FK Slavoj Český Krumlov B – SK Lhenice 1:3 (1:1)

BRANKY ZA LHENICE:  R.Iliev (33.´ 82.´), J.Beran z 11 (47.´)

BRANKY ZA Č.K.:  ?

SUDÍ:  J.Syrovatka – J.Ovčáček, J.Holub

I.B tř. sk.A – 1.kolo.

Po návratu do A skupiny I.B třídy poslal los Lhenické v úvodních dvou kolech na soupeřova hřiště. Z možného zisku šesti bodů získali čtyři!

Hodnocení utkání bezprostředně po jeho skončení trenérem Pavlem Hodinou – Český Krumlov: „Opět jsme do zápasu nevstoupili dobře, laxně, soupeř nás v první desetiminutovce přehrával. Až poté jsme se dostali do hry, neproměnili jsme však jasnou „tutovku“, abychom vzápětí po standarde inkasovali. Po obdrženém gólu jsme byli jasně herně lepší, podařilo se nám zaslouženě vyrovnat. Závěr poločasu nás zase zastihl poněkud v útlumu, nebylo to z naší strany ideální. Po poločasovém rozhovoru jsme zase začali hrát, z penalty jsme šli do vedení, domácí do ničeho nebezpečného nepouštěli, vstřelili jsme důležitý třetí gól, když další naše gólové možnosti zůstaly nevyužity. Taktickou hrou v závěru jsme dovedli utkání k vítěznému konci.“

Průběh zápasu

Jeho úvod patřil domácím, byli mnohem častěji na míči. Postupem času hosté hru vyrovnali a ve 12.´ si v přečíslení vytvořili jasnou brankovou možnost Ilievem, kterou řešil samostatným nepřesným zakončením na úkor ještě lépe gólově postaveného Mrkvičky, aby hned poté (ve 13.´) se po provedené standardce Krumlovští Cardou ujali vedení (1:0). Po obdržené brance získávali Lheničtí herně navrch a vyrovnání bylo nabíledni. Avšak neproměňovány zůstávaly jejich velké gólové příležitosti. Po Ilievových nahrávkách nejprve ta Mrkvičkova (v 19.´) a následně i Pořádkova (v 19.´) právě tak, jako zmařena zůstala ve 29.´ též Ilievova po Pořádkově vybídnutí k brejku s nepřesným zakončením. Až ve 33.´ našel Tůma P.Prennera, ten dále Pořádka před gólmanem Dobrovodským, co stačil jeho střelu jen vyrazit, ale Iliev balón dorážkou pohotově uklidil do sítě. Srovnáno na 1:1 !  V závěru poločasu, jako i v jeho počátku, měli více ze hry domácí.

Po poločasové trenérově promluvě se Lheničtí navrátili k nátlakové útočné hře. Hned ve 47.´ byl průnik Pořádka zastaven nedovoleně a následnou penaltu Beran proměnil v rozdílový gól (1:2). Ve 48.´, po pohledné akci, uvolnil Pořádek Ilieva, ten však výborného Dobrovodského v brance nepřekonal. V 72.´ zase po kombinaci Pořádka s Bednárem se střela v úniku druhého jmenovaného mezi tyče nevešla. 76.´ patřila  Krumlovským, kdy nebezpečně zahrozili po rohovém kopu. Lheničtí o minutu později odpověděli Mrkvičkovou, ale ani on nezamířil přesně. Střelecky úspěšný byl naopak v 82.´ druhou trefou jeho spoluhráč Iliev, který gólově zúročil Beranovu akci s následnou Pořádkem naservírovanou loženkou (1:3). Důležitý to moment utkání v blížícím se jeho závěru. Lheničtí v něm utekli o dvě branky, aby si tento náskok takticky pohlídali až k vítěznému konci, když v 90.´ mohli ještě výsledek upravit na 1:4 při Bednárově vyslání Pořádka k samostatnému nájezdu na Dobrovodského branku, leč její strážce byl dalším skvělým zákrokem proti.

Krumlovská výhra je lákavou pozvánkou na domácí mistrovskou premiéru (v sobotu 29.8.).

Trenér: Hodina Pavel

Lavička:   P.Trnka, P.Prenner st. (oproti minulému zápasu nepřítomni J.Růžička (rod.důvody), J.Schön (zranění)).