Víkend bez jediného bodu

Lhenický nováček v premiéře doma bůra nadělil, ale poprvé venku ho také schytal

I.A třída sk.A – 3.kolo                                    hráno v sobotu 25.8.2018

SK Slavia Čb – SK Lhenice „A“

5:2 (2:1)

Sudí: J.Polák – A.Ondřej, P.Votava
Branky za Lh.: J.Málek (33.´), J.Beran (56.´)
Branky za Slávii: P.Kindermann (20.´, 29.´), vlastní (Beran-62.´), M.Boček (65.´),
P.Mizera (86.´)
DFA: J.Šafránek
Sled branek a jejich autoři:
1.poločas – 20.- P.Kindermann 1:0, 29.- P.Kindermann 2:0, 33.- J.Málek 2:1
2.poločas – 56.- J.Beran 2:2, 62.- vlastní (Beran) 3:2, 65.- M.Boček 4:2, 86.- P.Mizera 5:2

SESTAVA SK LHENICE:
J.Dvořák
D.Trojan           L.Kopf         T.Tůma (K)        Dav.Kiš
T.Balica              P.Prenner            J.Beran                M.Mahák
J.Málek
R.Iliev

Střídání: 67.´- ↑ R.Sura ↓ Dav. Kiš, 77.- ↑ Dom.Kiš ↓ L. Kopf, 82.- ↑ D.Lukač ↓ P. Prenner, 85.- ↑ D.Kolář ↓ R. Iliev

Dále do hry připraveni: gólman P.Dušek – ze základní sestavy tentokrát postrádán
R.Pořádek pro účast v celostátním finále soutěže „Muž roku 2018“

Sestava SK Slavia ČB: P. Kocián – O. Wegenkittl, D. Šťastný (82. M. Pečenka), P. Kindermann (81. R. Holý), P. Mizera (85. P. Kladenský), O. Kindermann, V. Bravenec (58. M. Boček), M. Slípka, K. Dvořáček (46. J. Vranovský), P. Hasenöhrl, R. Toman

Lheničtí po výhře doma 5:3 nad Větřním tentokrát venku okusili jak „chutná“ prohra 5:2, a to v zápase opět bohatém na branky, jehož vývoj do 56.´ byl obdobný tomu jejich předchozímu, domácímu. Podařilo se jim totiž také znovu dorovnat dvougólovou ztrátu i za neproměněné penalty. Víc jim ale zkušení domácí nedovolili a třemi následnými vstřelenými brankami rozhodli o svém přesvědčivém vítězství…

Ve vyrovnaném prvním poločase to v jeho úvodu byli hosté, kteří jako první ohrozili slávistickou branku – v 11.´ Balicovou střelou z voleje a v 15.´ po Ilievově akci a jeho předložení balónu k zadní tyči zase Mahákem, který jej ale v šanci nestačil zasáhnout a usměrnit mezi tyče. V 18.´ zahrozili domácí Slípkou, po uvolnění přes stopéra Kopfa, v zakončení však branku přepálil. Ve 20.´ jeho spoluhráč Kindermann již po centru zprava zamířil přesně a poslal Slavisty do vedení (1:0), kteří o pět minut později z pohledné akce orazítkovali tyč. Ve 29.´ se lhenická síť rozvlnila podruhé. A byl to znovu Kindermann, který obstřelil gólmana Dvořáka a odraženým míčem od tyče zvýšil na 2:0. Ve 33.´ byl jen za cenu faulu zastaven pronikající Iliev a z nařízeného trestného kopu snížil Málek na 2:1. V konci poločasu (ve 41.´ a 43.´) zlikvidoval gólman Dvořák dvě slávistické gólové šance, a tak se do poločasové otáčky odcházelo s jednobrankovým náskokem domácích (2:1).
V počátku druhého dějství (v 50.´) mohli Lheničtí po rohovém kopu srovnat na 2:2, avšak balón se jim za brankovou čáru nepodařilo propasírovat. Hned na to, v 51.´byl Ilievův průnik do šestnáctky zastaven nedovoleně, ale při následně nařízené penaltě domácí gólman Kocián vystihl směr Tůmova kopu a vyrovnání se nekonalo. To, co se Lhenickým nepodařilo z „jedenáctky“, napravil v 56.´ Beran, když po autovém vhazování a zatažení míče k šestnáctce následnou přesnou trefou z úhlu „smazal“ rozdílový gól (2:2). Ale jen nakrátko, neboť v 62.´ nešťastným Beranovým „vlastencem“, po centru zblízka, se Slávisté znovu ujali vedení 3:2. V 65.´“zakroutil“ míč přímo z rohového kopu do lhenické sítě Boček a vráz byl rozdíl opět dvougólový (4:2). Hostující tým za tohoto nepříznivého stavu pro něho více otevřel hru, vzadu hrál pouze na tři beky. Vytvořil si sice dvě gólové šance, nejprve v 70.´ Mahákem, který po centru nezamířil hlavou přesně, a pak zejména v 80.´, v níž se Balica „proháčkoval“ před Kociána, jenž mu však bravurním zákrokem skórovat nedovolil. To ale již domácí Slávisté ovládli a kontrolovali hru, aby v 86.´ přidali z kopačky Mizery pátý gól a pečetili tím tak nakonec jasnou výhru s výsledkem 5:2.

Hodnocení utkání trenérem Václavem Marešem:
„Do zápasu jsme vstoupili dobře a dvacet minut byli lepší, ale nezužitkovali to brankou. Pak jsme inkasovali nešťastný gól a za pár minut šli domácí do dvoubrankového vedení. Slávia byla v těchto minutách lepší, nicméně se nám podařilo snížit. Na začátku druhé půle jsme neproměnili penaltu, ale kluci bojovali dál a srovnali stav. Pak jsme se až příliš zatáhli a prakticky si dali dvě branky, což rozhodlo. Slávia má zkušený tým a zaslouženě vyhrála. Ale v každém případě patří našim klukům pochvala za to, jak se herně prezentovali.“

První prohra rezervy v nové mistrovské sezóně a doma k tomu

OP – Prachaticka – 3.kolo                     hráno v neděli 26.8.2018

SK Lhenice „B“ – TJ Slavoj Husinec

1:3 (1:1)

Sudí: R.Háša
Branka za Lh.: Vl.Burda (44.´)
Branky za Husinec: M.Kolafa (31.´), R.Kneifl (51.´), J.Maryška (79.´)

Dále do hry vstupovali: R.Sura, P.Prenner ml., M.Mahák,

Oba soupeři ve dvou úvodních kolech OP plně bodovali. V tom třetím domácí rezervisté na lhenickém hřišti, kam se oproti loňské sezóně přesunuli ze hřiště ktišského, tentokrát narazili a na body nedosáhli.…

Ve vyrovnaném prvním poločase vznikaly gólové možnosti poskrovnu a pokud již nastaly, byly oboustranně buď nepřesně zakončeny či si s nimi oba gólmani poradili. Až ve 31.´to byli Husinečtí, kteří se gólově prosadili po centru do šestnáctky s následnými dvěma střelami, když tu první stačil gólman Dušek vyrazit, ale proti druhé dorážce Kolafy byl již bezmocný (0:1). Za zmínku stojí následná Balicova gólová šance v úniku, při které se, ač faulován, zbavil beka a sám již před husineckým gólmanem byl překvapivě sudím zastaven za nedání výhody ve hře s následným trestným kopem z místa prohřešku protihráče. Lhenickým se přesto do poločasu podařilo ve 43.´ Burdou vyrovnat, když hlavou v gól proměnil Mahákův centr (1:1).
V poločase druhém se hosté v 51.´ znovu ujali vedení Kneiflovou přesnou střelou k tyči (1:2), aby se poté již spíše soustřeďovali na bránění těsného vedení s občasnými útočnými výpady. Domácí sice byli častěji v držení míče, ale jejich útočné snahy byly bezzubé, většinou končily na soupeřově šestnáctce nebo jejich zakončení bylo nepřesné. V 79.´ Husinečtí navýšili své vedení na 1:3, když zcela neobsazený Maryška před branku centrovaný balón pohodlně dopravil do sítě. Domácí dál pokračovali v gólově neefektivní hře, když pohyblivější a s větším nasazením hrající hosté úspěšně hájili své vedení až do zaslouženého vítězného konce. Lheničtí rezervisté tentokrát svým výkonem zklamali.

Autor článku: Jan Bumba