Sousedovice – SKL A 4:1 / SKL B – Šumavské Hoštice 10:1

Rozjetá Westra přesvědčivě zvítězila v šestém zápase v řadě.

Lhenickým v něm potřebně bodovat nedovolila.

I.B třída sk.B – 24.kolo                                        hráno v sobotu 3.6.2017

FC Westra Sousedovice – SK Lhenice 4:1 (3:1)

Sudí:J.Ovčáček – L.Zabilka, M.Ficko

Branka za Lh.:  M.Mahák (9.´)

Branky za Sousedovice:  M.Glazunov 3 (17.´, 30.´, 36.´), J.Hrach (64.´)

Kouč: P.Boška

Nekompletní Lheničtí hned ve 3.´přežili prekérní situaci, v níž únik domácích zastavil vyběhnuvší gólman Suchý jen za cenu faulu a následného trestného kopu, z něhož balón skončil na břevně! Naopak v 9.´to byli hosté, co z půle rozehráli Růžičkou standardku, a po zpracování dlouhého míče Mahákem a jeho následné přesné trefy se ujali vedení (0:1). Hned nato (v 10.´) nedotáhli slibnou akci po Trojanově zatažení a nevydařeném střeleckém zakončení Prennera ml. a o dvě minuty později ani Prennerův brejk se střelou nad branku po Lukačově uvolnění. Poté získávali výrazně navrch Sousedovičtí. V 16.´ ještě k vyrovnání promarnili největší šanci v samostatném nájezdu na branku, kterou jim zmařil výborným zákrokem Suchý, ale v 17.´, po rohovém kopu, již Glazunovem srovnali na 1:1. Ve 28.´a 34.´, v rozmezí šesti minut, utekli Lhenickým o dva góly (na 3:1), a to nejprve po centru zprava a poté zleva hlavou, které oba zařídil Glazunov za dosažení hattricku. Ve 36.´mohli hosté po hbitě rozehraném přímém kopu snížit na 3:2 Beranem, ten však loženkou ke kontaktnímu gólu pohrdl přepálením Šilhanovy branky.

Do druhého poločasu tak vstupovali domácí s dvoubrankovým náskokem, který hned ve 48.´, po rohovém kopu, měli možnost ještě navýšit, aby v dalším průběhu hry si především takticky vedení hlídali a soupeře do vyložených gólových šancí prakticky nepouštěli. Až na 58.´, kdy se v ní ocitl Mahák, avšak za jeho vychýlených mířidel přišla nazmar. A když v 64.´ přidali Sousedovičtí opakovaně po rohovém kopu Hrachem čtvrtý gól (4:1), o jejich přesvědčivém vítězství bylo rozhodnuto. Lheničtí za tohoto stavu na zvrat neměli, a tak domácí tým již dohrával zápas s přehledem, jak potřeboval.

Rezerva při domácí derniéře smetla čtvrtý tým tabulky

OP Prachaticka – 21.kolo                                      hráno v neděli 4.6.2017

SK Ktiš/Lh.B – FC Šumavské Hoštice  10:1 (3:0)

Sudí: M.Harvalík

Branky za Ktiš: J.Mrkvička 3 (50.´, 73.´, 75.´), J.Exner (10.´), M.Mahák (17.´), J.Grill (44.´), P.Prokop (60.´), V.Wimberský (70.´), P.Prenner ml. (83.´), Vl.Burda (87.´)

J.Grill               M.Mahák

Dále do hry vstupovali:  V.Wimberský, P.Prokop, P.Prenner st.

Kouč: P.Prenner st.

Rezerva se při domácí derniéře na hřišti ve Ktiši loučila s mistrovskou sezónou 2016/17 a byla to domácí rozlučka „par excellence“. Překvapivě uštědřenou „desítkou“ týmu ze čtvrté tabulkové příčky udržela 2.místo (o jeden bod před třetím Husincem) a pokud v závěrečném 22.kole OP zvítězí v Horní Vltavici nad tamní TJ Vltavou, stane se korunním princem OP Prachaticka sout.roč.2016/17…

Od samého začátku utkání rezervisté soupeře jasně přehrávali. Do poločasu svou převahu vyjádřili třemi brankami (3:0). Po poločasové otáčce  přidali další na 4:0, aby až za tohoto stavu hostující tým snížil na 4:1. Po obdržené brance se „ktišská gólová mašina“ rozjela naplno a do soupeřovy sítě napadalo dalších šest „banánů“ (až na 10:1), když za rezignace Hoštických jich mohlo být v síti i více. Střelecky se prosadil zejména Jarda Mrkvička, autor čistého hattricku.

Prachatický deník 5.6. mimo jiné napsal:

„Lheničtí nastříleli desítku! Druhý poločas byl gólovou smrští, zejména posledních 20 minut. Domácí byli sice favoritem, ale takový jednoznačný výsledek asi těžko někdo čekal.“

Naši fotbaloví benjamínci v soutěžích na Prachaticku

OP – přípravky starší – 20.kolo                             hráno v sobotu 3.6.2017

Tatran Prachatice – SK Lhenice  12:2 (7:0)

Branky za Lh.:J.Berger 2

OP – přípravky mladší – 16.kolo – derniéra              hráno ve středu 31.5.2017

Turnaj ve Zdíkově

1.zápas – Zdíkov/Stachy – SK Lhenice 4:5 (2:2) – br.za Lh.: M.Šístek 3, R.Štengl 2

2.zápas – SK Lhenice – FC Vlachovo Březí 12:1 (6:0) – br.za Lh.: M.Šístek 4, R.Štengl 3, K.Muška 2, P.Jakl 1, T.Trnka 1, T.Voráček 1