffer. Srovnáno na 3:3 !  Závěr utkání se již oboustranně spíše nesl v udržení nerozhodného stavu – stran Lhenických k získání alespoň plichty ve zbytečně promarněném k vítězství slibně se vyvíjejícímu utkání – stran Dříteňských – získání remízy  ve zdánlivě pro ně již ztraceném zápase.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba