Čtyři kola před koncem na stříbrné pozici

Sedmá jarní výhra vynesla Lhenice na druhé místo v tabulce

I.A třída sk.A – 22.kolo                    hráno v sobotu 18.5.2019

SK LHENICE – FC AL-KO SEMICE

2:0 (1:0)

Sudí: M.Náprava – P.Boček, J.Svoboda
Branky za Lh.: M.Mahák (38.´), M.Chromý (71.´)
Žluté karty: 3:0
Diváků: 70

Sestava SK Lhenice
J.Dvořák
Dom.Kiš      Dav.Kiš        F.Funda      D.Trojan
M.Mahák      P.Prenner          J.Beran         J.Schön
M.Chromý
R.Pořádek

Střídání: 46.´ ↑ R.Iliev ↓ R.Pořádek; 70.´ ↑ L.Kopf ↓ D.Trojan; 75.´ ↑ T.Balica ↓ J.Schön; 79.´ ↑ J.Pokorný ↓ M.Chromý; 83.´↑ J.Málek ↓ J.Beran

Trenér: Ivo Čech              Vedoucí týmu: Pavel Boška

Výkopu utkání nováčků soutěže předcházel malý slavnostní akt – blahopřání k „sedmdesátinám“ Janu Veselému s poděkováním za jeho dlouholetou angažovanost ve lhenickém SK, a to jako bývalému hráči, trenérovi mládeže i mužů a prezidentovi klubu.
Poté se již počal odvíjet zápas, který herní úrovní nevybočil z průměru, oboustranně spíše zaujal bojovností a nasazením. V prvním poměrně vyrovnaném poločase, v němž přeci jen domácí byli častěji v držení míče, si oba soupeři vytvořili několik gólových šancí, šťastnější Lheničtí jednu přeci jen ve 38.´ Mahákem proměnili a ujali se vedení (1:0). V poločase druhém, za již výraznější herní převahy, přidali Chromým v 71.´ z trestného kopu druhou branku a následně dovedli utkání k zaslouženému vítězství se ziskem druhého „skalpu“ Semických, když ten první získali za podzimní výhru u nich 2:3.

Průběh utkání podrobněji:
Hned v samém jeho úvodu to byli Semičtí, kteří si po rohovém kopu vytvořili gólovou možnost, kterou gólman Dvořák výborným zákrokem odvrátil. Poté se hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce bez vznikajících brankových příležitostí, aby až ve 21.´ znovu zahrozili hosté, tentokrát z trestného kopu po centru do šestnáctky, kdy domácí akutní nebezpečí rovněž odvrátili, obdobně jako ve 29.´, kdy jejich dalekonosnou střelu s gólovými parametry skvěle zase vytěsnil gólman Dvořák. Ve 29.´ na druhé straně Mahák předložil zprava balón před branku zcela neobsazenému Pořádkovi, který zblízka v jasné gólové pozici nastřelil tyč, a super „loženka“ k ujmutí se vedení byla zmařena. Ve 36.´ se do slibné možnosti v šestnáctce dostával Schön, nebyla však efektivně dotažena. Běžela 38.´ a Lheničtí šli přeci jen do vedení. Pořádek vysokým centrem našel na hranici velkého vápna Maháka, co hlavou lobovaný míč přes povytaženého gólmana Dvořáčka poslal do sítě (1:0).
Do druhého poločasu vstoupili domácí s jednogólovým náskokem, který hned v jeho počátku mohl navýšit střídající Iliev, ale nabídnutou šanci nepřesnou koncovkou zahodil. V 52.´, po Prennerově nahrávce, vypálil domácí Mahák, jeho dělovku stačil gólman Dvořáček vyrazit, v 61.´ zase po Beranově nahrávce do „vápna“ střílel z otočky Iliev, jeho střelu pro změnu zblokoval jeden z beků. V 68.´ se pro Semické nabídla možnost ke srovnání skóre z nařízeného trestného kopu přímo z hranice šestnáctky, špatným provedením – nastřelením zdi s následným uklízením balónu do bezpečí Lhenickými, se o ni připravili. V 71.´přišla obdobná nabídka pro domácí za faul, kdy ale Chromý, na rozdíl od hostujícího týmu, trestňák z 22 metrů nádherně proměnil v druhou lhenickou gólovou trefu (2:0). V 78.´ a 81.´ mohli domácí navýšit své dvoubrankové vedení střídajícím Balicou, v prvním případě volil střelu z úniku před nahrávkou volnému Ilievovi před brankou, ve druhém při střeleckém zakončení trefil gólmana, když vyražený míč stačil také prostřídajícímu Pokornému při střelbě bránící hráč zblokovat.
Dvougólový rozdíl skóre si Lheničtí pohlídali až do konce utkání, aby vybojovaná výhra byla již sedmou jarní a ta je posunula na druhou tabulkovou příčku.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Ivo Čechem:
„S hráči se o způsobu naší hry snažím bavit a i po zápase ve Vimperku jsme si k tomu všichni společně něco řekli. S určitým záměrem jsme šli i do zápasu Semicemi, které k nám přijely bez tří stabilních hráčů základní sestavy, ale vlastně i my nastoupili s jistými změnami. Výsledek je pěkný, tři body jsme brali myslím zaslouženě, ale musím říct, že ten zmiňovaný způsob hry nebyl takový, jaký bychom si přáli. Dělali jsme zbytečné chyby, a bylo jich opravdu hodně, zejména v první půli, vybírali nevhodná řešení, prostě to nebylo dobré. Hned na začátku nás po rohu podržel brankář, pak jsme v průběhu poločasu byli asi více na míči, ale bez efektu. Jednu stoprocentní šanci jsme neproměnili a do vedení se dostali trochu šťastně. V úvodu druhého dějství jsme neproměnili další tutovku a pak mi přišlo, že hostům trochu docházely síly. S nadějnými situacemi na útočné polovině jsme ale nenakládali dobře a druhý gól přidal až z trestného kopu krásnou střelou Chromý. Semice se do žádného tlaku nedostaly, přesto tam jedna šance na snížení stavu byla. Uhráli jsme vzadu nulu, to mě těší. Co mě mrzí, je ztráta Trojana, který má berle, a přibyl tak k již zraněnému Bumbovi, navíc bude příště kvůli studijním povinnostem chybět v Prachaticích i další defenzivní hráč David Kiš.“

fotogalerie z utkání

Autor fotek: Jan Klein


Lhenická rezerva dalším vítězstvím, na jaře v pořadí již sedmým, drží třetí tabulkovou příčku

OP Prachaticka – 25.kolo             hráno v sobotu 18.5.2019

SK LHENICE „B“ – TJ SOKOL ZDÍKOV

4:1 (1:0)

Sudí: J.Trněný
Branky za Lh.: R.Houška (30.´), J.Pokorný (48.´), V.Pilát (78.´), P.Starý (83.´)
Branka za Zdíkov: A.Gašpar (89.´)

Sestava SK Lhenice „B“
D.Rapčan
R.Sura      K.Muška      R.Houška     L.Lamač
J.Pokorný           J.Prenner          V.Pilát          D.Lukač
P.Starý            T.Balica
Dále vstoupili do hry: P.Lukšovský, P.Vincik, J.Exner, D.Mašek
Kouč: P.Prenner st.            Vedoucí týmu: J.Sura

Sedmou výhrou z deseti jarních zápasů (při dvou plichtách a jedné prohře) pokračovali lheničtí rezervisté v utkání se Zdíkovem z dolní poloviny tabulky. Od počátku v něm Zdíkovské přehrávali, vytvářeli si i brankové příležitosti, které neproměňovali. A tak v 1.poločase šli do těsného vedení ve 30.´ jedinou gólovou trefou R.Houšky (1:0).
V poločase druhém přeci jen střeleckou koncovku zlepšili, přidali další tři branky – ve 48.´ J.Pokorným (2:0), v 78.´ V.Pilátem (3:0) a v 83.´ P.Starým (4:0). Až za tohoto jasného vedení domácích hosté v samém konci zápasu (v 89.´) snížili A Kašparem na 4:1. Při proměňování gólových možností mohlo být zasloužené vítězství Lhenických ještě přesvědčivější.

Autor článku: Jan Bumba