magbo system

Rozhovor s trenérem Ivo Čechem

Lhenický tým nadále pod vedením trenéra Ivo Čecha

– na slovíčko s ním před zahájením nové mistr.sezóny

1. Ač došlo k většímu odlivu hráčů a z tohoto důvodu v nesnázích k následnému odstoupení z I.A třídy a napříště k přijmutí účasti v nižší I.B třídě, přesto u týmu s uznáním zůstáváš. Co Tě vedlo k tomuto rozhodnutí?

Ano, konec sedmi hráčů je opravdu velký zásah. Nevím, jestli s uznáním, ale ty důvody dál trénovat jsou asi tyto: Jednak jsem Lheničák a není mi osud klubu lhostejný, přestože jsem tady toho moc jako hráč neodehrál. Dále tu zůstali stále ještě i hráči, s nimiž mě baví fotbal dělat a v neposlední řadě jsem to nechtěl udělat Pavlu Boškovi, protože vím, jak osobně se ho jako šéfa klubu vzniklá složitá situace a přístup některých hráčů dotkla a můj konec by mu asi nepřidal. A taky trochu chuť pokusit se tomu postavit.

2. Jak se z Tvého pohledu podařilo doplnit hráčský kádr a jak jsi spokojen s přípravou na nový soutěžní ročník?

My jsme se opravdu snažili udělat všechno možné, abychom mohli pokračovat v I.A třídě a pořád si myslím, že by tato soutěž Lhenicím slušela. Já sám oslovil v průběhu měsíce a půl asi jedenáct hráčů různého věku s nabídkou hrát tuto z mého pohledu velmi pěknou soutěž, ale bohužel. Prostě neměli z různých důvodů zájem. Oslovili jsme i kluky, kteří tady hráli a měli určitou pauzu. Myslím, že ti, kterým není situace lhostejná, tak se nějakým způsobem zapojili, proto bylo možno od začátku přípravy na hřišti vidět mimo jiné Jirku Schöna, Lukáše Kopfa apod. Podařilo se dotáhnout přestup Martina Fišera z Prachatic a od toho si fotbalově hodně slibuju, stejně jako od Marka Rosy, který doufám minimálně tento půlrok odehraje v našem dresu. Ale nerad bych na někoho zapomněl.
Příprava začala 19.7. a je velmi krátká, naopak naše pauza byla velmi dlouhá. Většina kluků se snaží, ale pochopitelně nám do toho zasahují pracovní povinnosti a bohužel v druhém týdnu jsme ani jednou z důvodu zranění hráčů nedotrénovali kompletní. To mě mrzí moc.

3. V prvním přípravném utkání o lhenické pouti se Spartakem Kaplice, účastníkem I.A třídy, podal náš celek dobrý týmový výkon za povzbudivé výhry 2:1. Po tomto zápase se proto ozývaly i hlasy (jejich citace), „že se I.A mohla třeba ještě zkusit“. Jaký je Tvůj názor?

Rozumím těm hlasům. Měly se ale ty samé hlasy podívat na tréninky v tomto týdnu, kdy kvůli opakovaným problémům s kolenními vazy odcházeli ze hřiště Schön s Ryšánkem, pro svalové zranění netrénovali P.Prenner, David Kiš nebo Beran a pro problémy se zády ani Tůma. Víte, nás bylo v sobotu deset, takže pokud by bylo sjednáno přátelské utkání, nevím, jak bychom to smysluplně odehráli. A to je stav jen po týdnu od kvalitního zápasu s Kaplicí. Dlouhodobá soutěž je ještě něco jiného a my nemáme kde brát, ani v rezervním týmu nebo v dorostu. Takže můj názor v době, kdy se mělo rozhodnout jak dál, byl, že těch hráčů je málo i na tuto I.B třídu. Asi tak…

4. S jakými ambicemi, dle Tebe, jde tým do nové mistrovské sezóny v I.B třídě ve skupině A?

Popravdě, nevím. Soutěž neznám, kvalitu určitě má, jsou tam ambiciózní posílené týmy Zl.Koruny, K.Újezda či Boršova nebo rezervní týmy Tr. Svinů, Roudného a nepříjemná mužstva z oblasti Lipna. My nějakou kvalitu máme, řekl bych, že i atmosféra mezi kluky nebyla teď špatná, méně negativní, ale vše se bude opět odvíjet od toho, kolik budou do toho chtít „investovat“ oni sami, protože to je nejpodstatnější, my to za ně hrát nemůžeme. Mojí ambicí by bylo fotbalem bavit sebe i diváky, stabilizovat kádr a pohybovat se v horní polovině tabulky. Klukům přeji, aby se jim konečně vyhýbala zranění.

Díky za rozhovor a v nastávají mistrovské sezóně zlomte vaz !