Obě mužstva za plný počet bodů

O vítězi v derby „Chelčicko – Lhenického mikroregionu“ rozhodnuto až v jeho závěru

I.B třída sk.B – 17.kolo                          hráno v sobotu 14.4.2018

FK Chelčice – SK Lhenice „A“

0:2 (0:0)

Sudí: H.Ambrožová – P.Šťastný, D.Rothschedl
Branky: Dav.Kiš (82.´), R.Iliev (86.´)
DFA: J.šafránek
Žluté karty: 2:3 (J. Křenek, P. Štech – M. Mahák, T. Balica, P. Prenner)

Sestava SK Lhenice:
R.Suchý
Dav.Kiš          L.Kopf           R.Sura
D.Trojan    J.Beran       T.Tůma (K)     P.Prenner    T.Balica
M.Mahák            R.Iliev

Střídání: 86.´ ↑ Dom. Kiš – ↓ T. Balica;  87.´ ↑ D.Lukač – ↓M. Mahák;  87.´ ↑ D. Kolář – ↓ R. Iliev
Trenér:Václav Mareš; vedoucí družstva:Pavel Boška

Ze soupisky FK Chelčice: P.Novák – M.Šácha, J.Křenek, T.Kouba, J.Chalupský, J.Turek (K), V.Tesař, M.Machnyk, R.Kapusta, Mar.Lang, P.Štech – P.Valenta, J.Iral, Mir.Lang

Lheničtí po výhrách ve dvou úvodních utkáních mistrovského jara (doma s Netolicemi 2:1, ve Zdíkově 1:6) do tohoto druhého ze tří v řadě venku (a to z důvodu jeho podzimní výměny v pořadatelství na základě žádosti Chelčických – 2.9. Lhenice-Chelčice 3:1) vstupovali s odhodláním pokračovat ve vítězném jarním tažení. Krom toho, že se jednalo o regionální derby, nebylo úplně běžným zápasem ani pro současného lhenického trenéra Václava Mareše, neboť ještě před nedávnem v chelčickém FK aktivně působil….
Vlastní průběh utkání nabídl oboustranně gólových příležitostí poskrovnu a o jeho výsledku Lheničtí rozhodli dvěma gólovými trefami až v jeho závěru. Oba týmy vycházely ze zajištěné defenzivy a tak většina jejich akcí končila u hranic šestnáctek. Lheničtí přeci jen měli o něco více ze hry, byli útočnější a také v 10.´při dobývání soupeřovy branky ji nebezpečně ohrozili Ilievovou střelou, ale gólman Novák si s ní poradil. Chelčičtí se revanšovali gólovou šancí ve 25.´ po rohovém kopu střeleckým zakončením hlavou, které gólman Suchý reflexivně bravurním zákrokem vytěsnil a svůj tým podržel. Ve 27.´měli zase blízko ke gólu hosté při uvolnění „uličkou“ Ilieva. Ten však při obcházení vyběhnuvšího gólmana Nováka následně, již z ostrého úhlu, „orazítkoval“ tyč jeho branky. První poločas více možností ke vstřelení kýženého gólu na obou stranách nepřinesl, a tak skončil bezbrankově, smírně.
V tom druhém to byli opět Lheničtí, co v 50.´ jako první gólově zahrozili. Iliev předložil míč do šestnáctky Tůmovi, ten jej přenechal Mahákovi, jehož střelecká záměrná skončila těsně nad Novákovou svatyní. Ojedinělé druhopoločasové ohrožení Suchého branky Chelčickými přinesla 67.´, bylo ale ve střelecké koncovce nepřesné. Hostující tým získával herně navrch a v blížícím se konci zápasu toho využil k rozhodujícímu zvratu v jeho vývoji, a to i s gólovým vyjádřením. V 82.´ rozehrál rohový kop, balón od Prennera se v nabídce ke střelbě dostal k Surovi, ten jej vypálil, gólman Novák pouze vyrazil a David Kiš ho pohotově uklidil do sítě (0:1). O čtyři minuty později (v 86.´) pojistil lhenické těsné vedení Iliev, když po dlouhém Suchého výkopu a Mahákovým jeho prodloužením hlavou za obranu, naběhl do tohoto prostoru a přímočarou rychlou akci přesně gólově zakončil (0:2). Přes úplný závěr mače si Lheničtí dvoubrankový náskok pohlídali a zaslouženě z derby brali všechny body. Jejich ziskem, vzhledem i k ostatním výsledkům zápasů 17.kola, postoupil lhenický SK na třetí příčku tabulky.

Hodnocení utkání trenérem Václavem Marešem:
„Jsem rád za vítězství, ale s předvedenou hrou už spokojen být nemohu. Především první poločas byl z naší strany špatný. Ve druhé půlce jsme se zlepšili, přesto to nebylo ono, co bych si představoval. Začali jsme až posledních 15.min., ale myslím si, že to bylo dané tím, že domácím došly síly. Přesto chci hráče pochválit, že bojovali až do 90.min.“

 


Rezerva vyprovodila fotbalové sousedy s půltuctem gólů

OP Prachaticka – 17.kolo                    hráno v neděli 15.4.2018

SK Lhenice“B“/Ktiš – TJ Vitějovice

6:0 (3:0)

Sudí: V.Heinzl
Branky: J.Mrkvička 2 (38.´, 46.´), D.Kolář (11.´), J.Grill (40.´), J.Pokorný (77.´), P.Sýkora (88.´)

Sestava SK Ktiš/Lh.B:
R.Suchý
J.Exner             D.Lukač (K)         P.Sýkora
R.Houška
D.Kolář           Vl.Burda          Mich.Sedlák         J.Pokorný
J.Mrkvička             P.Starý

Dále do hry vstupovali: J.Grill, P.Prenner ml.
Trenér: P.Prenner st., vedoucí družstva: J.Sura

Rezervisté si na svém domovském hřišti ve Ktiši vytvářeli od samého počátku utkání výraznou herní převahu a do konce 1.poločasu ji vyjádřili „jen“ třemi vstřelenými brankami z kopaček D.Koláře (v 11.´), J.Mrkvičky (v 38.´) a J.Grilla (v 40.´), když další gólové šance, ba i ty nejvyloženější, neproměňovali, a to i pro po zimě značně nerovnou, špatnou hrací plochu.
V poločase druhém nasazení obou týmů pokleslo, u hostujícího zřejmě z důvodu smíření se s nepříznivým pro něj vývojem zápasu a s vědomím, že tentokrát na jeho zvrat již není, u domácího pak z uspokojeni z přesvědčivého vedení. Přesto ještě další tři góly do vitějovické branky vsítil, a to ve 46.´znovu J.Mrkvičkou, v 77.´ J.Pokorným a v 88.´ P.Sýkorou..
Zisk dalších tří bodů k upevnění 2.místa v tabulce, za jednoznačné vítězství, byl přesvědčivě zasloužený.

Autor článku: Jan Bumba