46.´P.Vincik – L.Bologh, 46.´ J.Mrkvička – D.Šindelář, 59.´ M.Mahák – Dom.Kiš, 62.´ M.Fišer – Z Jedlička, 76.´J.Máčl – Vl.Burda
Do hry připraven: gólman T.Plojhar
Trenér: Ivo Čech                   Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky Sokola Stachy
Šebánek – M.Švarc, Foltýn, Heidenreich, Řezník (82.´ Pavlásek), Bajer, Lutovský, Záleský, F.Švarc, Hovorka (K), Pek (76.´ Kraml)

Lheničtí na jaře svádějí souboj o čelo tabulky s rezervisty strakonického Junioru, až do této dohrávky s jedním domácím zápasem k dobru s posledním týmem v tabulce – Sokolem Stachy. Předpokládalo se, že domácí odložené utkání z 2.4. pro nezpůsobilou hrací plochu zvládnou vítězně, což se i naplnilo….

Průběh utkání
Protipólní postavení obou celků v tabulce bylo markantní. Lheničtí za stálé herní převahy a povětšinu zápasu i v držení míče v kombinaci šli velice brzy do dvoubrankového vedení (ve 2.´ a 7.´) – 2:0 a zdálo se, že se lhenický „brankostroj“ rozjíždí a že je jen otázkou hracího času, kdy padnou další branky. Ovšem stašský tým „sešikoval“ hráčsky početnou obrannou vozbu, která odolávala lhenickém tlaku, za jen ojedinělých útočných výpadů bez ohrožování gólmana Dvořáka, a tak i on se zapojoval do zakládání útočných akcí. Lheničtí však ve finálních fázích ofenzivy hledali „recept“ na překonání obranného valu soupeře i za méně přesnosti a nápaditosti. Pokud přesto gólové možnosti vznikly, žádaly při některých z nich méně zbrklosti a více klidu a chladnokrevnosti. A tak do poločasové otáčky přidali pouze jeden gól (ve 45.´) na 3:0.
V poločase druhém se obraz hry nezměnil za pokračující velké herní převahy domácích při dobývání stašské branky i za početného prostřídání. Vsítit další branku se jim v druhé půli podařilo jen jednou (v 73.´) – na 4:0, což byl i konečný výsledek této dohrávky, který stran Lhenických, dle celkového průběhu hry, mohl být přesvědčivější, pro Stašské, vzhledem k bojovnosti a snaze nic nevzdat, přijatelný.

Podstatné momenty zápasu
První poločas
2.´- Mahákův centr zprava do vápna pohotově dopravil do již odkryté branky Mrkvička a poslal domácí do vedení – 1:0
7.´- herní kombinaci před soupeřovou šestnáctkou zakončil vydařenou razantní střelou (cca z 18m) Rosa a zvýšil na 2:0
12.´- Vincik sám před gólmanem Šebánkem jej v „gólovce“ nepřekonal
16.´- po rozehrané standardce T.Tůma vyslal gólovou střelu zpoza šestnáctky k tyči, kterou však Šebánek skvěle vytěsnil
40.´- opět Tůma po rohovém kopu, tentokrát hlavou, zakončoval těsně nad břevno
45.´- při rohovém kopu se nejvýše nad protihráče dostal Mahák a hlavou usměrnil míč do sítě na 3:0

Druhý poločas
47.´- Fišer zatáhl balón, předložil jej před branku, kde Šindelář, protihráči neobsazen, zblízka orazítkoval břevno – super šance !
61.´- Rosovu dobře mířenou střelu vychytal strážce stašské branky
73.´ – po Baloghově snaze po zakončení to byl Rosa, který ho dokončil přesnou záměrnou mezi tyče – 4:0 – čímž tak i uzavřel gólový účet tohoto zápasu

Autor článku: Jan Bumba