SKL A – Sokol Stachy nedohráno / Tatran Volary – SKL B 2:4

Pro bouřku a průtrž nejprve utkání přerušeno, poté pro nezpůsobilou zaplavenou hrací plochu ukončeno

I.B třída sk.B – 21.kolo            hráno v sobotu 13.5.2017 od 13.30 hod.

Trenér – Zb.Novák, vedoucí družstva – P.Boška

Nad Lhenicemi se přehnala první bouřka s vydatným deštěm kolem poledne. Z tohoto důvodu byl trávník podmáčený, místy i s loužemi, již při zahájení utkání. Po půlhodině hry se přihnala bouřka druhá, kdy pro blesky a přívalový déšť byl zápas sudím Dvořákem přerušen a oba týmy ustoupily do kabin. Poté liják vygradoval v průtrž, která proměnila hrací plochu spíše pro vodní pólo, než pro fotbal. Po dvaceti minutách čekání ji rozhodčí seznali pro pokračování ve hře jako nepřizpůsobilou a utkání ukončili. Bude sehráno v náhradním termínu, o kterém rozhodne STK.

Stašští vstoupili do zápasu s nasazením a jeho úvod jim patřil. Lhenické zatlačili před jejich branku a jen díky pozorné defenzivě a několika výborným zákrokům gólmana Dvořáka se z jejich sevření vymanili bez inkasované branky. Hostující tým byl v této fázi hry důraznější v osobních soubojích, hrál jednodušeji na „dlouhé balóny“ a vzhledem k podmáčené hrací ploše účelněji na rozdíl od domácích, kteří se pokoušeli o kombinační hru, která se utápěla ve vodou nasáklém trávníku a místně i v loužích. Nebezpečněji ohrozili stašskou branku až po deseti minutách po Trojanově centru zleva a následné Sedlákově hlavičce, kterou gólman Sýs stačil vyškrábnout nad břevno s následným rohovým kopem, poté též vydařenou střelou Trojana, jinak jejich útočné snahy bez přesnějšího zakončení povětšinou končily na šestnáctce. A právě po konečně vytvořené lhenické převaze následovalo v 11.´ rychlé stašské přenesení hry zakončené gólovou trefou Šípa, vyslanou zprava křižně k tyči, bez nároku gólmana Dvořáka (0:1). Lheničtí se snažili o vyrovnání, za zmínku stojí Prennerova dobře mířená střela, co ale v síti neskončila, stran Stašských to zase bylo vytvořené akutní nebezpečí pro lhenickou branku po rohovém kopu, které zažehnal skvělým zákrokem její strážce Dvořák. Ve 27.´, při obléhání Sýsovy branky, „stačili“ domácí přijít o útočníka Schöna, který byl faulován a pro zranění odstoupil ze hry za provádění trestného kopu za prohřešek na něho. Toť vše, co zápas nabídl, neboť ve 30.´ byl pro bouřku a liják přerušen a následně pro zatopené hřiště  průtrží mračen ukončen.

Rezerva otočila nepříznivý vývoj zápasu

OP Prachaticka – 18.kolo                                        hráno v sobotu 13.5.2017

Tatran Volary – SK Ktiš/Lh.B 2:4 (2:2)

Sudí:Fr.Zloch

Branky za Ktiš:P.Lukšovský (27.´), P.Prokop (33.´), Mich.Sedlák (77.´) Vl.Burda (82.´)

Branky za Volary: M.Peter z 11 (7.´), A.Wimberský (13.´)

KoučP.Prenner st.

Rezervisté nezachytili úvod utkání a ve třinácté minutě již prohrávali 2:0, když se vyrovnávali s drnovitou a jen částečně posečenou hrací plochou a s důrazným napadáním domácími hráči, přičemž se dopustili dvou hrubých chyb, za které byli potrestáni. Do vedení Volarské poslal již v 7.´z penalty M.Peter (1:0), aby ve 13.´přidal druhou branku A.Wimberský (2:0). Dvougólová ztráta Ktišské nedeprimovala, v dalším průběhu utkání byli herně lepším týmem a ještě do poločasu se jim podařilo srovnat na 2:2 gólovými trefami P.Lukšovského (ve 27.´) a P.Prokopa (ve 33.´).

V poločase druhém přidali Mich.Sedlákem (v 77.´) a Vl.Burdou (v 82.´) další dvě branky (na 2:4) a takticky dovedli utkání k zaslouženému vítězství.

Naše přípravky v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky starší – 17.kolo                               hráno v neděli 14.5.2017

SK Lhenice – Lažiště/Záblatí  5:8 (2:0)

Blanky za Ktiš:M.Šístek 2, P.Š.Trnka 1, B.Tesař 1, J.Berger 1

OP – přípravky mladší – 13.kolo                    hráno ve středu 10.5.2017

Turnaj ve Lhenicích

1.zápas – SK Lhenice – Šumavan Vimperk B  7:2 (5:1) – branky za Lh.: R.Štengl 6, M.Šístek 1

2.zápas – SK Lhenice – Tatran PT-B  2:7 (2:2) – branky za Lh.: R.Štengl 2