TJ Sokol Bělčice – SK Lhenice 1:3 (1:2)

Třetí výhra v řadě výtahem do nejvyšších pater vyrovnané tabulky

 

 I.B tř. sk.B – 19.kolo 

 

BRANKA ZA LHENICE:  J.Mrkvička (21R.Iliev (33J.Beran (59

BRANKA ZA BĚLČICE:  O.Páca (22)

 SUDÍ: Plaček – Linhart, Rynda

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

J.Prenner          V.Pilát           L.Kopf          K.Muška

T.Tůma (K)

                                               

J.Prenner(ml.)      J.Beran         J.Schön         J.Mrkvička

R.Iliev

(33.´ V.Pilát    R.Sura)

(90.´ P.Prenner (ml.)    P.Prenner (st.)) 

    Trenér: Hodina Pavel  

 

hráno v soboru 25.4.2015

Třetí vítězství v řadě (z toho druhé venku) a domácí dohrávka s Kestřany ze 4.4. ve čtvrtek 30.4., s hned následujícím utkáním rovněž doma s Lažištěm B (2.5.), dávají Lhenickým šanci dotáhnout se ze 4.místa s 33 body na vedoucí Osek B s 36.body. Dokáží ji využít? V Bělčicích dokázali  dosáhnout na všechny body po disciplinovaném výkonu, kdy byli lepší soupeře a ke vstřelení branek využili dobře provedené standardky.

            Opatrná úvodní čtvrt hodina zápasu nepřinesla oboustranně vážnější ohrožení branky. Snad jen Schönův průnik  s Ilievovým nepřesným zakončením stojí za připomenutí. Až 20.´ přinesla akutní nebezpečí a to pro lhenickou branku, když po rohovém kopu Tůma vykopával balón z brankové čáry. Ve 21.´ lhenický P.Prenner rozehrál trestný kop na J.Prennera, ten prodloužil centrovaný míč k zadní tyči na Mrkvičku, který se střelecky nemýlil a poslal svůj tým do vedení 0:1. Z dosažené branky se hosté radovali jen minutu, protože hned ve 22.´ srovnal Páca na 1:1, i když, dle Lhenických, z problematického „ofsajdu“. Běžela 33.´ a pronikající Schön byl sražen, hosté tak získali další trestný kop, který opět proměnili v gól. Jeho exekutorem byl tentokrát Beran, přesným zakončovatelem před gólmanem Kočovským Iliev a Lheničtí šli opět do vedení 1:2 !  Již ve 35.´ mohli utéci o dvě branky po Schönově vybídnutí Berana, ten však v samostatném nájezdu nepřekonal Kočovského. Ve 41.´ domácí obraně znovu utekl Schön, adresát jeho nahrávky Mrkvička měl ale tentokráte vychýlenou mušku. Ve 42.´ Iliev vystihl hlavičkovanou „malou domů“, ale domácí obránce stačil v poslední chvíli míč vypíchnout do zámezí a tak se do poločasové otáčky stav 1:2 neměnil.

            Hned v počátku 2.poločasu vyzkoušel Iliev nepřesnou střelou pozornost soupeřova gólmana, aby v 55.´ na něho navázal K.Muška, který ho pořádně vystrašil lobovaným balónem snad od poloviny hřiště, co skončil těsně nad břevnem, když pohotově využil momentu nepokrytí bělčické branky při provádění odkopu od ní. V 59.´ , po autovém vhazování, se zbavil protihráče Beran a vypálil neomylně (1:3) !  Blízko kontaktního gólu byli domácí v 63.´ po rohovém kopu a pořádném závaru před Boškovou brankou, ale hosté nápor v něm přežili. Naopak v 68.´ to byli zase Lheničtí, co mohli Mrkvičkou navýšit vedení již na třígólové, avšak jeden z beků byl proti při zblokování jeho střely. V 70.´  se brankově neujala ani akce Ilieva s P.Prennerem. V 80.´ se po bělčickém „trestňáku“ před druhou brankou strhla „mela“ se srážkou dvou lhenických spoluhráčů Kopfa a Mušky. Byli sice otřeseni, ale ve hře pokračovali. V 88.´ byl v brejku opět  faulován Schön. Následovala standardka s centrem do šestnáctky, aby Iliev propadlým balónem z tohoto prostoru přepálil bělčickou svatyni. Týž hráč dal v 88.´  v individuálním ataku domácím „vale“, byl Ježkem nevybíravě zastaven a Bělčičtí šli do deseti. Hned poté balón za to z nařízeného, již posledního trestného kopu, zazvonil o tyč, aby ani následná dorážka se mezi tyče nevešla. Zápasu tak tím bylo odzvoněno a body putovaly do Lhenic.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba