SKL A – Sokol Cehnice 2:0 / SKL B – Svatá Máří 11:1

Cehnice lhenické vítězné tažení nezastavily

I.B třída sk.B – 11.kolo                                                           hráno v sobotu 21.10.2017

SK Lhenice A – Sokol Cehnice 2:0 (0:0)

Sudí: O.Novotný – L.Pravda, F.Zloch

Branky za Lh.: D.Trojan (57.´), R.Iliev z 11 (65.´)

Trenér: Václav Mareš         vedoucí družstva: Pavel Boška

Lheničtí pokračovali v sérii zápasů, v nichž z pěti ze šesti brali všechny body při skóre 24:3 a vyhoupli se již na třetí tabulkovou příčku…

Domácí za vstupu do utkání s Cehnicemi měli v tabulce před nimi pouze jednobodový náskok a tomu i odpovídal vyrovnaný průběh prvního poločasu za oboustranně skromně vznikajících brankových příležitostí. Jen obtížně se bez většího pohybu a nápaditosti prosazovali přes důslednou, dobře organizovanou cehnickou obranu s urostlými beky, což jim ubíralo klidu na kopačkách a v nakopávání míčů se přizpůsobovali soupeři. Ten za pozorné defenzivy sázel jen na občasné útočné výpady, které stačili domácí zachycovat, a tak při poločasové otáčce byl na ukazateli stav 0:0.

Domácí lhenický tým vstoupil do 2.poločasu s viditelným větším nasazením, důrazem v osobních soubojích, zpřesněním kombinace a využíváním křídelních prostorů. Získával herně navrch a zaslouženě šel do vedení (1:0), aby vbrzku z penalty ho navýšil na 2:0. Za dvougólového náskoku se již více soustředil na taktické jeho hájení a spoléhal více na kontry v přečíslení, neboť Cehničtí, ve snaze po zkorigování pro ně nepříznivého stavu, byli útočnější, jejich obrana byla otevřenější. Další gólové příležitosti již nebyly využity, a tak průběžný stav 2:0 zůstal i výsledkem konečným, pro domácí za druhopoločasový výkon zaslouženým.

Podstatné momenty zápasu

1.poločas

6.´- po lhenické ztrátě míče šli do protiútoku Cehničtí, jejich střelecké zakončení stačil stopér

Kopf zblokovat

20.´- domácí se konečně dočkali nebezpečné přímé střely na gólmana Nováka, z kopačky

Maháka však skončila těsně nad břevnem

21.´- po lhenickém presinku získal balón Prenner, vyslal Pořádka, ten byl zastaven faulem a

trestný kop v provedení Ilieva stačil Novák vytěsnit

38.´- další trestný kop Lhenických z 20 metrů za faul na Ilieva, zahrán Beranem, jen se štěstím

neskončil v cehnické síti

42.´- lhenickou vydařenou akci zakončil hlavou před brankou Iliev nepřesně

2.poločas

46.´- míč vybojoval Pořádek, předložil jej Mahákovi, který v gólové pozici zasáhl balón nepřesně

52.´- z rozehraného trestňáku našel Iliev Maháka, který ale z otočky do „černého“ nezamířil

57.´- po Ilievově akci a jím předloženém míči zleva před Novákovu branku to byl Trojan, co ho

uklidil zblízka do sítě a poslal Lhenické do vedení (1:0)

65.´- Prenner vybídl k průniku do šestnáctky Trojana, který po uvolnění zprava byl v trestném

území sražen a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Iliev (2:0)

75.´- další pohlednou nebezpečnou akci domácích, po ose Beran-Prenner-Iliev, zakončoval

poslední jmenovaný, jeho záměr však gólman vystihl

83.´- gólovou příležitost ke snížení dvougólového rozdílu měli v úniku Cehničtí, její střelecké

zakončení lhenická obrana ale zmařila

Hodnocení zápasu lhenickým trenérem Václavem Marešem

„Před zápasem jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy T.Tůmy (Morava) a T.Balici, který si hodinu před zápasem přivodil zranění na ruce tak vážné, že musel na operaci. Co se týče zápasu, tak Cehnice přijely z velice defenzivní taktikou a musím říci, že celý první  poločas hráli přesně to, co potřebovali. My jsme hráli špatně. Neměli  jsme žádný pohyb, nebyli jsme agresivní a  především jsme se naprosto přizpůsobili hře hostů, kteří to jenom nakopávali. Druhý poločas už jsme to byli my. Začali jsme bojovat, hrát po stranách a hosté s tím najednou měli problémy. První branku jsme vstřelili po akci Romana Ilieva, který utekl po levé straně a David Trojan do prázdné branky dal na 1:0. Druhou branku jsme přidali o deset min. později, kdy se po pravé straně uvolnil David Trojan, byl sražen v pokutovém území a Roman Iliev z penalty dal na 2:0. Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě nějaké příležitosti, ale hostující brankař Jiří Novák svůj tým podržel. Výborné utkání odehrál Dominik Kiš a David Trojan.“

Rezerva si na svém hřišti znovu otevřela střelnici

s dvouciferným počtem gólových tref

(obdobně již tomu bylo v 7.kole v utkání s Tatranem Volary při výsledku 13:2)

OP Prachaticka – 11.kolo                                                                       hráno v neděli 22.10.2017

SK Ktiš/Lh.B – SK Svatá Maří 11:1 (3:0)

Sudí: M.Harvalík

Branky za Ktiš: P.Prenner 4 (11.´, 18.´, 50.´, 88.´), Vl.Burda 3 (48.´, 56.´, 82.´), J.Mrkvička 2 (33.´, 85.´), J.Abelovzski 1 (75.´), J.Krotký 1 (86.´)

Kouč: Pavel Prenner st.         vedoucí družstva: Jan Sura

Rezerva tentokrát měla možnost využít i hráče z kádru „áčka“ a na jejím výkonu, především při střeleckém zakončování, se to projevovalo. Její herní převaha byla jednoznačná, především ve druhém poločase, kdy do soupeřovy sítě nasázela osm branek za obdržení jediné. Střelecky se především prosadili P.Prenner ml. se čtyřmi brankami, Vl.Burda se třemi (s čistým hattrickem ve 2.poločase) a J.Mrkvička se dvěma.

Pět posledních zápasů v řadě za čtyř výher a jedné remízy posouvá B tým tabulkou vzhůru – po 11.kole na třetí místo.

Naši benjamínci v soutěži na Prachaticku

Minipřípravky – 7.kolo                                                                                   hráno ve středu 18.10.