FK Slavoj Český Krumlov B – SK Lhenice 6:1 (3:1)

Po dvou úvodních kolech bez bodu, na chvostu tabulky a s debaklem. Vstup do nové sezóny a návrat do skupiny A lhenickým vůbec nevyšel.

 

                                                                                       hráno v sobotu 25.8.2013

FK Slavoj Český Krumlov B – SK Lhenice 6:1 (3:1)

SUDÍ: J.Škuthan st. – Z.Komzák, I.Sorin

BRANKA ZA LHENICE: J.Mrkvička (23.´)

BRANKY ZA ČK: M.Kroupal 2 (32.´, 60.´), T.Weinhard (29.´z 11), J.Pimpara (38.´), D.Kodras (50.´), J.Babouček (84.´)

SESTAVA SK LHENICE:

P.Boška

J.Prenner     L.Kopf     V.Pilát        R.Sura

P.Prenner         T.Tůma (K)       J.Beran     J.Pokorný    

                                                           J.Mrkvička        R.Pořádek

Dále do hry připraveni: gólman  P.Trnka – P.Borovka, P.Prenner st.

Ze soupisky FK Slavoje Č.Krumlov B: Hončík – Weinhard, Dvořák, Zatloukal, Kodras, Sláma, Žilenko, Kroupa, Zatloukal, Fišer (K), Pimpara – Adamíček, Kopřiva, Kejšar, Babouček, Hawelka

 

            Lhenickým, kteří se po jedné mistrovské sezóně strávené ve sk.B, navrátili do sk.A, úvod do nového sout.roč.2013/14 vůbec nevyšel. Po zbytečně ztraceném zápase v mistr. premiéře doma s Kaplicí B (v utkání vedli 2:0), utrpěli v druhém kole „debakl“ v Č. Krumlově s tamní rezervou a bez bodu a s „pošramoceným“ skóre se ocitli na chvostu tabulky. Krumlovské „béčko“ bylo na domácím hřišti jasně lepší, o čemž svědčí jednoznačný výsledek. Lheničtí oproti celkem úspěšné loňské mistr. sezóně, nastoupili bez zkušeného stoperského tandemu J.Motz – K.Muška a také bez rychlonohého J.Schöna. Byli to domácí, kteří si v 18´. vytvořili první opravdu nebezpečnou gólovou příležitost, ale gólman P.Boška byl proti. O čtyři minuty později, po rohovém kopu, měli další možnost, ale Weinhard, naštěstí pro hosty, nebyl v koncovce přesný. Napravil ji střelecky úspěšně proměněnou penaltou za faul R.Sury v šestnáctce. Lheničtí na obdržený gól odpověděli bleskově a zdálo se, že se navrátili do zápasu. R.Pořádek vybojoval na polovině soupeře míč, přesně našel nabíhajícího J.Mrkvičku, který střelou do šibenice srovnal na 1:1. Tím však hosté, jak se později ukázalo, veškerý střelecký prach vystříleli, neboť to byli následně již pouze domácí, kteří pěti gólovými trefami lhenický tým neklasovali. Ve 31´. poslal Krumlovské znovu do vedení Kroupa a to po dorážce Boškou vyraženého balónu po předchozí tvrdé střele (2:1). Třetí gól lhenické sítě usměrnil zblízka Pimpara po centru zleva (3:1). Za tohoto stavu skončil první poločas, aby v tom druhém rozjetý krumlovský „brankostroj“ v nasazených obrátkách pokračoval. V 50´. po čtvrté zamířil přesně mezi tyče Kodras, prodrav se před lhenickou branku (4:1). V 60´., po Surově „malé domů“,gólman P.Boška nešťastně rozehrál míč na kopačky Kroupy, který snadno ztrestal chybu pátou brankou (5:1). Lheničtí vytvořené gólové příležitosti jen „paběrkovali“. V 68´. se jim naskytla po Pokorného rohovém kopu, kdy Tůmovu vydařenou střelu k tyči stačil Hončík bravurně vytěsnit. Hrozivý stav se jim tak nepodařilo zmírnit. Naopak, lhenický výprask dovršil v 84´. Babouček, kdy donutil gólmana P.Bošku po šesté lovit míč ze svého „čeřenu“ (6:1). Lhenickým nezbývá, než rychle se otřepat z debaklu z krumlovského podhradí, neboť v dalším kole je opět venku čeká další kvalitní soupeř – Vyšší Brod!