FC Šumava Frymburk – SK Lhenice 4:2 (2:1)

Čekání na body jistoty pokračuje

 I.B tř. sk.A – 22.kolo 

 

BRANKA ZA LHENICE:  R.Pořádek (39.´) J.Mrkvička z pen. (90´)

BRANKA ZA FRYMBURK:  Matouš 2, Rillich, J.Šisler

SUDÍ:  Vejčík – Zabilka, Holub

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                              

O.Jakl                L.Kopf           J.Růžička

               

   V.Pilát         T.Tůma (K)

                               

    J.Prenner         R.Pořádek           P.Prenner

               

J.Mrkvička         R.Iliev

(46.´ R.Pořádek    P.Šíma)

(75.´ P.Prenner    P.Trnka) 

   Trenér: Václav Hrachovec,Josef Lukač  

hráno v sobotu 17.5.2014

 

I přes zlepšený výkon, zejména v nasazení, Lheničtí u Lipna potřetí v řadě nebodovali. Pásmo sestupem ohrožených se vyrovnává a lhenické čekání na body jistoty, znamenající vybřednutí z něho, trvá… Ve zraněními již tak zdecimovaném týmu (jak potvrzuje sestava) ze stejného důvodu tentokráte nedohrál R.Pořádek, do druhého poločasu už nenastoupil. Smůla provází Lhenické v ten nejnevhodnější čas (v pořadí pátý zraněný)…

            Již ve 2.´ utkání založili hosté slibný útok v triu Pořádek – Mrkvička – Iliev, v přečíslení nebyl však efektivně dotažen. V 6.´ zahrozili domácí z trestného kopu, gólman Boška střelu z něho vytěsnil a Kopf následně uklidil míč do bezpečí. Ve 13.´znovu Boška, tentokráte z rohového kopu, balón vyrazil, ale proti dorážce Rillicha byl již bezmocný a Frymburští šli do vedení (1:0). Ve 26.´  po jimi zahraném rohovém kopu vyrazili Lheničtí nečekaně na steč, ta byla zastavena a naopak otevřenou obranou pronikl hbitě Matuš a přesnou koncovkou navýšil vedení na 2:0. Ve 26.´ rozehrál hostující tým Mrkvičkou „standartku“, našel při ní nabíhajícího Pořádka, který hlavou překonal gólmana Vítka a snížil na 2:1. Ve 42.´ byla zase ve velkém ohrožení lhenická branka. Blízko k vyrovnání měl v samém závěru poločasu (ve 44.´) Iliev v samostatném úniku, ale „loženku“ v gól neproměnil, zamířil nad břevno.

            V úvodu druhého dějství (v 50.´) mohli Frymburští opět utéci o dvě branky po závaru před Boškou. Nestalo se tak, jako i na druhé straně v 58.´, po Prennerově centru a Tůmově hlavičce, namířené, žel, přímo do gólmana Vítka, kdy se Lheničtí opět srovnání stavu nedočkali, pohrdli tak druhou k tomu velice výhodnou gólovou nabídkou. Ani v 61.´ se vyrovnání nedočkali po Boškově výkopu, Prennerově jeho prodloužení a Ilievově nevydařeném přehození Vítka v brance. V 67.´ se zase zrodila frymburská gólová „tutovka“, která po „vyšachování“ i brankáře Bošky, skončila „jen“ v boční síti. V 68.´ již při Lhenických štěstí nestálo a domácí Matušem znovu získali dvoubrankový náskok (3:1). V 70.´ vyslal na Vítka vydařenou střelu P.Prenner, cestu mezi tyče však nenašla, na rozdíl od té frymburského Šislera v 75.´, co nechytatelně „vymetla“ šibenici Boškovy svatyně (4:1). Lhenická obdržená „čtyřgólová norma“  z posledních zápasů byla tak, žel, znovu naplněna. Na přijatelnějších 4:2 upravil v 90.´ z penalty, za faul na Tůmu, Mrkvička.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba