FC Sousedovice – SKL A 1:2 / TJ Dub – SKL B 0:2

Lhenice na vítězné vlně sesadily lídra z čela tabulky

I.B třída sk.B – 10.kolo                                                           hráno v sobotu 14.10.2017

FC Westra Sousedovice – SK Lhenice A 1:2 (1:2)

Sudí: F.Landík – D.Petričák, J.Pašek

Branky za Lh.: T.Tůma 2 (28.´, 44.´z 11), F.Duba 1 (37.´z 11)

Trenér: Václav Mareš         vedoucí družstva: Pavel Boška

Herní projev lhenického omlazeného týmu se konsoliduje a na jeho výkonnosti je to patrné. V posledních zápasech naskočil na vítěznou vlnu a „okrádá“ o body i celky z nejvyšších pater tabulky. V minulém kole doma sebral všechny Čkyni, tentokrát Sousedovicím na jejich hřišti…

V utkání na sousedovické „Westře“ napadaly do sítí všechny v něm dosažené branky ve vyrovnaném prvním poločase a všechny po standardkách – oboustranně po jedné z nařízených penalt, navíc do té sousedovické po rozehraném trestném kopu (1:2).

V poločase druhém měli více ze hry Lheničtí, častěji než domácí se dostávali do brankových šancí, ale neefektivně. Za pozorného hlídání prvopoločasového jednogólového náskoku, a to i přes vypjatý závěr, v němž Sousedovičtí vystupňovali snahu po vyrovnání, dovedli takticky zápas ke konečnému vítězství.

Domácí „Westře“ tak uštědřili druhou prohru o mistrovském podzimu, vůbec první doma a sesadili ji z trůnu I.B skupiny B.

Rozhodující momenty zápasu

28.´- Lheničtí Ilievem rozehráli trestný kop , balón se před brankou dostal k Tůmovi, který jej
       hlavou usměrnil do sítě a jako správný kapitán poslal svůj tým do vedení – 0:1

37.´- po nevydařeném odkopu se při odvracení hrozícího nebezpečí pro lhenickou branku

dopustil v šestnáctce stopér Kopf faulu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Duba a

srovnal na 1:1

44.´- v samém závěru prvního poločasu vystřelil Mahák na Šilhanovu branku, jeho projektil

zasáhl ve vápně jednoho z bránících hráčů do ruky a sudí ukázal na značku pokutového

kopu. Rovněž Tůma byl v jejím provedení úspěšný a svou druhou gólovou trefou zařídil

pro Lhenické do druhého dějství  znovu jednobrankový náskok – 1:2

Závěr utkání: po předchozích neproměněných několika gólových příležitostí, zejména stran hostujícího týmu, setrval jednobrankový rozdíl až do samého závěru zápasu a přispěl tak k jeho vypjatosti a nervozitě. V něm gólman Dvořák dvěma výbornými zákroky podržel hostující tým, aby vůbec poslední možnost k vyrovnání se domácím nabídla již v prodloužení hracího času při zahrávání rohového kopu. K jeho provedení se do soupeřovy šestnáctky vydal i gólman Šilhan. Z něho Sousedovičtí nic gólového nevytěžili. Naopak míč získal Iliev, jemuž se otevřela cesta k úniku do zcela otevřené sousedovické obrany i branky. A byl to právě Šilhan, co zatáhl za „záchrannou brzdu“ v podobě faulu k zastavení Ilievova gólového kontru. Sudí jej za to „odměnil“ červenou kartou (v 92.´) a domácí gólman putoval do sprch jen o chvilku dříve, než všichni ostatní exekutoři tohoto končícího mače, ze kterého všechny body braly hosté, Lheničtí.

Hodnocení zápasu lhenickým trenérem Václavem Marešem

„Potvrdili jsme stávající formu z předchozích zápasů a ze Sousedovic si odvážíme především za druhý poločas zasloužené 3.body. První branku jsme vstřelili po rohovém kopu, kdy se hlavou trefil T.Tůma. Domácí vyrovnali o deset min.později z penalty za faul na domácího útočníka.Ve 44.min. jsme za ruku v pokutovém území kopali penaltu a T.Tůma se nemýlil. Druhý poločas už byl v naší režii. Myslím si, že o zápase jsme mohli rozhodnout daleko dříve, kdybychom proměnili svoje šance. Nedali jsme je a o výsledek jsme se museli obávat až do poslední minuty. Koncem zápasu se domácí svými nakopávanými míči  tlačili za vyrovnáním, ale naše obrana vše zvládla. Musím opět pochválit hráče za bojovnost a nasazení.“

Rezerva venku potvrdila cenné vítězství z minulého kola doma nad lídrem soutěže, Sokolem Záblatí

OP Prachaticka – 10.kolo                                                                hráno v sobotu 14.10.2017

TJ Dub – SK Ktiš/Lh.B 0:2 (0:2)

Sudí: J.Trněný

Branky za Ktiš: J.Mrkvička (7.´), J.Grill (13.´)

Kouč: Pavel Prenner st.         vedoucí družstva: Jan Sura

Rezerva tentokrát nemohla plně využít pendly z „áčka“, neboť zápas hrála ve stejný hrací čas jako A tým, přesto získala všechny body. Vstup do utkání jí patřil, do 30.´byla lepším týmem a v tomto časovém úseku hry také brankami Mrkvičky (v 7.´) a Grilla (ve 13.´) rozhodla o svém vítězství. V dalším průběhu zápasu domácí hru vyrovnali, aby v poločase druhém měli herně navrch, ale rezervisté pozornou obranou i s výborným gólmanem Suchým drželi dvougólový náskok z úvodu utkání až do závěrečného hvizdu sudího. Za bojovnost a nasazení byla jejich výhra zasloužená.

Naši benjamínci v OP Prachaticka

Minipřípravky – 6.kolo                                                                                   hráno ve středu 11.10.

Turnaj ve Lhenicích

1.zápas – SK Lhenice – SK Čkyně 2:8 (1:1) – branky za Lh.: M.Schwinger 1, P.Jakl 1

2.zápas –SK Lhenice – Šumavan Vimperk C 4:2 (0:2) – br.za Lh.: D.Hošna 2, K.Muška 1, P.Jakl 1