Dvě vysoké výhry = konečné druhé místo obou mužstev!

Lhenická dvojciferná vítězná „stvrzenka“ konečného druhého místa v tabulce mistrovské sezóny 2017/18

I.B třída sk.B – 26.kolo            hráno v sobotu 16.6.2018

SK Vacov „B“ – SK Lhenice „A“

0:11 (0:4)

Sudí: P.Šťastný – J.Škuthan, P.Sýkora
Branky za Lh.: J.Mrkvička 3 (66.´, 79.´, 87.´), P.Prenner 2 (77.´, 88.´), J.Beran (32.´), T.Balica (38.´), M.Mahák (41´), R.Pořádek (44.´), D.Trojan (55.´), D.Kolář (81.´)

Sestava SK Lhenice:
J.Dvořák
R.Sura      L.Kopf       T.Tůma (K)     Dom.Kiš
D.Trojan           J.Beran           P.Prenner        M.Mahák
R.Pořádek             T.Balica

Střídání: 46.´ ↑ D.Lukač ↓ R.Sura; 47.´ ↑ J.Mrkvička ↓ R.Pořádek; 56.´ ↑ D.Kolář ↓ T.Tůma; 65.´ ↑ V.Mareš ↓ T.Balica
Dále do hry připraven: gólman R.Suchý
Trenér: Václav Mareš; vedoucí družstva: Pavel Boška

Lheničtí při obhajobě druhého místa v tabulce nezaváhali. Při stejném bodovém zisku (53 bodů) a jen při lepším skóre než na třetím místě Sousedovice a se dvěma body na svém kontě více než na čtvrté tabulkové pozici Čkyně se i přes výhry tohoto tria v posledním kole nenechali o druhou tabulkovou příčku připravit. Sousedovické Westře nepomohl ani drtivý debakl 17:0 uštědřený již sestupujícímu Zdíkovu (při konečném skóre 81:28), neboť i Lheničtí sestupem ohrožené vacovské rezervě nadělili jedenáct gólů bez obdrženého a na skóre zůstali lepším týmem (při konečném skóre 83:23), a to i na vzájemné zápasy s Westrou 2:0 (při skóre 6:1) v letošní mistrovské sezóně.
Lheničtí vstoupili do utkání váhavě, v první „dvacetiminutovce“ v nepřesnosti vázla jejich souhra. Kdeže byl herní projev z předcházejících zápasů. V tomto hracím časovém úseku sice 2x dopravili míč do sítě, ale poprvé pro ofsajd, podruhé pro faul nebyly branky uznány. Až poté se tým „našel“ a lhenická gólová mašina se počala rozjíždět. Ve 26.´, po průnikové přihrávce od Prennera, nastřelil Trojan tyč, odražený balón Pořádek předložil Balicovi, který z malého vápna branku ale přestřelil. Ve 32.´Beran vystihl gólmanovi rozehrávku na obránce a vybojovaný míč poslal do sítě (1:0). O šest minut později (v 38.´) využil další „kiks“ ve vacovské obraně Balica a přesným zakončením jej ztrestal (2:0). Běžela 41.´, v níž Beran rozehraným rohovým kopem našel u přední tyče Maháka, co jej hlavou přesně usměrnil k zadní tyči a zvýšil na 3:0. Do poločasové otáčky se ještě ve 44.´gólově prosadil Pořádek, když prostřelením přes beka gólmana Láchu, po Beranově parádní nabídce, upravil stav na 4:0.
Ve druhém dějství vytvořený lhenický čtyřbrankový náskok z prvního poločasu platil do 55.´. V ní Trojan obešel protihráče a uklidil balón za záda Láchy (5:0). V 61.´ se po krásné průnikové nahrávce ocitl v nájezdu sám na strážce branky Láchu Balica, ale nevyzrál nad ním. Následně (v 66.´) souhru Mareše a Trojana již v šestý gól proměnil zakončovatel Mrkvička (6:0). Uplynulo jedenáct minut a akci Mareše s Prennerem (v 77.´) druhý jmenovaný zužitkoval v sedmou gólovou trefu obejitím i gólmana (7:0). O dvě minuty později (v 79.´) to byl znovu Mrkvička, jenž Mahákův centr zakončil k tyči v osmou lhenickou branku (8:0). S blížícím se závěrem měl hostující tým stále ostře střelecky nabito. V 81.´, po dlouhém pasu od Prennera, se Kolář kličkou zbavil bránícího hráče a zamířil přesně „do černého“ (9:0). V 86.´ postupoval sám na branku Mareš, avšak Lácha byl u předkopnutého míče dříve. O minutu nato (v 87.´) Mareš nezištně na malém vápně nahrál Mrkvičkovi, aby ten v zápase dosaženým „hattrickem“ nedal Láchovi šanci (10:0). Gólový lhenický dvojciferný účet v tomto mači uzavřel (v 88.´) jedenáctou vstřelenou brankou a druhou svou v něm Prenner, ač byl chybujícím gólmanem podvakrát při zakončení faulován (11:0). Za zaznamenání stojí, že Lheničtí v sedmi kolech druhé poloviny mistrovského jara dosáhli jen při jedné prohře ve Čkyni 1:0 na šest vítězství při skóre 30:0 v nich!

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Václavem Marešem:
„Do Vacova jsme jeli vyhrát a zajistit si tak konečné druhé místo. Jsem rád, že se nám to povedlo a zakončili jsme tak velice úspěšnou sezonu. Myslím si, že zápas byl o prvním brance, na kterou jsme čekali až do 32.´. Po druhé brance Vacov odpadl a my jsme si začali na hřišti dělat, co chtěli. Chci poděkovat divákům i těm, kteří nám po celou sezonu fandili i podporovali nás.“


Rovněž naše rezerva dosáhla na druhé místo v konečné tabulce sout. roč. 2017/18

OP Prachaticka – 26.kolo        hráno v sobotu 16.6.2018

TJ Vltava Horní Vltavice – SK Ktiš/ Lh.“B“

2:8 (1:5)

Sudí: M.Šupík
Branky za Ktiš: J.Mrkvička 5 (6.´, 8.´, 42.´, 62.´, 89.´), V.Mareš (13.´), M.Mahák (29.´), D.Trojan (78.´)
Branky za H.Vltavici: J.Jirků 2 (20.´, 57.´)

Sestava SK Ktiš/Lh.“B“:
R.Suchý
K.Lukeš        D.Lukač (K)      P.Šíma
V.Mareš
D.Kolář        J.Grill         J.Beran      P.Pořádek
J.Mrkvička           P.Starý

Dále do hry vstupovali: R.Sura, D.Trojan, M.Mahák

B tým v květnových zápasech přišel o umístění na druhé tabulkové příčce, a to ve 20.kole zbytečnou remízou 1:1 ve Volarech a ve 22.kole prohrou v Záblatí 3:0, aby však až v posledním 26.kole výhrou v Horní Vltavici, při remíze 1:1 druhého v tabulce Husince ve Čkyni s tamní rezervou, se na druhé místo navrátil – již na konečné…
A tým měl ve stejný den nařízené utkání ve Vacově již vítězně odehrané, a tak několik hráčů z jeho kádru stačilo přejet do H.Vltavice rezervě vypomoci.
Na hřišti posledního týmu v tabulce šlo stran rezervistů od počátku zápasu o jednostrannou záležitost. O vítězství rozhodli již v prvním poločase, kdy do branky domácích vsítili pět branek, a to čistým „hattrickem“ J.Mrkvičky (v 6.´, 8.´, 42.´) a jednou gólovou trefou V.Mareše (ve 13.´) a M.Maháka (ve 29.´). Za stavu 0:3 se domácím ve 20.´ hráčem Jirků podařilo snížit na 1:3, a tak poločas skončil za stavu 1:5.
V poločase druhém to byl v 57.´ nejprve znovu Jirků, který snížil na 2:5, ale poté se již gólově trefovali jenom hráči hostujícího týmu. V 62.´ to byl opět střelecky disponovaný Mrkvička, co zvýšil na 2:6, v 78.´ přidal další branku na 2:7 D.Trojan, aby konečný výsledek na 2:8 upravil zase J.Mrkvička, co pěti vstřelenými brankami v tomto zápase si upevnil konečnou pozici „krále střelců“ OP Prachaticka v sout.roč.2017/18 s 36 góly.

Autor článku: Jan Bumba