V podzimní derniéře remíza

Lheničtí z nadějně rozehrané domácí podzimní derniéry brali jen bod

I.A třída sk.A – 1. kolo             hráno v sobotu 9.11.2019

SK Lhenice – FC Velešín

3:3 (3:2)

Sudí: M.Talíř – V.Tůma, H.Ambrožová
Branky za Lh.: F.Funda (16.´), K.Ryšánek (27.´), M.Mahák (37.´)
Branky za Velešín: J.Šváb (24.´), T.Pomije (42.´), M.Špát (69.´)
Žluté karty: 2:4
Počet diváků: 55

Sestava SK Lhenice
T.Plojhar
Dom.Kiš         F.Funda        T.Tůma (K)        D.Trojan
M.Mahák          P.Prenner          J.Beran               P.Bumba
K.Ryšánek
R.Iliev

Střídání: 46.´ ↑ R.Pořádek ↓ P.Bumba; 77.´ ↑ D.Lukač ↓ P.Prenner; 77.´ ↑ V.Pilát ↓ M.Mahák

Do hry připraveni: gólman D.Rapčan, R.Sura, P.Vincik
Z hráčského kádru k utkání chyběli: pro pracovní vytížení gólman J.Dvořák a T.Balica, pro zranění Dav.Kiš, z téhož důvodu do zápasu se sebezapřením nastoupili a postupně z něho odstoupili P.Bumba, P.Prenner, M.Mahák
Trenér: Ivo Čech                     Vedoucí týmu: Pavel Boška

Domácí, Lheničtí v prvním vydařeném poločase utkání opět předvedli „plejádu“ zahozených brankových možností, přesto si v něm vytvořili dvougólový náskok (3:1), který střelecky produktivnější hosté z jejich chyby snížili na jednogólový. Jak se ukázalo, Lhenické muselo pořádně mrzet neproměňování prvopoločasových gólových šancí, neboť v nevydařeném poločase druhém hosté zlepšenou hrou vyrovnali (na 3:3), ale domácí jim k tomu herním výpadkem napomohli, o vedení přišli a slibně pro ně rozehraný zápas skončil plichtou…

Průběh utkání pohledem Lhenických
První poločas
S odhodláním a nasazením vstoupili domácí do utkání a úvodním tlakem hostující tým zaskočili. Hned v 1.´ se po chybě velešínské obrany ocitl sám před gólmanem Faltou Iliev, ale gólovou šanci neproměnil. Lheničtí dobře kombinovali a ve 4.´z vydařené akce Beran ve výhodné pozici branku přestřelil, aby hned následně to byl po Prennerově „uličce“ znovu Iliev, kterému jeden z beků stačil jeho střelu zblokovat. Ve 12.´si oba role vyměnili, když tentokrát Iliev vyzval k zakončení Prennera, kterému chyběl snad jen krůček k tomu, aby mu vyběhnuvší gólman předkopnutý balón v šanci neodebral. Poté se Velešínští ze lhenického úvodního tlaku vymanili, ale přeci jen za pokračující herní převahy domácích. Ti v 16.´provedli přetažený rohový kop na Tůmu, který míč hlavou nasměroval do „mely“ před branku, kde jej Funda uklidil do sítě (1:0). Dál aktivně napadali soupeře, získávali balón, jenž v 19.´opakovaně, po kombinaci zleva, poslali do šestnáctky, kde Ryšánkovo střelecké zakončení k tyči skvěle vytěsnil velešínský gólman. Hosté ohrožovali Plojharovu branku občasnými nebezpečnými výpady. Ve 24.´, při jednom z nich, využil Šváb nedůslednosti ve lhenické defenzivě a srovnal na 1:1. Lheničtí i přes obdrženou branku pokračovali v ofenzivní hře. Ve 26.´nevyužil Iliev další nabídku od spoluhráčů do gólové „loženky“, zamířil mimo tyče. Hned poté střelu Tůmy, po jeho naběhnutí a Ilievově nabití, gólman Falta stačil vyrazit na rohový kop, z něhož přímo, za velkého přispění Falty v brance, poslal Ryšánek opět lhenický tým ve 27.´do vedení (2:1). To ve 29.´mohl navýšit Beran, ovšem v další jasné „gólovce“ poslal míč nad břevno. Konečně ve 37.´se zrodila lhenická gólová přesná trefa „do černého“, kdy Iliev našel Maháka, co se v koncovce nemýlil (3:1). Dvougólový náskok domácí tým udržel do 42.´. V ní Velešínští rozehráli rohový kop, na který z hranice šestnáctky naběhl nepokrytý Pomije a hlavou jej nezadržitelně usměrnil za záda bezmocného Plojhara (3:2). A tak se do poločasové otáčky odcházelo jen za jednobrankového rozdílu, co stran domácích, Lhenických měl být, podle počtu jejich gólových šancí, podstatně výraznější.
Druhý poločas
Druhé dějství, po nuceném postupném prostřídání domácími pro zranění, nabídlo odlišný obraz hry. V jeho vstupní části si sice ještě vytvořili několik možností ke gólovému zakončení, jako v 51.´Pořádkem, co postupoval sám na soupeřovu branku, byl však zastaven faulem, ale z nařízeného trestného kopu nic nebezpečného nezískali, také v 54.´po odvráceném centru hostí od své brány jen k Beranovi, jenž povedenou střelou pořádně natáhl brankáře Faltu, a rovněž v 56.´při průniku Ilieva, co v jeho závěru měl znovu vychýlenou střeleckou mušku, když následně je do dalších možností Velešínští prakticky nepouštěli. Rázně šli za vyrovnáním, kterého také v 68.´ Špátem dosáhli (3:3). Ve zbývajícím hracím čase byli ještě více důrazní, přehrávali Lhenické, kterým se hra nedařila, všude byli o něco později, vázla tím kombinace a proti pevné obraně se neprosazovali. A tak doma v posledním podzimním utkání, v němž o výhře mohli rozhodnout v první půli, na všechny potřebné body nedosáhli.

Hodnocení zápasu lhenickým trenérem Ivo Čechem:
„Se vší úctou k soupeři, nevím, jaký zápas bychom chtěli vyhrát, když ne tento. Prakticky od první minuty jsme se dostávali do gólových příležitostí, k naší škodě jsme s nimi nenakládali dobře a naopak svým chybami dovolili hostím odehrát poločas s pouze jednobrankovým mankem. Ve druhém poločase, možná i díky vynuceným střídáním, jsme vypadli z role a soupeř po další hrubé chybě na obranné polovině srovnal skóre. Konečný výsledek je pro nás prohrou, jak pro vývoj v tabulce soutěže, tak vzhledem k průběhu zápasu. Chyby musíme hledat hlavně u sebe a cestou není nic jiného, než práce každého z hráčů, což jsme si vyzkoušeli v minulé sezóně a já doufám, že si to kluci pamatují a přistoupí k tomu tak, jak je třeba.“


Plichta uhraná lhenickou rezervou u fotbalových sousedů při podzimní rozlučce nic postupového neřešila

OP Prachaticka – sk. A – 14. kolo                   hráno v sobotu 9.11.2019

TJ Vitějovice – SK Lhenice „B“

1:1 (1:0)

Sudí: J.Trněný
Branka za Lh.: P.Vincik (80.´)
Branka za Vitějovice: J.Vlček (36.´)

Sestava SK Lhenice „B“
D.Rapčan
P.Sládek      J.Exner       D.Lukač (K)    L.Lamač
R.Sura           V.Pilát           D.Kolář       M.Pořádek
P.Vincik     T.Plojhar

Dále do hry ve druhém poločase vstoupili: J.Beran, D.Mašek
Kouč: P.Prenner st.                         Vedoucí týmu: J.Sura

Lhenický záložní tým měl v tomto utkání závěrečného podzimního kola skupiny A poslední šanci probojovat se do jarní nadstavby OP, do jeho „elitní osmičky“ (s postupem v ní z každé skupiny A i B čtyř týmů s největším bodovým ziskem), ale to pouze jen v tom případě, že s 19 body na pátém nepostupovém místě v tabulce zvítězí v tomto utkání s Vitějovicemi, avšak zároveň Dub na 4.postupové pozici s 22 body prohraje doma s Netolicemi B. Nic takového se nestalo, oba tyto sledované zápasy skončily remízou, žádnou postupovou změnu nepřivodily, a tak lhenická rezerva bude na jaře hrát jen ve skupině OP o umístění (mezi druhou „osmičkou“ týmu ze skupin A i B).
První poločas tohoto utkání lhenických rezervistů s domácími Vitějovickými byl poměrně herně vyrovnaný, když šťastnější domácí se ve 36.´ ujali vedení (1:0) Vlčkem, smolným to gólem pro hosty, kteří ve své velké prvopoločasové šanci nastřelili Plojharem „jen“ břevno.
V poločase druhém získávali Lheničtí více ze hry, a to i s příchodem hráče Berana z jejich užšího kádru „áčka“, který ji oživil. Také se jim zaslouženě v 80.´podařilo Vincikem vyrovnat na 1:1. Při herní převaze, kdy domácí do ničeho nebezpečného nepouštěli, další brankové možnosti při ní neproměnili, a tak se oba týmy s mistrovským podzimem v OP rozloučili se smírným výsledkem.

Autor článku: Jan Bumba