magbo system

SKL A – FC Vlachovo Březí 3:2 / Sokol Zdíkov – SKL B 3:0

Z dramatického souboje všechny body, tolik potřebné oběma soupeřům, nakonec brali domácí, Lheničtí

I.B třída sk.B – 23.kolo                                             hráno v sobotu 27.5.2017

SK Lhenice – FC Vlachovo Březí  3:2 (3:1)

Sudí:M.Toucha – J.Novotný, M.Harvalík

Branky za Lh.:  J.Beran (13.´), M.Mahák (26.´), P.Prenner ml. (29.´)

Branky za Vl.Březí: L.Martínek (32.´), Š.Kužvart (77.´)

Sestava SK Lhenice:

J.Dvořák

K.Muška        L.Kopf        R.Sura

T.Tůma (K)

J.Beran

P.Starý                         D.Trojan               P.Prenner ml.

(51.´ Mar.Sedlák)

J.Mrkvička                               M.Mahák

(68.´ Mich.Sedlák)                   (90.´ D.Lukač)

Dále do hry připraveni: gólman R.Suchý, J.Exner

Kouč:P.Boška

Oba soupeři vstupovali do zápasu s vědomím nutnosti bodovat, neboť shodně s osmnáctibodovým ziskem je v poslední tabulce od sestupového pásma dělilo v blížícím se závěru soutěže jen pět bodů…

Na krásném pažitu a za krásného slunného horkého dne (hrálo se již od 13.30 hod.) Břeští domácí úvodním tlakem pořádně zaskočili. Hned po vstupním jejich rozehrání vytvořili před lhenickou brankou závar, při kterém gólmana Dvořáka přiměli k několika skvělým zákrokům, při jednom z nich i za výpomoci stopéra Kopfa, co vykopl míč z brankové čáry. Lhenický tým se následně ze sevření vymanil, postupně získával herně navrch, ale narážel na důslednou obranu soupeře a doplácel na sporé a nepřesné střelecké zakončování. V 11.´ zahodil gólovou tutovku Mrkvička, který snad ze dvou metrů poslal balón, prošlý zprava podél malého vápna, do boční sítě. Hned o minutu později neproměnil samostatný nájezd na branku Mahák. Nevyzrál sice v úniku na gólmana Uhera, ale vše ve 13.´napravil Beran, když přízemní střelou z 20m k tyči překvapil strážce březské  svatyně a Lheničtí šli do vedení (1:0). Březští ve snaze o vyrovnání pozapomínali na „zadní vrátka“ a na to doplatili. Sice si v 17.´ možnost k srovnání vytvořili dalekonosnou, dobře mířenou střelou a ve 24.´ po centru před branku s gólově cílenou koncovkou znovu, ale obě šance gólman Dvořák vytěsnil. Domácí tým po několika střelecky přesně nezakončených akcích již trestal. Ve 26.´ Mahák další jeho brejk tentokráte proměnil s únikem soupeři o dvě branky (2:0). A když ve 29.´ přidal z dorážky po Mahákově střele třetí gólovou trefu Prenner, zdálo se, že „březští kozlíci“ jsou na kolenou (3:0). Chyba lávky!  Nezahodili flintu do žita! Ve 32.´se jim Martínkem podařilo snížit na 3:1 a posíleni dosaženou brankou opět ožili a byli zase velice nebezpeční.

Po poločasové otáčce to byl lhenický tým, co ve 48.´mohl po Beranově rohu a Surově hlavičce znovu upravit rozdíl na tříbrankový. Nestalo se, naopak až příliš brzy počal bránit dvougólový náskok a dostával se tím tak pod tlak jen se sporadickými útočnými výpady. Těmi nebezpečnějšími v 71.´se střeleckým zakončením Mar.Sedláka, co těsně minulo branku, v 74.´ Beranovým mířeným pod břevno, které vyškrábl na roh Uher jen díky své výšce, a též v 75.´ při nedotaženém Mahákově ataku. V 77.´, po nedůrazu domácí obrany před šestnáctkou, vypálil Kužvart, přesnou záměrnou nedal Dvořákovi šanci a kontaktní gól byl na světě (3:2) ! Tlak Březských s blížícím se závěrem gradoval, ale stav 3:2 na ukazateli odolával. Vyvrcholil v prodloužení, které způsobilo sudím umožněné osvěžení hráčů pro velké horko, kdy zahrávali přímý kop a do šestnáctky domácích se vydal i dlouhán gólman Uher, převyšující všechny hráče o hlavu. I toto akutní nebezpečí ke „zplichtění“ v samém konci mače Lheničtí odvrátili a dosáhli tak na první vítězství v mistrovském jaru a na velice cenné tři body.

I přes prohru s již postupujícím lídrem do I.B setrvává rezerva na druhé příčce tabulky, ač pouze o jediný bod před třetím Husincem

OP Prachaticka – 20.kolo                                       hráno v sobotu 27.5.2017

Sokol Zdíkov – SK Ktiš/Lh.B  3:0 (1:0)

Sudí: J.Trněný

Branky za Zdíkov: vlastní D.Lukač (16.´), J.Voldřich (70.´), D.Tesař (75.´)

Sestava SK Ktiš/Lh B :

R.Suchý

J.Exner        J.Gregora        J.Grill        P.Prokop

D.Lukač        V.Wimberský        P.Pořádek        J.Krotký

M.Mahák               P.Trnka

Dále do hry vstupoval:  P.Prenner ml.

Vzhledem k tomu, že A tým sehrál důležitý zápas o potřebné body a k tomu ve velkém horku v čase bezprostředně před tímto utkáním, využila rezerva tentokrát méně jeho pendlů, než tomu zpravidla bývá.

Průběh zápasu podle Prachatického deníku z 29.5.:

Před zápasem bylo jasné, že si domácí v případě výhry zajistí vítězství v soutěži s nárokem na postup do I.B třídy. Domácí se více trápili s vlastní koncovkou než soupeřem. Měli více ze hry, ale koncovka byla žalostná. V prvním poločase je dokonce dostali do vedení hosté vlastním gólem. Po přestávce pokračoval tlak Zdíkova a klid přinesly přesné trefy Voldřicha a Tesaře v závěrečných deseti minutách. (vlak)

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky starší – dohrávka 15.kola            hráno v pondělí 22.5.2017

SK Lhenice – Zdíkov/Stachy  5:5 (2:3)

– pokutové kopy 0:1

Blanky za Lh.:P.Š.Trnka 2, P.Ferebauer, B.Tesař, J.Berger

OP – přípravky starší – 19.kolo                          hráno v neděli 28.5.2017

SK Lhenice – Šumavan Vimperk B  7:0

OP – přípravky mladší – 15.kolo                       hráno ve středu 24.5.2017

Turnaj ve Čkyni

1.zápas – SK Čkyně – SK Lhenice  5:5 (1:3) – pokutové kopy 1:0 – branky za Lh.: R.Štengl 5

2.zápas – SK Lhenice – SK Vacov  2:6 (1:2) – branky za Lh.: R.Štengl 2