TJ Smrčina Horní Planá – SK Lhenice 2:4 (1:3)

TJ SMRČINA H.PLANÁ: SK LHENICE 2:4 (1:3)

BRANKY ZA LHENICE: R.Pořádek 1 (12.‘, 24.‘), T.Tůma z 11 (14.‘), R.Iliev (49.‘)

BRANKY ZA HORNÍ P.: A.Kvasnička 2 (20.‘, 60.‘)

I.B tř. sk.A – 7.kolo.

Ze soupisky Horní Plané:

Truhlář – Vachta, Boháč (K), Šlak, Klik, Kvasnička, Aleš, Bednář, Kvasnička Adam, Komžák, Oškrda, Trančík – Beránek, Foltýn, Ryneš

Hodnocení utkání trenérem Pavlem Hodinou:

„Náš výkon byl hrozný, katastrofický. Domácí nastoupili oslabení, nám tedy také chyběl gólman a dva hráči, ale nastoupili jsme asi s tím, že soupeře v pohodě přejedeme a hráli jsme hrozně. Nedali jsme si nahrávku, když se Horní Planá sporadicky dostala na naší půli, tak jsme neobsazovali hráče. Půli jsme ale vyhráli 3:1, kdy se hrálo víceméně na domácí polovině. Ve druhém poločase jsme chtěli dát rychlý, uklidňovací gól, aby byl klid a zahráli si i hráči z lavičky. Jenomže po čtvrtém gólu to byl náš úplný konec, přestali jsme hrát, nechali soupeře snížit a pomalu jsme se strachovali o výsledek. Byl to náš asi nejhorší výkon v sezóně, fotbal plakal z obou stran, byla to úroveň slabšího okresního přeboru, kdy chyběla až na pár výjimek souvislejší akce. Nejlepším hráčem byl Tůma, ale řekl bych to takhle: dnes byl jednookým mezi slepými.“

Průběh zápasu:

V trojboji s týmy od Lipna v řadě – po zatím jediné letošní prohře ve Frymburku a domácí výhře s Černou – čekala na Lhenické na lipenském břehu do třetice poslední v tabulce Horní Planá. Zde sice roli papírového favorita splnili, avšak po nijak přesvědčivém výkonu…

V úvodu utkání šli rychle do vedení a během první čtvrt hodiny utekli domácím o dvě branky. Hned v 1.´ měl po rohovém kopu gól na kopačce Schön, ale nezamířil přesně. Jeho neproměněnou brankovou možnost napravil ve 12.´ Pořádek, který z úniku založeným Tůmou vypálil z hranice šestnáctky k tyči a poslal svůj tým do vedení (0:1). A když hned ve 14.´ zastavili domácí Ilievův průnik do trestného území faulem a z nařízené penalty s přehledem zvýšil Tůma na 0:2, zdálo se, že za převahy a rychlého zisku dvoubrankového vedení půjde o jednoznačnou lhenickou záležitost. Ovšem v 19.´, po fatální chybě, darovali soupeři kontaktní gól, když zkušený K.Muška se ve skluzu snažil odvrátit  rohový kop, míč nešťastně posunul k soupeři, čehož využil Kvasnička ke snížení na 1:2. Uklidnění z dvougólového vedení bylo tím pádem ta-tam.  Avšak ve 24.´ se zleva zrodila pohledná akce, při níž Bednár předložil centrovaný balón před branku nabíhajícímu Pořádkovi,  který nekompromisní střelou nedal gólmanu Truhlářovi podruhé šanci a Lheničtí opět získali dvoubrankový náskok (1:3). V dalším průběhu hry si vypracovali několik gólových příležitostí, zůstaly ale nevyužity. Ve 29.´, po kombinační akci, to byla Ilievova, kterou zlikvidoval Truhlář, a ve 37.´ Pilátova, jejíž střelecké zakončení, po odraženém míči, jen těsně minulo cíl.   I v závěru poločasu měl hostující tým navrch a i v této fázi hry Hornoplanenské do ničeho nebezpečného nepouštěl.

Počátek poločasu druhého kopíroval úvod toho prvního, neboť Lheničtí opět vsítili rychlý gól (hned ve 48.´). Josef Prenner vyslal do brejku llieva, jenž ho proměnil ve čtvrtou branku (1:4). To ale bylo vlastně všechno, co hosté střelecky i herně předvedli. Zřejmě uspokojeni  výrazným vedením inkasovali gól podruhé, a to znovu po chybě v defenzivě a znovu od střelecky disponovaného Adama Kvasničky (2:4). Poté počal být domácí tým nebezpečnější, místy získával herně navrch, jejich snaha však nepřinášela nic až tak významného, co by přivodilo změnu ve vývoji zápasu. Úroveň hry oboustranně upadala. Lheničtí až s blížícím se závěrem konečně zase vážně ohrozili Truhlářovu branku akcí nepřesně zakončenou Schönem nad břevno, aby po herním projevu, dlužnému tomu z předchozích mačů, dovedli utkání k očekávaným třem bodům. Nyní je doma čeká lídr I.B třídy skupiny A – první v tabulce SK Nemanice…

Autor článku: Mgr. Jan Bumba