FC Westra Sousedovice – SK Lhenice 4:1 (0:1)

Přísně nařízená penalta přivodila zlom ve vývoji utkání. Lheničtí prohrou ztratili bodový kontakt s domácím lídrem.

Za protesty šel předčasně do sprch Pořádek a z lavičky byl vykázán také trenér. 

 

I.B tř. sk.B – 12.kolo 

 

SUDÍ:  P.Mareš – H.Weidenthalerová, J.Rynda. Delegát KFS Jč.: J.Sebera

BRANKY ZA LHENICE:  T.Tůma (60.´)

BRANKY ZA SOUSEDOVICE:  M.Glazunov 2 (27., 73.´), L.Věneček (79.´), M.Rataj (95.´).

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška (K)

                                             

J.Prenner           J.Růžička             L.Kopf           V.Pilát

                                             

                   R.Hudec        J.Beran       T.Tůma (K)         J.Mrkvička

               

      R.Iliev             R.Pořádek

(82.´ T.Tůma   M.Mahák)

 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno  8.11.2014

Zisk pouhého jednoho bodu ve třech posledních kolech (ve Volyni 2:2, s Chelčicemi doma 1:3, v Sousedovicích s prvním v tabulce 4:1)  způsobil propad Lhenických až na 5.místo ve velice vyrovnané horní polovině tabulky. O druhé lhenické prohře v řadě rozhodla sporná penalta v utkání do té doby zcela vyrovnaném, neboť po jejím nařízení a proměnění inkasovali emotivně rozhození Lheničtí, již o deseti, další dvě branky…

            Byli to domácí, kteří jako první v 6.´ ohrozili lhenickou branku, ale gólman Boška, spolu s beky, nebezpečí odvrátil. V 9.´ se kombinační akcí prosadili Lheničtí, chybělo však přesné její zakončení. Ve 13.´ to byli znovu oni, co si Pořádkovým únikem vytvořili gólovou možnost, avšak opět s nepřesnou koncovkou, aby v 17.´ to byl jejich T.Tůma, co pálil z hranice šestnáctky mimo prostor branky a v 19.´ zase spoluhráč J.Prenner, který nevydařeným centrem vystrašil gólmana Šilhana s jeho vytěsněním míče na rohový kop. Po chybování domácí obrany (ve 22.´) mohl utéci obraně Iliev, míč si příliš předkopl, a tak Šilhan mohl zůstat v klidu. Ve 25.´ vyslal nepřesný pozdrav na sousedovickou branku Beran, jehož ve 27.´, po rohovém kopu, na druhé straně napodobil domácí střelec. V též minutě na hranici trestného území zaváhal se zakončením Iliev, následoval chelčický únik a z něho, vlastně z první přímé střely na lhenickou branku, šli domácí Glazunovem do vedení (1:0). Hosté se snažili o vyrovnání. Blízko k němu měli ve 28.´ po rohovém kopu, kdy Iliev z prostoru penalty netrefil branku. Domácí hru přitvrzovali, někdy i nevybíravými zákroky – skluzy a tak se pro ně několikráte kartonkem sudího  výstražně „jen“ zažlutilo. Do druhého poločasu šli s jednogólovým náskokem.

            Ten zahájili Lheničtí pohlednou akcí. Beranem se jim nepodařilo ji zakončit. V 52.´ a v 54.´ dali zase o sobě vědět Sousedovičtí, nejprve po individuální akci, kterou jim zmařil Boška a poté i po trestném kopu, kdy tečovanou střelu zase lhenický gólman vyrazil na roh. V 60.´ postupoval na Šilhanovu branku Pilát, jeho centr odvrátila domácí obrana jen k Tůmovi a ten zamířil přesně k tyči. Srovnáno 1:1 ! V 61.´ Mrkvička  narážečkou připravil výhodnou pozici k palbě pro Pořádka, jeho vyslaný projektil na Šilhana stačili beci zblokovat. Ani Ilievovo  sklepnutí, pro střelbu Berana nepřineslo  rozdílovou branku, ba ani Pořádkův brejk v 70.´, co skončil orazítkováním tyče! Tu samou brejkovou nabídku měl v 72.´ i domácí tým, ale Boška ji zlikvidoval a svůj celek podržel. Zlom ve vývoji utkání nastal v 73.´. Sporně nařízená penalta, kterou proměnil opět v rozdílovou branku Glazunov (2:1), vyvolala lhenické emoce. Za protesty šel předčasně do sprch Pořádek a z lavičky byl vykázán také trenér. Tím rozhození Lheničtí, již  o deseti, následně chybovali a v přečíslení za to byli v 82.´ ztrestáni Vaněčkovým třetím gólem (3:1).  V pětiminutovém prodloužení vypili kalich hořkosti do dna. V 94.´ sice strážce lhenické branky opět bravurně zlikvidoval sousedovický nájezd, ale následně v 95.´, po rohové kopu, čtvrté gólové trefě v provedení Rataje a konečnému debaklu, vzhledem k průběhu celého zápasu dosti krutému, nezabránil.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba