TJ Otavan Štěkeň – SK Lhenice 2:1 (0:0)

Bodově bohatým berou, chudým rozdávají. Prohra na hřišti posledního v tabulce.

Do druhého poločasu vstoupili Štěkeňští odhodlaně nabuzeni, kdy hned v jeho počátku po rohovém kopu a následné standardce na brankové čáře odvrátil gólovou tutovku Boška.

hráno  11.10.2014

Lheničtí, druzí v tabulce a jen při dvou prohrách na soupeřových hřištích, nejprve ve 3.kole odevzdali všechny body předposledním Kestřanům, naposledy v 8.kole pak poslední Štěkni…

Tentokráte zcela zaslouženě, neboť jejich hra postrádala nasazení a přesnost v kombinaci za chybování v defenzivě a za neproměňování gólových příležitostí.

V prvním bezbrankovém poločase byli hosté častěji „na balónu“, vytvořili si i brankové možnosti, kterých ale domácí měli po jejich chybách více. V tom druhém Lheničtí herně propadli a Štěkeňští svou převahu zúročili v pro ně tolik  potřebnou výhru…

V úvodu utkání to byli Lheničtí, co ohrozili Ilievem domácí branku, avšak v 17.´ měli po jejich první hrubé chybě velkou možnost jít do vedení Štěkeňští, gólman Boška ji ale úspěšně zmařil. V 19.´ lhenickou útočnou akci zakončoval Iliev jen nad břevno, aby ve 20.´, po Beranově trestném kopu do šestnáctky, domácí míč odvrátili k J.Prennerovi, který střelu s dobrými parametry poslal těsně vedle. Ve 23.´ vyslal P.Prenner na zteč Ilieva, co zcela sám v nájezdu na Řezníka v brance byl v koncovce opět nepřesný. Ve 29.´ a 35.´ domácí odpověděli obdobně kontry po lhenických chybách do otevřené obrany, ale i jejich zakončovatelé měli vychýlenou střeleckou mušku. Ve 39.´ to byl zase na druhé straně lhenický Mrkvička, co po Prennerově nabídce snad ze dvou metrů netrefil hlavou Řezníkovu branku.

Do druhého poločasu vstoupili Štěkeňští odhodlaně nabuzeni, kdy hned v jeho počátku po rohovém kopu a následné standardce na brankové čáře odvrátil gólovou tutovku Boška. V 50.´ , po jeho nedorozumění s bekem K.Muškou při rozehrávce, jen se štěstím akutní gólové nebezpečí pominulo. V 58.´ vybídl k brejku Ilieva tentokráte R.Pořádek, ale s jeho opětným zakončením bez brankového efektu pro Lhenické. V 63.´ za sériového lhenického chybování přišel zákonitě trest v podobě gólové trefy z kopačky Čížka (1:0). Svým rozháraným herním projevem si hosté dále koledovali. A přišlo další chybné rozehrání, směřující k soupeřovi, tentokráte od Mrkvičky, a Páník toho využil přesným zakončením ke vstřelení druhé štěkeňské branky (2:0). V 85.´sice Lheničtí po centru zleva R.Pořádkem snížili na 2:1, ale v samém závěru na další zvrat k vyrovnání neměli. Štěkeňští  zaslouženě dosáhli na plný bodový zisk. Pro Lhenické zápas z kategorie nepodařených nechť se stane mementem do těch následujících.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba