magbo system

Lhenická „svatojakubská“ plná fotbalu

K pouti ve Lhenicích neodmyslitelně patří fotbal. I tentokráte cele patřila míči kopanému…

za starých časů, na bývalém hřišti v lese u hřbitova, to neodmyslitelně bývalo sousedské peckářsko-buchtářské derby – pro nezasvěcené mač Lhenice – Netolice – bez něhož by to tehdy snad ani nebyla pouť

 

V sobotu (26.7.) proběhl na hřišti SK již 15.ročník Memoriálu Vojtěcha Marka, aby tak bylo uctěno jeho  památky, jakož i všech dalších již zesnulých lhenických hráčů a funkcionářů. Stalo se tak v symbolické minutě ticha při fotbalovém utkání. Vítězem Memoriálu V.Marka 2014 se stal Tatran Prachatice – tým 1999, obhájce loňského prvenství, když ve finále zvítězil nad domácím lhenickým SK 3:1, kam se probojoval přes 1.FC Netolice, aby jejich vzájemný vyřazovací souboj rozhodl až penaltový rozstřel, neboť po naplnění hrací doby byl stav nerozhodný 1:1. Domácí lhenický SK přešel do finále  přes Blaník Strunkovice těsnou výhrou 3:2. V zápase o 3.místo byly úspěšnější Netolice, které porazily Strunkovice nad Blanicí jedinou rozdílovou brankou – 1:0. Nelze opomenout vstřícnost Strunkovických, kteří na turnaji zastoupili Kardašova Řečici, která na poslední chvíli účast z technických důvodů odřekla, za což Strunkovickým patří poděkování. 

Vzhledem k vývoji turnajových zápasů Lheničtí na Netolické nenarazili, a tak se pouťové peckářsko-buchtářské derby nekonalo…

          

 

  Memoriál Vojtěcha Marka – 15.ročník ve faktech

Vyřazovací zápasy:

SK Lhenice – Blaník Strunkovice  3:2 (2:0)– branky: T.Tůma, S.Bečvář, J.Mrkvička – L.Klein, J.Brych

Tatran Prachatice – tým 1999 – 1.FC Netolice  1:1 (1:0)– na penalty 6:5 – branky: M.Peterka – V.Vlášek

O třetí místo:

1.FC Netolice – Blaník Strunkovice  1:0 (1:0)–  branka: V.Vlášek

Finále:

SK Lhenice  – Tatran Prachatice – tým 1999  1:3 (0:1)– branky: R.Pořádek (z 11) – M.Bednár, R.Řehoř, M.Hluštík (z 11)

Celkové pořadí:

1. Tatran Prachatice – tým 1999, 2. SK Lhenice, 3. 1.FC Netolice, 4. Blaník Strunkovice

Nejlepší hráč – L.Kopf (Lhenice), střelec V.Vlášek (Netolice), brankář J.Váša (Strunkovice)

Poháry a ceny předali: starostka Lhenic Ing.Marie Kabátová a prezident SK Lhenice Pavel Boška.

Turnajové zápasy rozhodovali: O.Babka, P.Klíma, J.Brych, J.Trněný.

            Na sobotní večer lheničtí fotbalisté pro „Lheničáky“ a  návštěvníky pouti nachystali na svém hřišti „rockový nářez“ od beatová skupiny Kabát – revival s předkapelou Garant. Jejich vystoupení zhlédlo na 300 spokojených návštěvníků.

            O nedělním pouťovém odpoledni (27.7.) fotbalová nabídka pokračovala a to již v duchu zábavném. Započala představením těch nejmenších – benjamínků ze lhenické fotbalové líhně trenéra P.Trnky, kteří si to rozdali proti svým maminkám. Nejprve to byla minipřípravka, která se s maminkami rozešla smírně 8:8, v penaltách však byla úspěšnější fotbalová droboť 7:2. Následně maminky nestačily v dalším zápase na přípravku st., prohrály s ní 6:2, ale v penaltové exhibici svým synkům prohru oplatily s výsledkem 2:1. Maminky do obou mačů nastoupily ve slušivých zástěrách, to aby demonstrovaly, že si jen  z kuchyní na chvíli odběhly od všech těch příprav pouťových dobrot. Poté, jako tradičně, proběhlo derby lhenických peckářů a vlachovobřezských kozlíků v kategorii nad pětatřicet let věku neomezeně, kteří se fotbalově pravidelně poměřují na lhenické i vlachovobřezské pouti. Tentokráte zvítězili domácí, Lheničtí 2:0, brankami Josefa Prennera a Pavla Hůrského. Za úmorného vedra fotbaloví matadoři oboustranně dokazovali, že v nohách „technička“ stále ještě je, jen ten pohyb a fyzička již nejsou až takové, jak tomu bývávalo a že kouzelná hra, jež zove se fotbal, zůstává pro ně nadále srdeční záležitostí….Lhenická fotbalová pouť 2014 se zapíše jako vydařená.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba, MJ