magbo system

SKL A – SK Vacov B 2:1 / SKL B – TJ Vitějovice 4:1

Lhenická fotbalová tvrz nadále nedobytná

I.B třída sk.B – 7.kolo                                                 hráno v neděli 25.9.2016

SK LHENICE – SK Vacov B  2:1 (0:1)

Sudí: J.Studený – M.Bezpalec, V.Heinzl

Branky za Lh:  J.Mrkvička (74.´), J.Beran z 11 (84.´)

Branka za Vacov:  G.Bujok (19.´)

Sestava SK Lhenice

R.Suchý

R. Sura         T. Tůma         L.Kopf (K)         Vl.Burda

                      (76.´ D.Lukač)

J. Schön          J. Beran         D.Trojan         P. Prenner

J. Mrkvička                             M.Mahák

                                                                                  (88.´ P.Starý)

Do hry dále připraven: gólman P.Trnka, K.Muška

Trenér: Zb. Novák

 

Počtvrté se Lheničtí v sedmi odehraných kolech představili doma a počtvrté vítězně, ale venku ve třech zápasech nebodovali. Tentokrát se střetli s vacovskou rezervou, která, nacházejíc se na chvostu tabulky, potřebovala body. A tak využila možnosti posílit se o hráče z kádru A týmu (ten hrál o den dříve v I.A) a na jejich hře to bylo patrné. Vacovští hráli s nasazením, v pohybu i s důrazem v osobních soubojích, aby to samé platilo i o domácích. A tak se hrál oboustranně kvalitní fotbal. Byli to Lheničtí, co v úvodu utkání dvakrát dopravili balón do sítě, avšak gól podvakrát nebyl uznán. A jak tomu bývá, do vedení šli hosté, kteří jednogólový náskok drželi do druhého dějství. V něm se lhenický druhopoločasový herní útlum tentokrát nekonal. Naopak, domácí přehrávali soupeře, který se soustředil na bránění rozdílového gólu za hrozby z nebezpečných brejků. Převahu Lhenických dokládala jimi dvakrát nastřelená branková konstrukce (tyč, břevno), aby nakonec přeci jen zvrátili vývoj zápasu, když o jejich zaslouženém vítězství, které se nerodilo lehce, rozhodl gól z penalty až v blížícím se konci zápasu…

 

Průběh utkání podrobněji:

Zápas se odvíjel oboustranně ve svižném tempu, v samém úvodu vyrovnaně od šestnáctky k šestnáctce. V 5.´, po Prennerově přesném centru, Mahák hlavou poprvé rozvlnil vacovskou síť, ale branka pro ofsajd nebyla uznána. V následujícím průběhu hry gólové příležitosti vznikaly před oběma brankami. Ve 12.´a 14.´ ohrozili gólmana Suchého Vacovští, ten si ale s jejich střeleckými zakončeními poradil. Běžela 16.´ a Lheničtí zamířili mezi tyče podruhé, tentokrát Mrkvičkou, avšak branka opět nebyla uznána pro údajný Mahákův faul. V 19.´ rozhodčí již gól uznal, ale na druhé straně vacovskému Bujokovi, který ze skrumáže poslal svůj tým do vedení (0:1). Sporadické verdikty sudího přidávaly ve hře na nervozitě a tím pádem i na udělování žlutých karet. Gólové možnosti dál střídavě vznikaly před oběma gólmany – domácím Suchým i hostujícím  Klasem, když oba, i za pomoci obran a někdy i nepřesných střeleckých záměrných, je stačili likvidovat… V samém závěru poločasu mohl vyrovnat z úniku Trojan, avšak jeho střelu stačil Klas vytěsnit na roh a hned z něho hlavou i Tůma, kdy míč jen těsně minul branku.

            Ve druhém dějství šli domácí odhodlaně za vyrovnáním a za zvratem ve vývoji utkání. Získali herně navrch a i ve střeleckém zakončování převyšovali soupeře, ale trefa „do černého“ nepřicházela. Neujala se střela Kopfa z trestňáku v 55.´, Burdova v 60.´po průniku do středu pole na šestnáctku, ani v 63.´ Beranova zblokovaná a hned následná Surova. Vacovští  se soustřeďovali na bránění těsného vedení s čekáním na příležitost k udeření z brejků. Pokud vznikly, domácí je stačili přerušovat. V 65.´ nejnebezpečněji ohrozil lhenickou branku Bujok, ale Suchý byl na místě. Lheničtí dál pokračovali v dobývání soupeřovy branky. V 68.´výborně vypálil Mahák, kdy míč z jeho kopačky „olízl“ břevno, aby v 70.´ zase Mrkvička orazítkoval spojnici tyče a břevna. Až v 74.´konečně po Beranově nahrávce zprava zamířil zblízka mezi tyče Mrkvička a srovnal na 1:1. V 79.´ mohli jít domácí do vedení po Prennerově vydařeném centru na nabíhajícího neobsazeného Maháka před branku, ten ale na předložený míč ve skluzu nedosáhl. Rozhodující moment nastal v 84.´, kdy v trestném území byl faulován Mrkvička a Beran nařízenou penaltu proměnil v druhý gól, co rozhodl o lhenickém vítězství 2:1. Vacovští se sice v samém konci mače pokoušeli závěrečnou ofenzivou dosáhnout na remízu, avšak domácí to nedopustili, zisk všech bodů si pohlídali.

 

 Fotoreport ze zápasu od Jana Kleina zde.

 

Rezerva přesvědčivě přehrála fotbalového souseda

OP Prachaticka – 5. kolo                                         hráno v sobotu 24.9.2016

SK KTIŠ/ LHENICE B – TJ Vitějovice  4:1 (3:1)

Sudí: J.Trněný ml.

Branky za Ktiš: Mich.Sedlák (2.´), P.Lukšovský (11.´), P.Borovka (13.´), Mar.Sedlák (49.´)

Branky za Vitějovice:  M.Trojan (41.´)

Sestava SK Ktiš/ Lhenice B

P. Trnka

R.Sura       J.Motz        P.Starý

P.Prenner st.

Martin Sedlák         P.Borovka        Michal Sedlák       P.Pořádek

J.Grill                  P.Lukšovský

Do hry dále vstupovali : S. Bečvář, P. Šíma

Trenér: P. Prenner st

 

Na hřišti ve Ktiši se hrál oboustranně kvalitní fotbal s gólovými šancemi, při kterých byli domácí efektivnější. V úvodu utkání si během třinácti minut vytvořili tříbrankový náskok, který si v dalším průběhu zápasu dokázali pohlídat, i když velkou jeho část byli nuceni odehrát pouze v jedenácti, bez možnosti prostřídání, z důvodu zranění P.Borovky a J.Grilla. Za stavu 4:1 mohli ještě navýšit své vedení „na soupeři uděleného bůra“ z penalty, ale P.Starý ji neproměnil. Dalším zaslouženým plným bodovým ziskem se rezerva vyhoupla na třetí příčku tabulky OP. V letošní mistrovské sezóně má kvalitní kádr i bez výpomoci „áčka“. Prokázala to i v tomto zápase.

 

 

Naše přípravky v soutěžích OP Prachaticka

OP – mini přípravky – 3.kolo                                hráno ve středu 21.9.2016

TURNAJ VE ČKYNI

1.zápas – SK Lhenice – SK Čkyně  4:4 (2:2) – branky za Lh.: J.Tobiáš 2, R.Štengl 2

2.zápas – SK Lhenice – SK Vacov  5:3 (2:2) – branky za Lh.: R.Štengl 3, J.Tobiáš 2

 

OP – přípravky starší  – 4.kolo                                                                       hráno v pátek 23.9.2016

Zdíkov/Stachy – SK Lhenice  10:9 (4:4)

Branky za Lh.: M.Halabrín 3, J.Berger 3, R.Štengl 2, P.Š.Trnka 1

                                                                                             Autor článku: Mgr. Jan Bumba