magbo system

Přesvědčivou výhrou zpět na třetí místo

Lheničtí přesvědčivě přehráli v tabulce druhou sousedovickou Westru

I.B třída sk.B – 23.kolo                  hráno v sobotu 26.5.2018

SK Lhenice – FC Westra Sousedovice

4:0 (3:0)

Sudí: Vl.Ryneš – M.Ondra, J.Trněný ml.
Branky za Lh.: R.Iliev 2 (4.´, 58.´), T.Balica (11.´), P.Prenner (35.´)
DFA: M.Tupý

Sestava SK Lhenice:
J.Dvořák
D.Trojan       L.Kopf         Dav.Kiš
T.Tůma (K)
T.Balica      J.Beran      P.Prenner      M.Mahák
R.Iliev       R.Pořádek

Střídání: 55.´ ↑ R.Sura ↓ R.Pořádek; 72.´ ↑ J.Exner ↓ P.Prenner; 80.´ ↑ Dom.Kiš ↓ T.Balica; 85.´ ↑ D.Kolář ↓ R.Iliev; 85.´ ↑ D.Lukač ↓ L.Kopf

Dále do hry připraven: gólman R.Suchý
Trenér: Václav Mareš; vedoucí družstva: Pavel Boška

Podruhé v této mistrovské sezóně obrali Lheničtí Sousedovické o body (na podzim výhrou u nich 1:2), tentokrát jednoznačně a to po výborném výkonu s vydařeným vstupem do zápasu, s povedeným především prvním poločasem, ve kterém vytvořeným tříbrankovým náskokem vlastně rozhodli o výsledku tohoto utkání. Prosadili se v něm i střelecky, když čtyřmi vsítěnými góly tak navázali na předchozí domácí vítězný zápas 6:0 se Strunkovicemi – s celkovou bilancí skóre z obou z nich 10:0.
Hned od vstupu do utkání domácí v nasazení atakovali branku soupeře a patřičně zaměstnávali jeho obranu i gólmana. První vážné gólové varování po Pořádkem předloženém míči přišlo od Balici, kterému gólman Chalupník stačil jeho střelu vytěsnit. Běžela teprve 4.´, kdy kombinační akci Berana, Balici a Ilieva přesně zakončil posledně jmenovaný a poslal Lhenické do vedení (1:0). O minutu později získal balón Iliev, vyzval k úniku Pořádka, co před brankou našel Balicu, ten ale napodruhé Chalupníka nepřekonal. V 8.´ se z brejku zleva prosadili Sousedovičtí, naštěstí pro Lhenické centrovaný balón před gólmana Dvořáka nehlídaný zakončovatel minul. V 11.´ Prenner z průniku zleva vyhledal na šestnáctce Balicu, jehož tentokrát přesné zakončení k tyči znamenalo dvoubrankový náskok pro jeho tým (2:0). A následovaly další lhenické možnosti k navýšení gólového rozdílu. Ve 12.´ Pořádkův centr „do vápna“ gólman jen vyrazil k Mahákovi, ten však dělovkou jeho branku přepálil. V 17.´zase vybojovaný balón na půli putoval od Ilieva k Pořádkovi, s jehož dobrou střelou si Chalupník poradil. Ve 29.´to byl znovu Pořádek, co po vniknutí do trestného území byl sražen, píšťalka sudího však zůstala němá. Až ve 35.´došlo na ukazateli průběžného stavu ke změně. Lheničtí provedli autové vhazování, balón z něho převzal Prenner, který po uvolnění přes obranu za hranici šestnáctky střeleckým vydařeným zakončením k zadní tyči upravil na 3:0. Ve 38.´měli blízko ke snížení třígólové ztráty Sousedovičtí, když jejich zakončení hlavou z rychlého ataku jen těsně minulo Dvořákovu branku. V konci poločasu, po domácími rozehraném rohovém kopu, nabil Balica míč Mahákovi na střelu, kterou mu však beci stačili zblokovat.
První půli, která jasně vyzněla pro domácí, i úvod té druhé patřil Lhenickým. Ve 46.´, po faulu na Ilieva, si z nakrátko rozehraného trestného kopu vytvořili gólovou šanci, obdobně též ve 49.´ po akci Trojana či poté při Ilievově brejku, zastaveným pro „ofsajd“. V 58.´, po rozehraném trestném kopu Beranem, pohlednou akci Prennera a Trojana zakončil v šestnáctce z otočky přesnou gólovou trefou Iliev, druhou svou v zápase (4:0). V 60.´ domácí zbytečným rozehráváním míče v obraně o něj přišli, nabídli tím brankovou možnost soupeři, ten ale jejich chybu nepotrestal. V 69.´vybídl Iliev k úniku Berana, ve vápně byl zastaven sporně nedovoleně, podle sudího dle pravidel. Následně došlo na obou stranách k akutnímu ohrožení branky po centrovaných míčích zakončenými hlavami, a to nejprve domácími (v 70.´ Tůmou), poté hosty z Westry (v 74.´). Balóny jen se štěstím v sítích neskončily.
Závěr zápasu se za oboustranného prostřídání hráčů odvíjel v poklidu. Lheničtí si hlídali výrazný gólový náskok, Sousedovičtí za daného stavu již smířeni s nezvratností ztráty bodů. Tým lhenického SK se tímto přesvědčivým vítězstvím, a zároveň za prohry Čkyně v Lažištích, navrátil na třetí tabulkovou příčku.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Václavem Marešem:
„Jsem spokojený s naší předvedenou hrou.Takhle kdybychom hráli minulý týden, tak jsme ve Čkyni určitě neprohráli. Na Sousedovice jsme se dobře připravili, to, co jsme si před zápasem řekli, to hráči splnili. Jsem rád, že i se svými zraněními nastoupili jak Pavel Prenner, tak Roman Pořádek. Myslím si, že byli důležitým článkem našeho týmu. Musím pochválit hráče za bojovnost, nechali na hřišti všechno.“

fotogalerie z utkání:

Foto: Jan Klein


 

Rezerva si na domovském hřišti ve Ktiši otevřela gólovou střelnici.

OP Prachaticka – 23.kolo                   hráno v neděli 27.5.2018

SK Ktiš/ Lhenice „B“ – TJ Dub

11:2 (6:1)

Sudí: J.Trněný ml.
Branky za Ktiš: J.Mrkvička 5 (1.´, 44.´, 50.´, 57.´, 84.´), Vl.Burda 3 (7.´, 9.´, 38.´), P.Lukšovský 2 (55.´, 67.´), J.Pokorný 1 (10.´)
Branky za Dub: L.Friš 2 (11.´, 89.´)

Sestava SK Ktiš/Lh.B:
R.Suchý
P.Sládek D.Lukač (K) R.Sura
R.Houška
J.Pokorný Vl.Burda P.Prenner ml. J.Exner
J.Mrkvička P.Starý

Dále do hry vstupovali: P.Lukšovský, P.Pořádek, M.Mahák
Kouč: P.Prenner st.; vedoucí družstva: J.Sura

Velice rychlý vstřelený gól domácími hned po úvodním rozehrání předznamenal další jednostranný vývoj tohoto utkání. Domácí v něm ovládli hru a vyjádřili to i brankově. Střelecky se prosadil autor pěti branek J.Mrkvička (nejlepší střelec OP se 30 gólovými trefami) a též Vl.Burda s dosaženým čistým hattrickem. Gólová mašina rezervy se rozjela naplno. V 10.´byl stav již 3:0, kdy sice hosté v 11.´ Frišem snížili na 3:1, aby však do konce poločasu inkasovali ještě další tři branky na 6:1. V poločasu druhém kanonáda rezervy pokračovala až do stavu 11:0, kdy v samém závěru (v 89.´) druhý gól za Dubské vsítil opět Friš a uzavřel tak brankový účet tohoto zápasu na konečných 11:2.

Autor článku: Jan Bumba