Blaník Strunkovice – SK Lhenice 1:0 (0:0)

 

 

 

 První jarní body zůstaly u Blanice

I.B tř. sk.B – 15.kolo                                                                         hráno v sobotu 28.3.2015

Blaník Strunkovice – SK Lhenice  1:0 (0:0)

Sudí: Ondra – Vejčík, Barták

Branka za Strunkovice: J.Kureš (59.´)

Sestava SK Lhenice:

P.Trnka

J.Prenner        L.Kopf        V.Pilát        K.Muška

                                                                                              (59.´ R.Iliev)

J.Pokorný        J.Beran        T.Tůma (K)        P.Prenner        J.Schön

                  (74.´ R.Sura)

M.Mahák

(57.´ J.Mrkvička)

Dále do hry připraveni:gólman P.Boška, Vl.Burda

Trenér: P.Hodina

 

V jarní premiéře v krásném fotbalovém stánku nakonec všechny body brali domácí – Strunkovičtí (po podzimu v tabulce na 2.místě), i když hosté – Lheničtí (po podzimu na 5.místě) jim byli zcela vyrovnaným soupeřem. Doplatili na neproměňování brankových příležitostí, neproměnili ani penaltu. O konečném výsledku rozhodla jediná strunkovická gólová trefa.

Po opatrném úvodu ohrozili v 6.´ z rohového kopu lhenickou branku domácí. Hosté odpověděli Tůmovou střelou z trestného kopu za faul na Pokorného, gólman Turek si s ní poradil. Ve 14.´ se útočně prosadili znovu Mahákem, ten však připravenou možnost Schönem a P.Prennerem promarnil. V 16.´ se naopak zrodil nebezpečný strunkovický atak, který zastavil vyběhnuvší gólman Trnka faulem, ale nařízená standardka změnu bezbrankového stavu nepřinesla. Ten se nezměnil ani po lobu lhenického Schöna přes Turka v brance (ve 23.´), ani po nepřesné Mahákově hlavičce ve výhodné pozici po Schönově centru. Ve 32.´ měl po rohovém kopu vychýlenou mušku Mahák, co přepálil  z malého vápna strunkovickou branku. Přesně nezamířil ani spoluhráč J.Prenner (ve 34.´). Ve 38.´ zase zmařil slibný brejk domácích gólman Trnka. Ve 40.´ byli Strunkovičtí velice blízko možnosti ujmout se vedení, Lheničtí však tuto gólovou záležitost přežili, aby následně ve 42.´ míč po rohu domácích „přistál“, za kontroly Trnky, na břevně. Ve 45.´nastala ta samá standardní situace zase na druhé straně, kterou zakončoval Muška těsně nad branku.

Hned po poločasové otáčce  byla v akutním nebezpečí Turkova svatyně, když P.Prenner vyzval k zakončení Schöna, ten ale v rozhodujícím momentu balón minul. V 50.´, po rohovém kopu, tomu tak bylo znovu, tentokráte při Pilátově hlavičce, která se ale mezi  tyče nevešla. V 59.´ zahrávali rohový kop Strunkovičtí, při němž se již gólově prosadil J.Kureš a poslal svůj tým do vedení (1:0). Jak se ukázalo, byla to jediná docílená branka, co rozhodla o osudu tohoto zápasu. Lheničtí sice prahli po vyrovnání, vystřídali, pozměnili rozestavení na hřišti, posílili ofenzivu, leč nic platno. Gólově se neujal nedotažený brejk Ilieva (v 65.´), ani Schönův (v 71.´). Nevyužita zůstala (v 71.´) i ta největší možnost – penalta v Tůmově provedení, nařízena za sražení Schöna. Marná snaha po vyrovnání pokračovala i v závěru utkání. A tak v jarní premiéře vyšli Lheničtí bodově naprázdno, aby Strunkovičtí se touto výhrou vyhoupli do samého čela tabulky.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba