Jaký byl fotbalový podzim sout.roč.2014/15 ?

Tentokráte pohledem trenéra Pavla Hodiny

 

* Pavle, pro našince, kteří tě ještě příliš neznají, prozraď něco o sobě a o tvé fotbalové dráze.

Narodil jsem se v roce 1974 v PT. Vyrůstal jsem v Lažištích a od roku 2003 bydlím v PT. Jsem ženatý a mám dvě dcery (9 a 4 roky). Od 7 let (1982) jsem hrál za žáčky v Lažištích (přípravka nebyla). To až do roku 1989. Od roku 1990 jsem hrál hned za muže I. B třídu v Lažištích (dorost jsme neměli). Od roku 1992 do roku 1994 jsem hrál za Tatran PT (dorost KP, A–tým divize, B-tým I. A). Potom opět Lažiště (OP, I. B a I. A) až do roku 2006, kdy jsem odešel na dva roky do Německa (FC Büchlberg). V roce 2008 jsem se vrátil do Lažišť (KP) a potom jsem byl půl roku na hostování v Husinci (I. B). Potom zpět Lažiště (B-tým, OP, I. B), kde jsem zároveň byl hrajícím trenérem. V roce 2013 jsem hrál 1 rok za Šumavské Hoštice (OP) a od léta jsem trenérem Lhenic. Trenérskou licenci B mám od roku 2006.

* Zhodnoť z tvého pohledu tvoji premiérovou lhenickou podzimní část sezóny 2014/15.

Celkově jsem spokojený s bodovým ziskem, i když k úplné spokojenosti mi chybí ještě tak 3-4 body navíc. Horší je to již s předvedenou hrou. S tou spokojený moc nejsem. 

Vydařil se nám úvod soutěže, kdy jsme sice vydřeli některé zápasy spíše bojovností na úkor nějaké fotbalové krásy, ale celkem se nám dařilo. Naše nejlepší část sezóny přišla v polovině podzimní části, kde jsme získali důležité body i hra měla na I. B třídu určitou kvalitu. Konec podzimní části se nám vůbec nepovedl. Hra byla špatná a chyběla nám i síla, kterou jsme měli v úvodu sezony a díky ní jsme získali body v herně vyrovnaných zápasech. Poklesla účast na tréninku a do toho přišla nějaká zranění. To byly hlavní příčiny, proč se nám nedařilo. Vzhledem k tomu, že jsme se domluvili na tomto angažmá až v polovině července a kvůli tomu jsme, bohužel, začali s letní přípravou na můj vkus dost pozdě (cca 4 týdny před začátkem soutěžních utkání), jsem s celkovým výsledkem spíše spokojen. Ještě nás trápí nevyrovnanost výkonů a pokles koncentrace během jednotlivých utkání. Náš kádr patří určitě mezi ty věkově mladší, tak se toto dalo předpokládat. Nejlepší zápas, co se týká herního projevu, jsme odehráli v Lažištích, na Stachách a druhý poločas doma se Čkyní. Naprostým propadákem byl zápas ve Štěkni a domácí utkání proti Chelčicím.

* S jakou vizí půjdeš do jarní části sezóny?

Zimní přípravu začínáme 7.2. Budeme využívat terény v okolí Lhenic, tělocvičnu a na přípravná utkání i umělou trávu v Prachaticích. Koncem února se zúčastníme soustředění v Borovanech, kde by měla vrcholit fyzická část přípravy a začít ta herní část. Sehrajeme několik přípravných utkání (Tatran PT, Grafenwiesen, Chvalšiny, Jankov „B“ a Záblatí).

Chtěli bychom se udržet v tabulce do pátého místa, což je určitě reálné. Pokud dobře odstartujeme jarní část, tak bychom chtěli zabojovat i o první trojku. Soutěž je velmi vyrovnaná a boj o postup i sestup bude, dle mého názoru, otevřen až do konce. Myslím, že ze současných týmů v této skupině by nikdo nehrál v I. A třídě důstojnou roli, pokud by svůj kádr vhodně nedoplnil. Viděl jsem několik zápasů v I. A a ta kvalita je někde jinde. Když bych si měl tipnout vítěze soutěže, tak bych ho viděl v Oseku „B“ (byť je až 6.). Má mladý tým a doma je při doplnění týmu o hráče A týmu téměř neporazitelný. Další adepti postupu, dle mého, budou Sousedovice a překvapit mohou Strunkovice.

Doufám, že i my budeme ve hře co nejdéle. Hodně napoví hned první jarní utkání ve Strunkovicích. Sestup dle mého mínění nemine Kestřany, a pokud bude padat více týmů, tak o druhém sestupujícím se rozhodne mezi Poříčím, Lažištěmi, Chelčicemi či Volyní.

Co se týká herního projevu, tak bych chtěl, aby byl lepší než na podzim. Zejména nutné je zlepšit herní projev na polovině soupeře, kde nejsme schopni udržet delší dobu míč na svých kopačkách. Na můj vkus si vypracujeme i velmi málo brankových příležitostí a standardních situací před brankou soupeře. Je to dáno právě tím, že málo držíme míč, jelikož jsme spíše brejkové mužstvo. Problém máme i v tom, že se málokdy dokážeme prosadit jeden na jednoho. Na tomto musíme přes zimu zapracovat. Naštěstí jsme měli docela velkou úspěšnost v proměňování šancí, kterých, jak jsem již zmínil, moc nebylo. S obrannou hrou týmu jsem, až na výjimky, vcelku spokojen. Ještě bych od obránců chtěl, aby více podporovali útok, byli konstruktivnější a dokázali hrát více pozičně na úkor osobní obrany. Na tom také budeme pracovat. Myslím, že na to máme vhodné typy.

* Jak jsi spokojen se současným kádrem, docházkou na tréninky, spoluprací s vedením SK Lhenice, podmínkami v klubu?

Tým je vcelku mladý a zkušenosti nám v některých zápasech chyběly. Proto bych uvítal doplnění týmu. Vím, že to ale není v této době vůbec jednoduché. Většina týmů se potýká s nedostatkem hráčů a také i pracovní vytížení jim nedovoluje, aby se fotbalu věnovali více než doposud. Uvítal bych v týmu zejména brankáře a nějakého zkušeného středového hráče, který má zkušenosti z vyšší soutěže. I na ostatních postech by se nám hodil do každé řady jeden hráč, aby byla větší konkurence, ale není to tak akutní jako na zmíněných postech.

Docházka na tréninky byla až do poloviny října výborná. Na tréninky chodilo minimálně 12 lidí, což je na tým I. B třídy výborné číslo. Mám informace, že takovou docházku neměli ani v některých týmech KP. Od poloviny října už to bylo o dost horší. Zapříčinila to některá zranění, chladnější počasí a i změna času. Bohužel to potom bylo znát i na výsledcích.

S vedením SK Lhenice vycházím velmi dobře. Se všemi jsem se znal již v minulosti, kdy jsme proti sobě nastupovali jako soupeři. Nejvíce spolupracuji s prezidentem P. Boškou, se kterým jsme v neustálém kontaktu. Mými asistenty jsou aktivní hráči (L. Kopf a T. Tůma), kteří mi pomohli zejména na začátku angažmá, kdy jsem ještě neznal některé hráče. I v průběhu podzimu jsem s nimi konzultoval některé otazníky v sestavě, abych věděl, jak oni to vidí ze hřiště.

Podmínky v klubu jsou na I. B třídu velmi dobré. Tréninkové možnosti jsou také velmi slušné. Byl jsem zvyklý na nadstandardní podmínky v Lažištích, kde je zázemí, které patří na této úrovni k nejlepším v kraji, ale i ve Lhenicích jsou podmínky velmi dobré a nemohu si vůbec stěžovat. Myslím, že by Lhenicím, i vzhledem k tradici, slušela I. A třída.

* Plánuješ zůstat ve lhenickém SK dlouhodoběji, pokud bude zájem z obou stran i nadále?

To záleží na více faktorech. Základem je, aby měli kluci chuť na sobě pracovat. Potom přijdou určitě i výsledky. Mužstvo je mladé a perspektivní. A samozřejmě, pokud budou výsledky, bude i spokojenost. Jak u mne, tak u kluků i vedení SK. A pokud bude vše klapat i mezi mnou a vedením SK, tak se dlouhodobé spolupráci nebráním. Myslím, že hodně napoví jarní část této sezóny. I když je tato funkce pro mne časově náročná a zavazující, tak jsem zatím ve Lhenicích spokojen. Toleruje mi to i rodina, což je také důležité. A jelikož se ve Lhenicích stará o fotbal parta správných lidí, tak zatím nemám důvod uvažovat o konci mého působení. Vše ale ukáže až čas. Nyní je na podrobné hodnocení ještě příliš brzy. Uvidíme v létě….

Pavle díky, a ať se ti daří v soukromí i fotbalově a i celému mančaftu.    JB

 

Zimní příprava nabíledni

Zahájení – v sobotu 7.února 2015

s tréninky  – vždy v úterý a v pátek s vloženými sobotami – 7.2., 14.2., 21.2. a nedělí 8.2.

s přípravnými utkáními – pá 20.2. v 18.00 hod. s Tatranem Prachatice komb. – na umělém trávníku v PT

so 28.2. v 16.00 hod. – s německým týmem – v rámci soustředění v Borovanech na tamní „umělce“ (UMT)

ne 1.3. ve 14.00 hod. – se Sokolem Chvalšiny – na UMT v PT

so 14.3. v 15.00 hod. – s SK Jankov B – v Dubném

so 21.3. v 15.00 hod. – se Sokolem Záblatí – na jeho hřišti

se zimním soustředěním v Borovanech – od čtvrtka 26.2. do soboty 28.2.

případné změny vyhrazeny.

               

Jarní mistrovská premiéra v I.B tř. ve sk.B

So 28.3. v 15.00 hod. – Blaník Strunkovice – SK Lhenice

Přípravky také v zimě nezahálejí

„Mini“ i ta starší se každé nedělní odpoledne připravují na mistrovské jaro pod vedením trenérů Petra Trnky (Meruňky) a Míry Šístka v tělocvičně naší ZŠ, aby tamtéž i každou středu absolvovaly s Jardou Bergerem atletický trénink. Smíšeně se v lednu také zúčastnily turnaje ve Zdíkově (viz článek níže).

Naši benjamínci na turnaji „O pohár krále Šumavy“

Jeho 1.ročník pro starší přípravky se uskutečnil v tělocvičně ZŠ Zdíkov v sobotu 24.1. a jeho pořadatelem byly společně domácí Sokol Zdíkov a Sokol Stachy pod záštitou České unie sportu v projektu „Sportuj s námi“, za účasti osmi týmů. Ty byly rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých se utkaly v zápasech na 15.minut. První i druzí v nich se následně utkali v semifinále a poté ve finále o 1.místo, poražení o místo 3. Ostatní nepostoupivší ze skupin si zahráli o konečné umístění, mezi nimi i naši Lheničtí.

Celkové pořadí v turnaji:

1. FC Ruderting (Německo), 2. Sokol Stachy/Zdíkov U11, 3. Blaník Strunkovice, 4. 1.FC Netolice, 5. SK Čkyně,  6. SK Lhenice, 7. Sokol Stachy/Zdíkov U10, 8. SK Vacov.