SKL A 2:2 – SKLB 4:2 – SKLP

Doma uhraná jen další plichta již ztvrdila konečné třetí místo v I.B tř.sk.A v sout.roč.2015/16

I.B třída sk.A – 24.kolo                                                                               hráno v sobotu 4.6.2016

SK Lhenice  – TJ Sedlec  2:2 (1:2)

Sudí:L.Pravda – M.Toucha, F.Zloch

Branky za Lh.: R.Iliev (28.´), M.Bednár (51.´)

Branky za Sedlec:  T.Kučera (27.´), J.Pavlíšek (32.´)

Červené karty:  R.Pořádek (Lh) – po dvou žlutých – 45.´, J.Pavlíček (Sedlec) – 45.´

SESTAVA SK LHENICE:

J.Dvořák

J.Schön        L.Kopf (K)        T.Tůma        M.Bednár

M.Mahák.        J.Růžička        J.Beran        P.Prenner

(65.´ P.Starý)                                             (K.Muška 66.´)

R.Pořádek                            R.Iliev

Do hry připraveni: gólman P.Trnka, R.Sura

Trenér:Zb.Novák

Ze soupisky TJ Sedlec:

F. HanzalM. BláhaT. KučeraJ. Špán (46. M. Peterka), J. Staněk ,M. Pešek , V. Šindelář (46. V. Kozel), M. ChromýK. Pekař , K. MichalecJ. Pavlíček

Lheničtí naposledy doma plné bodovali v 18.kole (23.4.) za výhru s Frymburkem (3:0), aby následně ve 20.kole (7.5.) všechny body na svém hřišti „odevzdali“ zachraňující se H.Plané při prohře 1:2, ve 22.kole (21.5.) pouze brali doma bod za plichtu se Zliví 2:2 a zopakovali ji se stejným výsledkem i naposledy ve 24.kole (4.6.) se Sedlecem (2:2). V ní získaný bod, již jen před dvěma závěrečnými koly soutěže, jim postačí k tomu, aby definitivně uhájili konečné třetí místo v sout.roč.2015/16 v I.B ve sk.A.

Až překvapivě zbytečně vypjaté, ale herně kvalitní vyrovnané utkání, v němž emoce vygradovaly v samém závěru poločasu, kdy sudí poslal oba týmy do deseti, nakonec nemělo vítěze. Domácí, v kombinacích častěji v držení míče, dvakrát úspěšně dotahovali jednogólové vedení hostů, kteří, vycházejíce ze zajištěné obrany, vyráželi k velice nebezpečným brejkovým výpadům. S blížícím se koncem utkání, za nerozhodného stavu, měli oba soupeři velké gólové příležitosti strhnout vítězství na svou stranu, (tu největší k tomu měli Sedlečtí v nařízeném pokutovém  kopu), ale gólmani na obou stranách to nepřipustili. A tak konečná plichta je zřejmě spravedlivým vyjádřením herního dění na hřišti.

Průběh zápasu podle serveru „Fotbal u nás“

Oproti očekávání se rozhodně nehrál klidný zápas. Nechyběly dvě červené karty či penalta…

Oba kluby už mají pro tuto sezónu dá se říct hotovo, Lhenice o třetí místo v tabulce nepřijdou, Sedlec přece jen své postavení může kosmeticky vylepšit, ale nečekalo se, že by vzájemné utkání mohlo přinést nějakou dramatickou podívanou. Stalo se…

Tři branky a dvě červené.

Sedlec předvedl na půdě Lhenic slušný výkon a protože ani domácí nehráli vůbec špatně, šlo o kvalitní zápas. Do jeho rámce ale bohužel nezapadal mladý rozhodčí Pravda, který dle hostů utkání nezvládnul. Sedlec šel do vedení ve 27. minutě, kdy vypálil Pavlíček, brankář Dvořák míč neudržel a Kučera tak dorážel do odkryté branky – 0:1. Jenže asi 10 sekund po rozehrání si domácí narazili balon a Iliev srovnal – 1:1. Sedlec měl ale v prvním poločase nebezpečnější akce, ve 32. minutě Pavlíček nádherně trefil ránu z pětadvaceti metrů a domácí brankář byl v pozici ležícího diváka – 1:2. (Dle domácích ale po předcházejícím faulu na Kopfa – dodatek do textu serveru.) O chvilku později zahrál Chromý přímý kop na hlavu Kučery a byl z toho další gól. Jenže rozhodčí ho neuznali pro ofsajd Šindeláře, který ale vůbec nezasáhnul do akce a byl snad deset metrů od střelce branky. Domácí ihned rychle rozehráli a byl z toho souboj u lajny, po kterém do sebe strkalo snad deset hráčů, sudí si nakonec vybrali sedleckého Pavlíčka a dali mu rovnou červenou, pod sprchy po druhé žluté putoval po této nefotbalové vložce i domácí Pořádek.

Kučera penaltu zahodil.

Ve druhém poločase domácí tlačili, z několika dobrých šancí se prosadil Bednár zcela neobsazený po rohovém kopu – 2:2. Rozhodnout o výhře mohly oba týmy, ale brankáři několik šancí lapili. Chvíli před koncem ale Kučera byl u míče dřív než lhenický gólman Dvořák, rozhodčí ale nenašel odvahu gólmana vyloučit. Dvořák tak mohl čelit při penaltě nejlepšímu střelci soutěže. Penaltu ale Kučera doslova zahodil, když se pokusil o jakýsi dloubák, který ale přistál u rukou brankáře Dvořáka, sedlecký střelec tak odmítl přisoudit svému celku tři body. Duel tak skončil nakonec asi zaslouženou remízou.

Ohlasy k zápasu

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): připravujeme

SK Sedlec

Tomáš Kučera (útočník): „Utkání bylo z mého pohledu fotbalově velmi kvalitní, ale hodně zbytečně dost vyhecované. Přispěl k tomu bohužel nezkušený rozhodčí, který z toho udělal vyloženě bramboračku. Vedli jsme, domácí asi za 10 sekund srovnali, pak dal Pavlíček nádherný druhý gól a mě se povedlo dát hlavou po přímém kopu i třetí. Kvůli údajnému ofsajdu některého z mých spoluhráčů, který stál bůhví kde, ale nepochopitelně neplatil. Místo toho domácí rychle rozehráli a po souboji u lajny se to pokopalo a byl vyloučen z každé strany jeden hráč. Ve druhém poločase domácí tlačili a dokázali vyrovnat, měli i šance na rozhodnutí, ale Hanzal je několikrát vychytal. Pak jsem dostal pas za obranu, byl jsem u míče dřív než brankář, který mě podrazil. Aby toho nebylo málo, ještě do mě pak strčil a nadával rozhodčímu. Výsledkem byla nepochopitelná žlutá karta a k tomu penalta. V pátek jsem se ale bohužel díval na záznam finále Eura z Bělehradu 1976 a místo normální penalty jsem zkusil dloubák. Ale na rozdíl ode mě Tonda Panenka nebyl dřevák, takže dal gól. Já to kopnul k rukám brankáře. Zápas tak skončil remízou, která nejvíc mrzí právě mě. Nejlepší hráč od nás byl jednoznačně Chromý, rozdával parádní pasy a jeho zkušenost byla hodně znát.“

Spanilou jarní vítěznou  jízdu rezervy nezastavil ani šampion OP

postoupivší již do I.B

OP – muži – 24.kolo                                                                                      hráno v neděli 5.6.2016

SK Ktiš/Lh.B – TJ Sokol Záblatí  4:2 (3:1)

Sudí:P.Sýkora

Branky za Ktiš:  P.Lukšovský (41.´), Vl.Burda (43.´), J.Mrkvička (44.´), J.Beran (90.´)

Branky za Záblatí:  R.Gajdoš (4.´), V.Janoušek (60.´)

Kouč:P.Prenner st.

Tři kola před koncem OP měli již hosté ze Záblatí postup do I.B zajištěný. Ve Ktiši ale narazili. Úvod utkání jim sice patřil, ujali se vedení (0:1), ale domácí rezervisté postupně přebírali režii hry a v samém závěru poločasu třemi vstřelenými brankami otočili vývoj zápasu na 3:1, i přes zahozenou penaltu za stavu 0:1. Vytvořený dvougólový náskok se ukázal jako rozhodující, neboť domácí si jej ve 2.poločase hlídali, a i když se Záblatským podařilo snížit na 3:2, byli to v úplném konci zápasu rezervisté, co pečetili čtvrtou brankou zasloužené, desáté vítězství v jedenácti odehraných zápasech mistrovského jara.

Domácí se korunovali vítězstvím nad mistrem okresu ze Záblatí na krále jara

Lhenická rezerva hraje na jaře velmi dobře a v nadprůměrném zápase to prokázala v souboji se Záblatskými. Hosté přijeli do Ktiše, kde má domovské právo peckářská rezerva, s puncem vítěze soutěže, jenže domácí se na ně dobře připravili a potvrdili své velké jaro.

Velmi dobrý zápas po všech stránkách, který se líbil

Byl to od prvních minut na malém hřišti pěkný boj a výkony se o to zasloužili všichni hráči. Od prvních minut se hrálo nahoru dolů a diváci se bavili. Záblatští i domácí předváděli pěkné kombinace a hrál se nadprůměrný zápas. Hra měla od prvních minut spád a pěkné kombinace se divákům líbily. Oba týmy ukázaly, proč jsou letos tak vysoko, a bylo to pro Ktišské krásné fotbalové představení.

I v druhém poločase to byl velmi pěkný zápas, ve kterém se stále hrál kvalitní fotbal

Fotbal perfektní úrovně pokračoval. Záblatští se nechtěli nechat zahanbit, ale tentokrát narazili na velmi dobře připravený celek. Rezerva peckářů se překonala a v nejlepším jarním zápase získala tři body, které ji pasují do role krále jarní části přeboru.

Naše přípravky v OP Prachaticka

OP – přípravka ml. – 154.kolo                                                         hráno ve čtvrtek 2.6.2016

TURNAJ V PRACHATICÍCH

1.zápas – FC Š.Hoštice – SK Lhenice  0:5 (0:1)

Branky za Lh.:  R.Štengl 5

2.zápas –FK Prachatice B – SK Lhenice  4:3 (4:2)

Branky za Lh.:  R.Štengl 2, J.Berger 1

OP – přípravky st. – 21.kolo                                                             hráno v sobotu 4.6.2016

Husinec/Š.Hoštice – SK Lhenice  12:3 (7:1)

Branky za Lh.: A.Stehlík 3

Autor článku: Mgr. Jan Bumba